Śmiertelna dieta tasiemcowa

Wyniszczająca dieta z lat 30-tych ubiegłego wieku powraca? Ile osób, by schudnąć, hoduje w swym ciele obrzydliwego pasożyta?
Śmiertelna dieta tasiemcowa
13.11.2010

Podobno to dzięki niej wielka Maria Callas schudła kilkadziesiąt kilo. Popularna w latach 30-tych XX wieku, powraca i dociera do Polski. Dieta tasiemcowa. „Skuteczna” lecz śmiertelnie niebezpieczna. To piękno, czy raczej śmierć w pigułce?

Dieta-cud Marii Callas

Za najsłynniejszą gwiazdę, stosującą drastyczną metodę odchudzania, święcącą swe triumfy tuż przed II wojną światową, uważa się piękną śpiewaczkę operową – Marię Callas. Z brzydkiego kaczątka, Maria szybko stała się diwą wybitnej urody. Do dziś nie wiadomo, czy jedna z największych artystek wszech czasów, swą smukłą sylwetkę zawdzięczała drastycznej metodzie odchudzania, bazującej na hodowaniu w swym organizmie wyniszczającego pasożyta. Dlaczego Callas mogła z niej korzystać? Ten rodzaj „diety” zyskał ogromną popularność przede wszystkim w latach 30 XX wieku. Wtedy nie zdawano sobie sprawy z koszmarnych i niebezpiecznych dla życia następstw tej specyficznej diety. Mimo ogromnych szkód wywołanych obecnością pasożyta, dziś zdesperowane nastolatki łykają zakupione w internecie ampułki wzbogacone o główkę tasiemca…

Choroba od znachora

Dieta pasożytnicza stała się popularna przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. To tu nagminnie stosowali ją dżokeje, zobowiązani do utrzymania jak najszczuplejszej sylwetki. Ampułki z główką tasiemca były dostępne niemal wszędzie za sprawą wędrownych znachorów i komiwojażerów, sprzedających nie tylko pomoc w odchudzaniu, ale i przewlekłą chorobę, którą jest zmaganie się z niszczącym zdrowie pasożytem. Wspomniana Callas w niecały rok pozbyła się 20 kilogramów, sam spadek wagi tłumacząc zdrową dietą. Czy cierpiała na efekty uboczne, typowe dla tasiemcowej diety? Jeśli rzeczywiście ją stosowała, z pewnością cierpiała dodatkowo na anemię i awitaminozę, mdłości, biegunkę, infekcję i bóle głowy...

jestem gruba

Przebieg choroby zwanej dietą

Czy to zły stan zdrowia przyczynił się do depresji i załamania Callas, tłumaczonego przede wszystkim rozstaniem z Arystotelesem Onasisem, który porzucił ją dla wdowy po Johnie F. Kennedym – Jackie Kennedy? Niezależnie od przyczyn, jakimi być może kierowała się Callas, decydując się na połknięcie główki tasiemca, pewne jest to, że w latach 30. nie znano wszystkich konsekwencji działania tej metody odchudzania. Dziś wiemy na ten temat już chyba wszystko. Po połknięciu ampułki, główka płazińca przytwierdza się do ścianki jelita, by móc się w nim rozwijać. Pasożyt rośnie w siłę, wydłużając się nawet do kilkunastu metrów! Tasiemiec nie tylko chłonie substancje odżywcze, ale i wyniszcza organizm. Pozbycie się wszystkich jego elementów z ciała jest bardzo trudne i wymaga specjalistycznego leczenia.

Mimo drastycznych realiów i wiedzy, jaką na temat pasożytów zdobyła ludzkość w przeciągu ponad 80 lat, tasiemcowa „dieta” nadal jest stosowana! Niewykluczone, że z metody wciąż korzystają współcześni celebryci, nawet za namową swych nielicencjonowanych opiekunów medycznych. Lekarze apelują o rozsądek!

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Chude i zgrabne kobiety zarabiają więcej niż ich puszyste koleżanki!

Chcesz dostać podwyżkę? Zdaniem psychologów to proste - wystarczy zrzucić zbędne kilogramy!

Gdy ona zarabia więcej od niego…

Choć uważa się, że płeć piękna nadal zarabia 30 proc. mniej od mężczyzn, to jednak zdarza się, że to właśnie my utrzymujemy dom.

Komentarze (78)

Ocena: 5 / 5
beksa (Ocena: 5) 08.12.2013 02:15
kupię tabletki z larwą tasiemca beksa2003@gmail.com
odpowiedz
Łukasz (Ocena: 5) 12.10.2013 13:00
Witam Zakupiłem te tabletki w internecie po chciałem schudnąć i schudłem na nich sporo. Tabletki można nabyć tylko i wyłącznie na stornach zagranicznych i za 30sztuk trzeba zapłacić 1700zł do 2000zł. Można też zakupić na ogłoszenia24 za 100zł lub nawet 600zł tabletki na ból głowy albo witaminy w podrabianych opakowaniach sprzedawcy zarzekają się że sami na tym schudli a tak naprawdę chcą wyłudzić pieniądze na naiwnych ludziach co myślą że kupią dietę za prawei 2000zł ani kupią za 150zł albo 500zł.(sam nabrałem się 3 razy i każdy mi opowiadał bajki ile to in nie schudł że to firmowe itd) w Polsce zakupienie prawdziwych orginalnych tych tabletek graniczy z cudem. Ja schudłem 34kg w 2 miesiące po skończonej kuracji należy zrobić Sb badanie krwi lub kału . Moja waga teraz stoi w miejscu a najfajniejsze w tym wszystkim jest to ze jesz co chcesz i kiedy chcesz. Pozdrawiam i nie bójcie się Ludzie na to normalnie chorują i są normalne tabletki na pozbycie się tasiemca nieuzbrojonego. ps. nie piszcze tych głupot jak sami jej nie stosowaliście a piszecie głupoty o takiej ślepocie itd mylicie tasiemca niegrożnego tasiemca nieuzbrojonego z grożnym tasiemcem uzbrojonym. Ten pierwszy przebywa tylko w jelicie bo tym się żywi mleczkiem pokarmowym natomiast ten drugi grożny może się rozmnażać i przemieszczać. mój meill to pomoge123@interia.pl Powodzenia w Odchudzaniu ;)
zobacz odpowiedzi (1)
Balbina92 (Ocena: 5) 30.09.2013 21:58
Najlepsze jest to, że tak promuje się skuteczne operacje na żołądku i tak ośmiesza skuteczne terapie tasiemcem nieuzbrojonym. (a i tak efekt jojo jak po każdej dietce) Nie jestem osoba otyłą, jedynie człowiekiem mającym pojęcie o biologii i medycynie. Z tej perspektywy mogę tylko powiedzieć, że wszelkie tego typu operacje wiążą się ze znacznie wyższym ryzykiem śmierci lub kalectwa niż zarażenie tasiemcem, a i zabliźnione tkanki już nigdy nie będą spełniać swojej funkcji jak te, z którymi się rodzimy. Natomiast terapia anty pasożytnicza przeciwko tasiemcowi nieuzbrojonemu jest prosta, skuteczna, bez skutków na całe życie. Prawdopodobieństwo anemii jest wyższe przy wegeterianizmie. No ale placówka medyczna dostaje za operację 10 tys. zł, zarabiają firmy farmaceutyczne i cała ta banda w białych kitlach, a pokątni internetowi sprzedawcy tylko 700 zł, więc wiadomo jaka terapia się bardziej opłaca medycznemu establishmentowi. Gdyby tasiemca mógł podać lekarz rodzinny, to kosztować by to mogło 100 zł (prostota i brak możliwości opatentowania) + ewentualne koszty monitorowania stanu zdrowia pacjenta i pacjent miałby pewność że dostaje odpowiedni gatunek pasożyta. Podsumowując - wyśmiewana przez media metoda jest tańsza, mniej inwazyjna, mniej ryzykowna i co najmniej równie skuteczna co operacyjne kaleczenie żołądka. Dlaczego więc oficjalna medycyna nie stosuje tej metody jako "pierwszego rzutu" przy otyłości? Instynktowny strach przed robalami czy zwykła chciwość? w każdym razie ja skorzystałam, jak chcecie spróbować: Krzysztof.jarota małpa yahoo.pl
odpowiedz
Białeczka (Ocena: 5) 27.09.2013 20:03
ludzie! czy wy wiecie o czym piszecie? To metoda stara jak swiat. Dzięki Weight be gone nie jestem juz grubasem i nigdy nie bede!!!!!!!!!!!! Minus 35 kilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.09.2011 13:56
Dziewczyny, pomóżcie! Jeżeli stosowałyście kiedyś dziwne, nietypowe diety (np tasiemcową), odchudzałyście się niemądrze lub znacie kogoś kto tak robił - napiszcie do mnie albo zadzwońcie. Robię materiał dziennikarski i potrzebuję kogoś, kto anonimowo podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami. Z góry Wam dziękuję i proszę o kontakt Joanna Kraińska 519 520 347 j.krainska@tvn.pl
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo