JESTEŚMY CHIPSOŻERCAMI: W ciągu roku każdy z nas zjada około 0,8 kg słonych przekąsek! To tysiące pustych kalorii!

Na wszelkie chrupki i chipsy wydajemy już miliardy złotych. A wszystko idzie nam w biodra!
JESTEŚMY CHIPSOŻERCAMI: W ciągu roku każdy z nas zjada około 0,8 kg słonych przekąsek! To tysiące pustych kalorii!
25.02.2011

Jak donosi Rzeczpospolita, przeciętny Polak zjadł w ostatnim roku 0,8 kg chrupek i chipsów. Co więcej, sprzedaż słonych przekąsek w Polsce ciągle rośnie. Tylko w 2010 wydaliśmy na nie około 2 mld złotych.

Analitycy szacują, że za parę lat każdy z nas będzie zjadał rocznie już ponad kilogram tych fast-foodów. Niedługo pokonamy więc nawet Brytyjczyków i Holendrów, rekordzistów w jedzeniu słonych przekąsek, którzy potrafią pochłonąć ponad 2,5 kg chipsów rocznie!

Rosnący popyt na wszelkie chrupki i chipsy spowodowany jest przede wszystkim zmianą naszego stylu życia. Jesteśmy coraz bardziej zapracowani i tym samym mamy coraz mniej czasu na przygotowywanie zdrowych potraw. Pyszne słone przekąski doskonale zabijają głód i wypełniają żołądek.

Często jednak, kierując się tylko smakiem i łatwością w przygotowaniu produktu, zupełnie zapominamy o naszym zdrowiu. Nadmierna ilość kilogramów i złe samopoczucie nie biorą się przecież znikąd.

Warto więc może czasem zamiast chrupek i chipsów sięgnąć po bardziej dietetyczne przekąski, jak suszone owoce czy warzywa...

Karina Hefner

Zobacz także:

PORADA DIETETYCZNA: Jak dodać sobie energii w senny dzień?

Przedstawiamy listę produktów, dzięki którym zwalczysz senność i niemoc nawet w ja bardziej leniwy dzień. Uwaga, wcale nie polecamy kawy ani napojów energetyzujących!

Dobra wiadomość dla czekoladoholiczek: Czekolada jest zdrowsza od owoców!

Wspaniała wiadomość dla wszystkich wielbicieli słodyczy!

Komentarze (65)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2011 20:43
chrupki i chipsy to to samo pani Karino... ;/
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2011 20:12
0,8kg w ciągu roku? ludzie!! :D toż to kilka imprez: imieninki, urodzinki, sylwester, ze dwie domówki... Na codzień nie jem, bo pilnuję talii, ale przy tych kilku okazjach sobie nigdy nie odmawiam. Najgorsze co może być to "tego nie jem, tamtego nie jem, bo będę gruba". Mozna jeść wszystko, tylko potem trzeba kilka brzuszków zrobić albo wycieczkę rowerową.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2011 17:16
Nie lubię ;). Sztuczne, strasznie! Wolę zjeść bakalie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2011 15:27
a ja uważam, że jeżeli ktoś 2-3 razy w miesiącu ma ochotę na małe szaleństwo związane ze słodyczami, chipsami itp. to powinien z tego korzystac. To wszystko jest dla nas i wg mnie życie jest za krótkie, żeby sobie odmawiac przyjemności. Oczywiście w granicach normy, bo jedzenie ich codzinnie nie jest zdrowe.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2011 14:38
chipsy! :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo