Im grubsza, tym lepsza: Otyłe kobiety lubią swoje ciało

Wszechogarniająca moda na odchudzanie nie dotyczy ani latynosek, ani murzynek, które wręcz kochają swoją otyłość. Jak to widzą Polki?
Im grubsza, tym lepsza: Otyłe kobiety lubią swoje ciało
29.11.2010

Jak spostrzegł „Business Week” – Blisko 25 procent młodych (20-39 lat) otyłych kobiet postrzega swoją wagę jako normalną, natomiast 16 szczupłych uważa się za nadmiernie grube.

Ostatnio przeprowadzone na ten temat badania wskazują, że opinie o własnej wadze są zależne bardzo często od rasy, z jakiej pochodzi kobieta.

Białe kobiety wiecznie się odchudzają, podczas gdy grube latynoski i murzynki uwielbiają swoje kilogramy.

Najnowsze badania, choć prowadzone wśród niezamożnych mieszkanek Teksasu pokrywają się jednak z pokrewnymi badaniami prowadzonymi wcześniej na przedstwicielach całej ludności USA – zauważa dalej tygodnik.

Co trzeci Amerykanin, który ma nadwagę twierdzi, że jego waga jest w prawidłowa, a on czuje się świetnie.

Natomiast w grupie ludzi otyłych aż 70 procent uważa, że mają jedynie lekkę nawagę, a niecałe 40 procent z jeszcze większą ilością kilogramów jest zdania, że są jedynie otyli.

W Ameryce to standard. Dlaczego tak się dzieje? Powodem tgo mylnego postrzegania jest masowość problemu. Wszędzie gdzie się pojawi, otyłą osobę otaczają inny otyli. Otyłość stała się normą – tłumaczy gazeta.

Kinga Walczak

Zobacz także:

Nadwaga u dzieci- jak walczyć z kilogramami?

Twoja pociecha waży więcej niż jej rówieśnicy? Najwyższa pora, żeby przestało się męczyć z dodatkowymi kilogramami.

Tabletki odchudzające – przetestowałyśmy je! Sprawdź wyniki!

Które preparaty na odchudzanie są najskuteczniejsze? Które kosztują najmniej, a które to strata pieniędzy? Testujemy najpopularniejsze tabletki odchudzające!

Polecane wideo

Komentarze (119)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.06.2011 18:06
geny nie maja zbyt wiele wspolnego z nadwaga. chodzi o zwyczaje zywieniowe, jezeli rodzice sa otyli, jedzo duzo i tlusto, to wiadome jest ze dzieciom nie beda gotowac innych posilkow tylko beda jesc to samo i sie przyzwyczajac i tyc
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.05.2011 16:17
murzynki wgladaja lepiej jak sa grube np. pani na zdjęciu powyzej
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.04.2011 13:10
mam 13 lat i ważę 60 kg. ogólnie jestem ładna tylko mam dośc duży brzuch i uda (konsekwencją są rozstępy ) i przez to od małego jestem poniżana i wyśmiewana. chciałabym schudnąc ale nie mam w sobie siły żeby się przemóc nikomu nie życzę takiej figury ale jeśli lubią swoje ciało i dobrze się w nim czują to ja nie mam nic przeciwko (naprawdę mam 13 lat)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.03.2011 09:53
Fuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2011 10:50
nie kazdy musi byc szczuply. co wam do tego?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie