Scandi sense, czyli najprostsza dieta świata. Na czym polega?

To nowoczesna dieta, która nie wymaga liczenia kalorii.
Scandi sense, czyli najprostsza dieta świata. Na czym polega?
Fot. Unsplash.com (Laura Chouette)
21.08.2022

Wbrew powszechnej opinii dietę wprowadza się nie tylko na pewien czas w celu szybkiego zrzucenia kilogramów. Dieta to sposób żywienia, który powinien zostać wprowadzony na stałe. Jest oparta o nawyki, które praktykowałaś latami. Jeśli dążysz do swojej idealnej sylwetki, czasami swoje stare przyzwyczajenia musisz zastąpić nowymi. W taki sposób herbatę z cukrem zamienisz na tę bez cukru i to najlepiej zieloną. Często diety są skomplikowane, a utrzymanie ich wymaga wysiłku. Suzy Wengel – duńska dietetyczka – jest autorką diety, którą zagraniczne media nazwały „najprostszą dietą świata”. Na czym polega?

Zobacz także: Tego lepiej nie jeść na pusty żołądek. Będziesz ospała, zdenerwowana, rozboli Cię brzuch

Scandi sense – na czym polega ta dieta?

Scandi sense to nowoczesna dieta, która nie będzie od ciebie wymagać liczenia kalorii. Zgodnie z jej założeniami, na każdy posiłek powinny składać się cztery garści jedzenia. Będzie to jedna garść białka, jedna garść węglowodanów, dwie garści warzyw i łyżka tłuszczy.

Ten rodzaj odżywiania opiera się na zbilansowanych posiłkach. Jest polecany głównie osobom dorosłym, które cieszą się dobrym zdrowiem. Główne zasady diety scandi sense mówią o jedzeniu trzech posiłków dziennie, z czego pokarm będzie odmierzony ręką, a nie oparty na liczeniu kalorii.
Bardzo ważne jest komponowanie posiłków w taki sposób, aby każdy składał się z białka, węglowodanów, warzyw i łyżki tłuszczu.

Scandi sense – zalety

Dieta scandi sense ma wiele zalet. Jest to zdrowy sposób odżywiania. Aby przestrzegać jej zasad, wystarczy jeść trzy posiłki dziennie. Dostarcza ona potrzebne składniki odżywcze, a z żadnych produktów nie trzeba rezygnować. Jakość jedzenia i czas posiłku są tak samo ważne jak spożycie kalorii. Innym plusem tego sposobu odżywiania jest to, że dopuszcza on alkohol i słodycze.

Zobacz także: Bez wyrzeczeń. Dieta na płaski brzuch, którą naprawdę polubisz

Polecane wideo

Zmysłowe makijaże idealna na randki
Zmysłowe makijaże idealna na randki - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.08.2022 09:43
jak ktoś mnie pyta o tabletki na odchudzanie to polecam mu tylko figurena. stosowałam kilka dostepnych na rynku srodków i te sprawdzają się według mnie najlepiej. Waga spada dość szybko bo po około 10dniach czuć już efekt.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie