Bez wyrzeczeń. Dieta na płaski brzuch, którą naprawdę polubisz

Co jeść, by cieszyć się płaskim brzuchem?
Bez wyrzeczeń. Dieta na płaski brzuch, którą naprawdę polubisz
Fot. Unsplash
13.08.2022

Jeśli marzymy o płaskim brzuchu, a dotąd nie udało się nam osiągnąć takiego efektu pomimo regularnych ćwiczeń, warto pomyśleć o zmianie diety. Jeśli wprowadzimy do jadłospisu kilka specjalnych składników, na pewno szybko uzyskamy pożądany wizualny rezultat.

Zobacz także: Japońska dieta wodna. Jakie daje efekty?

Co jeść, by brzuch zaczął być płaski?

Gdy chcemy cieszyć się idealnie płaskim brzuchem, nie możemy zapomnieć o regularnym jedzeniu produktów, które zawierają bakterie kwasu mlekowego. Codziennie pałaszowany jogurt, czy wypijany kefir, znacznie przyspiesza perystaltykę jelit. 

Zajadajmy się też warzywami i owocami. Mają one w składzie mnóstwo błonnika, dzięki któremu jelita zaczynają pracować w zwiększonych obrotach. Świetnymi przegryzkami będą nie tylko te w stanie surowym, ale i kiszonki. Jeśli marzymy o płaskim brzuchu musimy dbać, by w naszym jadłospisie każdego dnia znalazła się substancja zwana choliną, czy witaminą B4. Cholina doskonale spala tłuszcz. Znajdziemy ją na przykład w żółtkach jajek, orzechach i rybach

Unikajmy za to produktów, takich jak makarony, białe pieczywo, bób, groch, kapusta, czy fasola. Po ich spożyciu brzuch automatycznie zaczyna pęcznieć

Musimy też pamiętać o żywnościowych zwyczajach. Nieregularność to nasz wielki wróg. Jedzmy niewielki posiłek lub przegryzkę co kilka godzin i pijmy duże ilości niegazowanej wody oraz ziołowych napojów. Na płaski brzuch świetnie zadziała na pewno zielona herbata, czy napar z dziurawca. Pierwsza pozycja jako źródło polifenoli wspaniale dynamizuje przemianę materii. Dzięki drugiej nie dość, że przyspieszymy spalenie tłuszczu, to co więcej pozbędziemy się też uczucia ciężkości. 

Zobacz także: Jedzenie na odstresowanie. Co zjeść, by się zrelaksować?

Polecane wideo

Trzy znaki zodiaku, które najbardziej pasują do Twojej daty urodzenia
Trzy znaki zodiaku, które najbardziej pasują do Twojej daty urodzenia - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.08.2022 11:59
szukałam skutecznego ale i zdrowego. Było to dla mnie bardzo ważne dlatego sprawdzałam składy i odrzucałam te które miały nie naturalne składniki. Wybrałam w końcu figurena. Podziałały. Pozwoliły mi schudnąć bezpiecznie i skutecznie :) 12kg wynik to było i jest coś z czego jestem bardzo dumna i zadowolona.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie