Kalkulatory: BMI, masy ciała, wskaźnika WHR oraz przemiany materii!

Użyj specjalnych kalkulatorów i policz, czy masz prawidłową wagę, obwód talii oraz w jakim tempie spalasz!
Kalkulatory: BMI, masy ciała, wskaźnika WHR oraz przemiany materii!
15.09.2010

BMI (ang. body mass index) to wskaźnik masy ciała w stosunku do wzrostu. Za pomocą wskaźnika BMI dowiesz się czy Twoja aktualna masa ciała jest prawidłowa, czy wymaga modyfikacji.

OBLICZ SWÓJ WSKAŹNIK BMIDzięki wskaźnikowi WHR możesz określić jeden z dwóch najczęściej spotykanych typów otyłości: jabłko lub gruszka.

OBLICZ SWÓJ WSKAŹNIK WHR

Otyłość typu jabłko, choć znacznie łatwiej się jej pozbyć, jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia, ponieważ tkanka tłuszczowa zgromadzona w okolicy brzucha jest niebezpieczna dla narządów wewnętrznych. Tego typu otyłość może powodować cukrzycę, miażdżycę czy nadciśnienie tętnicze.

Otyłość typu gruszka, czyli tkanka tłuszczowa zgromadzona na pośladkach i udach, jest natomiast mniej niebezpieczna dla zdrowia, za to ciężko się jej pozbyć.

Ciekawostka: Uczeni przeanalizowali sylwetki najseksowniejszych kobiet świata i odkryli, że stosunek obwodu ich bioder do talii, czyli wskaźnik WHR, zawsze wynosił 0,7. Nieważne, czy były to krągłe biodra, jak u Marylin Monroe, czy ekstremalnie chude, jak u Twiggy - WHR zawsze było równe 0,7, co oznacza, że współczynnik ten nie zależy od masy ciała, a jedynie od proporcji obwodu talii do obwodu bioder. Tak samo seksowne mogą być zarówno te z was, które ważą 45 kg, jak i te ważące 85 kg, bo liczy się tu idealne, posągowe wcięcie!

Masa ciała - normalna wg Broca to jeden z najbardziej znanych i popularnych kalkulatorów do obliczania prawidłowej masy ciała.

SPRAWDŹ SWÓJ WYNIK MASY CIAŁA WG BROCA

Masa ciała - idealna wg Lorenza to pokrewne narzędzie diagnostyczne, równie często stosowane podczas obliczania prawidłowej masy ciała.

SPRAWDŹ SWÓJ WYNIK MASY CIAŁA WG LORENZA

Całkowita przemiana materii określa całodobowy wydatek energetyczny człowieka, na który składają się wydatki związane z prawidłowym funkcjonowaniem organizmu (czyli oddychanie, praca serca itp.) oraz wydatki energetyczne związane z życiem codziennym, pracą zawodową, wysiłkiem fizycznym.

OBLICZ SWOJĄ PRZEMIANĘ MATERII

Na koniec sprawdź, ile energii wydatkujesz podczas wykonywania zarówno codziennych, prostych czynności, jak przy bardziej energochłonnych zajęciach!

 

Komentarze (62)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.12.2010 20:20
pff niedowaga i co jeszcze ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.12.2010 13:05
jakieś dziwne to BMI bo mi wychodzi na innych stronach ze mam w normie wagę. a tu ze niedowage.... 55kg przy 166 wzroscie. a mam 21 lat.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.10.2010 13:00
czemu odrazu otyłość? figura typu gruszka jest bardzo sexy wiec... dziekuje bardzo
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.10.2010 09:11
ja nie mam nadwagi ani otyłości... to czemu mi pisze ze mam otylosc? ;/ jakies popieprzone...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2010 22:26
ja mam rowno 17 ;d to dobrze nawet bo chuda to ja nie jestem napewno . zal mi tego. kurde zeby mieć odpowiednią wage trzeba być sloniem
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo