Jak ustrzec się przed wieczornym podjadaniem?

O ile łatwo jest wytrwać na diecie w ciągu dnia, kiedy czas płynie szybko, a my jesteśmy ciągle zajęci, o tyle wieczory bywają trudne...
Jak ustrzec się przed wieczornym podjadaniem?
09.03.2011

Na pewno nieraz przerabiałaś taki scenariusz: cały dzień byłaś dzielna. Zjadłaś 4 posiłki o odpowiedniej porze, co nieco podjadłaś - ale były to głównie owoce i warzywa. Wszystko więc było w jak najlepszym porządku. Aż do godziny 19:00. Wtedy Twój wzrok coraz częściej biegł w kierunku kuchni, a przed oczami stawały Ci coraz smaczniej wyglądające przekąski. Dalszy ciąg już znasz: chwila słabości, a przed snem znowu wyrzuty sumienia i kolejna obietnica poprawy. Wcale nie musi tak być. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów, jak walczyć z tym problemem.

1. Napij sie czegoś. Dla niektórych zbawienna okazuje się szklanka wody z cytryną, inni wolą ziołowe herbatki. Wypróbuj oba sposoby. My rekomendujemy lekki napar z zielonej herbaty. Wypełni żołądek, a także pozytywnie wpłynie na Twój metabolizm.

2. Poczytaj gazetę. Nic tak nie motywuje jak sukcesy innych. Im sie udało - to ja też dam radę. Z kolorowych pism patrzą na Ciebie piękne kobiety i opisują, jak im udało się osiągnąć zgrabną sylwetkę - to pomaga. Spróbuj. Zdarza się jednak, że sukcesy innych mogą Cię jeszcze bardziej rozdrażnić. Jeżeli tak, lepiej wypóbuj coś innego.

3. Zadzwoń do koleżanki. Najlepiej do tej, która też jest na diecie. Ale nie dzwoń do niej po to, by się usprawieliwić lub co gorsza ją także namówić do "zbrodni". Porozmawiaj z tą koleżanką, która ma silną wolę i przekona Cię, że nie warto poddawać się chwilowej słabostce.

4. Zajmij się czymś. Może to być pranie, sprzątanie, mycie okien - o ile masz na to ochotę. Najlepiej jednak zrób coś przyjemnego. Coś dla duszy lub ciała. Ciepła kąpiel, maseczka (najlepiej mocno ściągająca - uniemożliwi jedzenie), dobra książka. Wybór zależy od Ciebie - bądż kreatywna.

5. Zachęć domowników do wspólnych zajęć. Pograjcie w scrabble, monopol. Nawet stare, zapomniane szachy mogą sie przydać. Grając, rozmawiając i śmiejąc się szybko zapomnisz, że byłaś głodna.

6. Znakomitym sposobem na walkę z zachciankami jest spacer lub inna forma aktywności fizycznej. Tym bardziej teraz, gdy za oknem wiosna, a dzień staje się coraz dłuższy. Ubierz swoje ulubione tenisówki i ruszaj. Nie tylko zapobiegnie to zjedzeniu jakiegoś wysokokalorycznego ciastka, ale również zagwarantuje Ci zdrowy i spokojny sen.

Jeśli jednak naprawdę musisz coś przegryźć, zadbaj o to, by przekąska była zdrowa. Owocowa sałatka, czy gotowane warzywa w umiarkowanej ilości na pewno nie zaszkodzą Twojej diecie.

Więcej artykułów i porad dotyczących zdrowego odżywiania znajdziesz w dziale DIETY.

Polecane wideo

Komentarze (32)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.12.2012 23:19
Tutaj wpisz treść komentarza do Jak ustrzec się przed wieczornym podjadaniem?...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.03.2011 14:19
Kiedy jem w pośpiechu, czy po prosto chce się skusić na coś kalorycznego ratuje mnie NANTES AQUA + ekstrakt z zielonej herbaty. Od kiedy ją stosuję mam świeżą cerę. Udało mi się zgubić kilka kilogramów. A co najważniejsze, nie podjadam!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.03.2011 15:08
fantastyczne rady :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.03.2011 23:14
nic nie jest tak pomocne jak mycie okien po godzinie 19...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.03.2011 20:32
wiosna? ludzie ja mam śniegu na grubo gdzie ta wiosna?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie