Szokujące zdjęcia anorektyczek: Photoshop czy brutalna rzeczywistość?

Do tego prowadzi niebezpieczna obsesja odchudzania. Zobacz wstrząsające fotografie śmiertelnie wychudzonych kobiet!
Szokujące zdjęcia anorektyczek: Photoshop czy brutalna rzeczywistość?
18.02.2011

Anoreksja jest schorzeniem, które zatacza coraz szersze kręgi. Jej popularność to nie tylko wynik propagowania przez media wizerunków chudych osób. Psychologowie winą za pojawienie się zaburzeń najczęściej obarczają rodziców, którzy tworzą specyficzny, dysfunkcyjny model rodziny (został on nawet nazwany rodziną anorektyczną).

galeria anorektyczek

Osoba na diecie wpada w pułapkę, bo obsesyjne przeglądanie fotografii wymarzonych figur, prowadzi do przeciągającego się złego humoru, chandry, dołka psychicznego. Stąd już tylko krok do zaburzeń odżywiania.

thinspirations

Thinspirations. Mówi się o nich od niedawna, ale są już bardzo kontrowersyjne – to chude, często za chude, wzory dla przebywających na diecie dziewczyn. Czy to rzeczywiście ideały, czy może niebezpieczeństwo dla goniących za modą osób?

pro ana

Dziewczyny wzorujące się thinspirations, tak naprawdę nie wzorują się na konkretnej osobie, a na jej… zdjęciu. A to, zanim zostało opublikowane, poddano dziesiątkom obróbek. Wiele młodych kobiet o tym zapomina, wzdychając do bardzo szczupłej i zgrabnej dziewczyny, która wygląda jak bogini. Patrząc na fotografię tego typu, łatwo wpaść w kompleksy. CzŁowiek uświadamia sobie, że nigdy nie wyglądał i nie wygląda jak modelka na zdjęciu. Dostrzega swoje wady, dodaje sobie w myślach kilku kilogramów, które tak naprawdę mogą nie stanowić żadnego problemu.

anorektyczki zdjęcia

Trudno powiedzieć, czy fotografie przedstawione powyżej to efekt komputerowej obróbki czy może skutek chorobliwej diety? Jednak najważniejsze jest to, że te zdjęcia mogą obrazować tragedie pięknych, młodych kobiet, które na zawsze utraciły zdrowie. Równocześnie ich chudość może stać się natchnieniem dla innych dziewczyn marzących o rozmiarze 0... Czy prawo powinno zakazywać publikacji tego rodzaju galerii?

pro ana

Czy chude naprawdę jest piękne? Na pewno nie jest bezpieczne. Kilka centymetrów tu i ówdzie to tak naprawdę żaden problem w porównaniu z nałogiem liczenia kalorii i szaleńczą chęcią osiągnięcia rozmiaru 0. Stąd tylko o krok do śmiertelnej choroby…

anoreksja

Najpierw anoreksja na dobre opanowała pokazy mody. Potem zjawisko określono problemem. Kiedy, niemal na wybiegu, umarła kolejna modelka, kwestię zaniżonych standardów wagowych nazwano kłopotem. W końcu zainteresowano się nim na poważnie. Kwestię anoreksji na wybiegu poruszyli kreatorzy mody. Niektórzy z nich byli za zmianą modowych trendów. Zdecydowana większość twierdzi, że nikt nie ma prawa ingerować w ich wizję piękna. Odmiennego zdania są władze, wprowadzające realne sankcje, regulujące to, ile mają ważyć modelki. Kto w tym sporze okaże się zwycięzcą i jakim kosztem? I, co najważniejsze, jakie konsekwencje modowych gierek poniosą masy? 

chude modelki

Początkiem anoreksji mogą być niewinnie brzmiące zdania: „Nie jem już pizzy" albo „Nie lubię czekolady". Powodem, wbrew pozorom, nie są tylko media i środki masowego przekazu. Problem tkwi przede wszystkim w delikatnej psychice odchudzającej się dziewczyny.

Polecane wideo

Komentarze (328)
Ocena: 5 / 5
Anonimka (Ocena: 5) 20.07.2023 21:01
Ja tez mam anoreksje .Lecze sie 2 lata i mam nadzieje ze kiedys nie bede musiala chodzic do psychiatry. Mam 34kg przy 153cm mam 14,5 bmi.3 pobyty w szpitalu.Kiedys mialam 12bmi.Ale szpital mi wlozyl sonde.Przed zachorowaniem nie bylam tak drastycznie chuda 16bmi.Oplaca mi sie chorowac wam tez motylki.Wierze w was!
odpowiedz
Anty - Motylek ]}i{[ (Ocena: 5) 01.09.2014 18:27
Chude NIE jest piękne bynajmniej nie w tym stopniu jeżeli ktoś pisze komentarz ,, też chce taka być cudo, one są piękne..*_*, Ja chce takie coś .. : )))' to dla mnie od razu jest znak, że z tą osobą jest coś nie tak, jak napisał/a koleżanka/kolega poniżej mężczyzna nie pies - na kości nie leci więc proszę Was nie wciągajcie się w to bagno ! rozmiar 0 to najgłupszy wymysł człowieka jaki może być jeśli jest tu na tej stronie ktoś kto dąży do tego rozmiaru niech spojrzy na tą panią po lewej na 8 str. i porówna ze sobą, jeśli uważasz, że chcesz być taka jak ona to jest z Tobą źle ( i nie uważaj mnie teraz za wroga, bo ja to piszę ze względu dla twojego dobra kochany ]}i{[ ) teraz NIE mów sobie pod żadnym pozorem ,,jestem za gruba' tylko 'wyjdź z siebie i stań obok ' i oceń się obiektywnie ...zaskoczona ? Jeśli nadal jednak chcesz być motylkiem to Twoja sprawa, ale proszę zdaj sobie sprawę z tego, że jest to choroba, która zostaje w psychice do końca życia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2014 16:19
też chce taka być cudo
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.12.2012 11:14
Dziewczyny ! Na litość Boską - chłopaki to nie psy,na kości nie polecą. Ale też nie sikorki aby obżerać się słoniną...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2012 17:24
Moja siostra ma anoreksje. Ma 17 lat 165 cm wzrostu i 42 kg. Nic nie chce jesc co chwile patrzy w lustro i placze, ze jest gruba. Nawet jak ja cos jem to na mnie krzyczy zeby nie jadla bo bede gruba i czy chcem wygladac tak jak ona. Ale tez czesto placze, ze ja jestem chudsza od niej i mowi ze tez by chciala tak wygladac. Ja tam jestem w sam raz i nie zamierzam sie odchudzac chodz mam 14 lat 162 cm i 56 kg.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie