Czy na diecie pudełkowej można schudnąć? Catering dietetyczny Heroes Diet podpowiada

Jednym z najczęstszych powodów korzystania z cateringu dietetycznego jest chęć schudnięcia.
Czy na diecie pudełkowej można schudnąć? Catering dietetyczny Heroes Diet podpowiada
04.04.2022

Osiągnięcie wymarzonej sylwetki wiąże się zwykle z pewnymi wyrzeczeniami, a także pilnowaniem właściwego bilansu kalorycznego. To z kolei jest znacznie ułatwione w diecie pudełkowej, którą można zamówić w takim wariancie kalorycznym, jaki będzie właściwy dla indywidualnego zapotrzebowania. Ile więc kilogramów można zgubić, korzystając z jedzenia pudełkowego i kiedy może się zdarzyć, że dieta nie przyniesie oczekiwanych rezultatów?

Dieta pudełkowa dopasowana do klienta

Bardzo ważnym atutem posiadanym przez catering dietetyczny jest możliwość dopasowania odpowiedniej kaloryczności dziennych zestawów do indywidualnych potrzeb. Każdy posiłek z tej diety zawiera zwykle dokładną rozpiskę co do ilości kalorii, a także mikro i makroskładników. Kłopotliwe liczenie kalorii, jakie jest codziennością dla osób samodzielnie przygotowujących posiłki, nie jest tu konieczne.

Nie oznacza to jednak, że wybieramy spośród oferty fit cateringu dowolny program, który wydaje nam się atrakcyjny i możemy czekać na efekty w postaci chudnięcia. Bardzo ważne jest bowiem, aby wybrana dieta pudełkowa była dopasowana do indywidualnych potrzeb. Inne zapotrzebowanie na kalorie ma osoba pracująca fizycznie, a inne ta, która jest zatrudniona w biurze. Ogromne znaczenie ma też aktywność fizyczna poza pracą - osoby regularnie uprawiające sport będą miały większe zapotrzebowanie na kalorie w porównaniu do tych, które mniej się ruszają. Do tego dochodzą też inne czynniki jak płeć, wiek, masa ciała i ewentualne schorzenia.

Co liczy się w diecie prócz ilości kalorii?

Prócz samej kaloryczności posiłków istotne jest też dobranie odpowiedniego stosunku węglowodanów do białek i tłuszczów. W przypadku insulinooporności i niektórych schorzeń dietetyk może zalecić dietę niskowęglowodanową, w której energia jest pozyskiwania przede wszystkim z tłuszczów. Jest to bardzo skuteczny sposób na szybkie schudnięcie, nawet w przypadku osób, które do tej pory miały z tym problem mimo trzymania się diety.

Bardzo dobrym pomysłem jest skonsultowanie doboru odpowiedniego programu z dietetykiem. Co ciekawe, bardzo często nie wymaga to wykupowania dodatkowej usługi, bowiem w większości firm cateringowych, np. Heroes Diet, można skonsultować się z dietetykiem, który dobierze odpowiedni wariant jadłospisu pod indywidualne potrzeby klienta.

Jak szybko traci się kilogramy na diecie pudełkowej?

Jedzenie pudełkowe umożliwia bezpieczne i stopniowe chudnięcie - w skali miesięcznej można stracić nawet od 4 do 6 zbędnych kilogramów. Wiele oczywiście zależy od predyspozycji danej osoby, przemiany materii, aktywności fizycznej, a przede wszystkim od tego, czy trzymała się ona przez cały czas programu diety i nie podjadała między posiłkami. Nawet najlepsza dieta nie zapewni bowiem oczekiwanych rezultatów, jeśli prócz niej klient fit cateringu będzie w dalszym ciągu utrzymywał dodatni bilans kaloryczny. Dyscyplina w diecie pudełkowej jest bardzo ważna i to od niej zależy w dużym stopniu uzyskanie pożądanych efektów.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.04.2022 09:41
jak schudnąć? moja odpowiedź jest taka, warto stosować do diety suplement figurenaSlim. Są to tabletki na odchudzanie które faktycznie działają. Mi pomogły schudnąć 12kg wieć i każdej pomogą, ale pamietajcie o diecie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie