Takiej diety jeszcze nie było. 6 kg mniej w dwa tygodnie po... wizycie u dentysty

To pomysł w równym stopniu innowacyjny, co kontrowersyjny.
Takiej diety jeszcze nie było. 6 kg mniej w dwa tygodnie po... wizycie u dentysty
Fot. Pexels/Unsplash
11.07.2021

Chociaż powstały setki różnych “rewolucyjnych” diet, eksperci zgodnie przekonują, że najlepszym sposobem na pozbycie się nadprogramowych kilogramów jest racjonalne odżywianie się, czyli jedzenie zdrowych produktów w rozsądnych ilościach. Gdy dostarczamy organizmowi odpowiednich składników odżywczych maleje ryzyko napadów głodu oraz sięgania niezdrowe i kaloryczne przekąski. 

Zobacz również: Dieta, która bije rekordy zapytań w Google. Podobno żadna inna nie przynosi takich efektów

Jednak walka z niezdrowymi nawykami nie zawsze jest łatwa. Wiele osób twierdzi, że nie są w stanie odmówić sobie jedzenia - spożywają zbyt duże porcje posiłków albo wybierają produkty obfitujące w tłuszcze.  

Wydaje się, że z myślą właśnie o takich osobach powstało nowe, zdaniem wielu dość drastyczne rozwiązanie. Wystarczy jedna wizyta u dentysty, aby po dwóch tygodniach schudnąć nawet 6 kg. Jaki związek ma stomatologia z odchudzaniem? 

DentalSlim Diet Control. Zaciski na zęby w celu odchudzania 

Naukowcy z University of Otago w Nowej Zelandii wraz z kolegami po fachu z Wielkiej Brytanii opracowali innowacyjne urządzenie o nazwie DentalSlim Diet Control. Są to magnetyczne nakładki na zęby, które zaciskają ze sobą górną i dolną szczękę. Wynalazek sprawia, że pacjent jest w stanie otworzyć buzię tylko na szerokość 2 mm, zatem konieczne jest przejście na dietę płynną. 

Twórcy DentalSlim Diet Control przekonują, że ich urządzenie nie utrudnia oddychania oraz pozwala pacjentom rozmawiać w normalny sposób. 

Główną przeszkodą, która uniemożliwia utratę wagi jest nieprzestrzeganie zaleceń, a nasz wynalazek pozwala wprowadzić w życie nowe zwyczaje i zacząć trzymać niskokaloryczną dietę. To rozpoczyna cały proces. To także nieinwazyjna, odwracalna, ekonomiczna i atrakcyjna alternatywa dla operacji chirurgicznych. Używanie naszego urządzenia nie niesie ze sobą żadnych negatywnych konsekwencji 

- przekonywał profesor Paul Brunton z University of Otago. 

DentalSlim Diet Control Device zostało już przetestowane przez grupę ochotników. W ciągu dwóch tygodni od przejścia na dietę składającą się tylko z płynów schudli średnio ok. 6,3 kg. Rekordzista zgubił 14 kg w 14 dni. 

Jednak nie wszyscy są pod wrażeniem takiego rozwiązania. Deanne Jade, założycielka brytyjskiej organizacji National Centre for Eating Disorders (zajmującej się zaburzeniami odżywiania) skomentowała: 

To bardzo, bardzo niebezpieczne. Każde ekstremalne urządzenie czy też ekstremalna strategia utraty wagi niesie ze sobą ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy, o ile nie pracujemy z osobą, która jest w pełni przeszkolona, żeby radzić sobie z wszystkimi problemami, jakie mogą z tego wyniknąć.  

Ekspertka dodała, że innowacyjne urządzenie jest “powrotem do średniowiecza”. 

Co sądzicie o takim sposobie na utratę wagi? 

Zobacz również: „Najgorsza dieta świata”. Eksperci przed nią przestrzegają, a wciąż bije rekordy popularności

Polecane wideo

Mówiono jej, że ma „nogi słonia”. Diagnozę poznała dopiero po 21 latach
Mówiono jej, że ma „nogi słonia”. Diagnozę poznała dopiero po 21 latach - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
Wiolka (Ocena: 5) 25.07.2021 15:50
Też uważam, że takie raptowne chudnięcie to nie jest nic dobrego dla organizmu. Odchudzać trzeba się regularnie z głową. Najlepiej pod opieką bariatry ze szpitala medicover. W przeciwnym wypadku można sobie narobić więcej szkody niż pożytku
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.07.2021 10:06
jak schudnąć? moja odpowiedź jest taka, warto stosować do diety suplement figurenaSlim. Są to tabletki na odchudzanie które faktycznie działają. Mi pomogły schudnąć 12kg wieć i każdej pomogą, ale pamietajcie o diecie.
odpowiedz
Gabrycha (Ocena: 5) 12.07.2021 23:16
To bardzo niebezpieczne tak szybko stracić na wadze. Dzięki ćwiczeniom w domu i picia odpowiedniej ilości cisowianki w ciągu 3 tygodniu straciłam 6 kg i to dla mnie jest chyba za szybko. Na szczęście moje wyniki badań wszystkie są w normie, więc nie muszę się o nic martwić.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.07.2021 10:28
Odchudzanie było zawsze dla mnie trudne. Efekty jojo lub na tyle słabe efekty że szybko się poddawałam. Jak mam teraz figurenaSlim jest znacznie inaczej. Samo stosowanie motywuje, a blokada łaknienia pomaga. Dwa miesiace i 10kg mniej. Kto by pomyslał że jest to możliwe dla mnie wgl.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie