Schudła ponad 11 kg jedząc pizzę i pijąc wino. Zdradza, jak jej się to udało

Jej kluczem do sukcesu jest technika 60-80. Co kryje się pod tymi liczbami?
Schudła ponad 11 kg jedząc pizzę i pijąc wino. Zdradza, jak jej się to udało
Fot. Instagram.com (@shelbysacco5)
23.07.2022

Odchudzanie kojarzy nam się przede wszystkim z wyrzeczeniami, ciężkimi treningami i frustracją. Aby zgubić zbędne kilogramy większość osób stosuje przeróżne diety i żegna się z ulubionymi przekąskami. Niestety im więcej wyrzeczeń, tym większe ryzyko, że prędzej czy później dopadnie nas efekt jo-jo. 

Zobacz również: To jedna z najpopularniejszych diet odchudzających. Naukowcy właśnie obalili jej skuteczność

Ale pewna TikTokerka udowadnia, że odchudzanie bez odmawiania sobie przyjemności jest jak najbardziej możliwe i bardzo skuteczne. Potwierdza to na własnym przykładzie, ponieważ jeszcze niedawno ważyła aż o 11 kg więcej. Dziś cieszy się nie tylko szczuplejszą sylwetką, ale także lepszym samopoczuciem. W czym tkwi jej sposób na odchudzanie? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Shelby Sacco (@shelbysacco5)

Shelby Sacco schudła ponad 11 kg jedząc pizzę i pijąc wino 

TikTokerka o pseudonimie @shelbysacco5 jeszcze dwa lata temu była bardzo niezadowolona ze swojego wyglądu. Cierpiała na zaburzenia odżywiania, co miało negatywny wpływ także na jej stan emocjonalny. 

Byłam bardzo smutna. Moje zdrowie psychiczne było bardzo złe, podobnie jak moje zdrowie fizyczne 

- mówiła Sacco w rozmowie z portalem people.com. 

Po wypróbowaniu dziesiątek diet, które nie przynosiły upragnionego rezultatu, TikTokerka zaczęła zgłębiać zagadnienie szkodliwych zwyczajów. Wtedy wpadła na pomysł autorskiego programu odchudzania. Wkrótce była o ponad 11 kg lżejsza i znów zaczęła cieszyć się życiem. 

@shelbysacco5 #greenscreenvideo lost 25lbs in a healthy / sustainable way and teach how in my series #sadtosavage #shelbysacco #hotgirlhabits ♬ som original - CALL ME LUCAS 🇧🇷

Głównym założeniem, jakim kieruje się Sacco, jest zdrowe odżywianie w odpowiednich proporcjach. TikTokerka stosuje zbilansowaną dietę przez 60-80 proc. czasu. 

Jeśli przez większość czasu sięgasz po właściwe produkty spożywcze to znaczy, że prowadzisz zdrową dietę. Przez 60-80 proc. każdego tygodnia odżywiam się zdrowo, jednocześnie wciąż ciesząc się przekąskami, na które mam ochotę. To pomogło mi pokonać zaburzenia odżywiania. Dziś w ogóle nie muszę się ograniczać 

- wyjaśniała TikTokerka, która dodaje, że poza wspomnianymi ramami czasowymi nie odmawia sobie m.in. pizzy czy niezdrowych przekąsek albo alkoholu na imprezach ze znajomymi. 

@shelbysacco5 How I went from sad to fricken SAVAGE #sadtosavage #shelbysacco #hotgirlhabits #weightlosstips ♬ original sound - Shelby Sacco

W swoich viralowych nagraniach Sacco wyjaśnia, że w jej przypadku najlepiej sprawdza się wcześniejsze planowanie i przygotowywanie posiłków. TikTokerka z góry wie, co będzie jeść na śniadanie przez cały tydzień. Z wyprzedzeniem gotuje też przynajmniej dwa obiady w tygodniu, a każde danie dzieli na dwie porcje, dzięki czemu ma przygotowane przynajmniej cztery ciepłe posiłki. 

Oprócz właściwego odżywiania się Sacco pokochała aktywność fizyczną i zachęca innych do próbowania nowych treningów. Ona sama wypróbowała dziesiątki darmowych zajęć prowadzonych przez różne kluby fitness i dzięki temu odkryła, że największą frajdę, a tym samym najbardziej spektakularne efekty przynoszą jej treningi z ciężarami oraz boks. Poza tym w dni, gdy nie ćwiczy na siłowni, TikTokerka nie zapomina o spacerze na świeżym powietrzu. Tym samym ruch towarzyszy jej każdego dnia.

@shelbysacco5 Part 2! My workout habits that helped me lose 25lbs! #sadtosavage #healthyhabits #habits #shelbysacco #hotgirlhabits ♬ original sound - Shelby Sacco

Co sądzicie o takiej metodzie odchudzania? Wypróbujecie ją? 

Zobacz również: TikTokerzy pokochali „75 Soft Challenge”. Kilogramy i centymetry lecą bez wysiłku

Polecane wideo

Ile można schudnąć w tydzień, miesiąc lub rok? Zdjęcia dziewczyn, które pokazały swoją metamorfozę
Ile można schudnąć w tydzień, miesiąc lub rok? Zdjęcia dziewczyn, które pokazały swoją metamorfozę - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.07.2022 09:58
Wow kurka wodna ale odkrycie - "jedz zdrowo przez większość czasu", no nie mogę, kto by pomyślał...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.07.2022 18:12
Dalej jest gruba i nie ma ładnej sylwetki, więc czym tu się chwalić?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie