Spalasz kalorie i nawet o tym nie wiesz. Gdzie i ile? Zdziwisz się!

Mamy dobrą wiadomość - nawet bezczynne siedzenie w pracy przynosi efekty.
Spalasz kalorie i nawet o tym nie wiesz. Gdzie i ile? Zdziwisz się!
Fot. Unsplash
15.02.2021

Od zawsze wiadomo, że praca uszlachetnia. Teraz wiemy także, że pozwala spalić nadprogramowe kalorie i wcale nie mówimy o zaledwie kilku w ciągu całego dnia. Wszystko zależy od Twojego zaangażowania oraz zawodu, jaki wykonujesz. Nie musisz nawet pracować fizycznie, by pozbyć się zjedzonego wczoraj ciastka lub usprawiedliwić dietetyczny grzech, który dopiero masz zamiar popełnić. Każda czynność, którą wykonujesz, nie pozostaje obojętna dla organizmu.

Ile kalorii można spalić przez godzinę wykonywania swoich obowiązków (także domowych!)? Wartości te uzależnione są od wysiłku fizycznego, więc nie powinno dziwić, że dla drwala ten wskaźnik wynosi ponad 1000 kalorii, a dla pracownika biurowego... kilkadziesiąt. Wychodzimy jednak z założenia, że dobre i to!

Zobacz także: Ile kalorii ma jeden pączek?

Ile kalorii mogę spalić w ciągu dnia w mojej pracy?

Wartości te dotyczą sumiennego wykonywania obowiązków przez pełną godzinę. Ile zbierze się ich w ciągu całego dnia? To zależy wyłącznie od ilości powierzonych nam zadań i intensywności pracy.

Warto się jednak przyłożyć, bo badania potwierdzają, że współczesny człowiek spala zazwyczaj o 100 kalorii mniej, niż przyjął danego dnia. To nieuchronnie prowadzi do nadwagi.

Jeśli więc miałaś za sobą wyjątkowo spokojny dzień w pracy i niewiele udało się w tej kwestii zrobić (chociaż warto zauważyć, że samo przebywanie w miejscu pracy też pozwala odrobinę spalić), w domu sięgnij po odkurzacz. Korzyści są oczywiste – czyste mieszkanie i ponad 100 kalorii mniej w godzinę!

Wartości dotyczą osoby o wadze 65-68 kilogramów):

Praca w piekarni – 204 kcal

Przenoszenie ciężkich ładunków – 476 kcal

Opieka pielęgniarska – 102 kcal

Polerowanie podłóg – 136 kcal

Sprzątanie łazienki – 102 kcal

Odkurzanie – 102 kcal

Prace porządkowe w gospodarstwie rolnym – 476 kcal

Opieka nad zwierzętami – 340 kcal

Dojenie krowy – 136 kcal

Sadzenie roślin – 340 kcal

Pielenie ogródka – 408 kcal

Prace murarskie – 408 kcal

Praca masażysty – 204 kcal

Prowadzenie samochodu – 68 kcal

Siedzenie w pracy – 34 kcal

Sprzedawczyni w sklepie – 88 kcal

Krawcowa – 102 kcal

Załadunek i rozładunek samochodu – 374 kcal

Chodzenie po miejscu pracy – 68 kcal

Aktor teatralny – 136 kcal

Pisanie na komputerze – 34 kcal

Polecane wideo

Ile ważą polskie gwiazdy? Wieniawa, Siwiec, Rubik, Warnke
Ile ważą polskie gwiazdy? Wieniawa, Siwiec, Rubik, Warnke - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Asia (Ocena: 5) 25.02.2021 08:20
Każdy może się odchudzić. Efektywne i zdrowe odchudzanie to jest to proces. Teoretycznie każdy może się odchudzić i zadbać o siebie, niby wystarczy mniej jeść i poćwiczyć... ale zrobić do zdrowo, bez prochów, bez wydawania kasy na cudowne środki nie dopuszczając do efektu jojo to zupełnie inna sprawa. Polecam metodę fizjologiczną z książką Odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii. Dzięki wiedzy z niej czuję się świetnie, tryskam zdrowiem i energią i mam już 15 kg mniej :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.02.2021 08:53
wyobrażałam sobie zawsze że sama dieta da mi dobry efekt. Nie szło jednak. Zaryzykowałam i zamówiłam figurena. W diecie NIC nie zmieniałam. figurena zrobiła swoje i zaczęłam dopiero chudnąć. Teraz jestem lżejsza o 13kg. Tak, figurena działa.
odpowiedz
Sylwia (Ocena: 5) 19.02.2021 14:50
Teraz spalam trochę mniej kalorii podczas sprzątania odkąd mam iRobota to on wyręcza mnie w odkurzaniu podłóg :P Ja w tym czasie mogę wygodnie rozsiąść się na kanapie i odpoczywać :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2021 09:33
Pracując zdalnie przy komputerze strasznie mało się spala tych kalorii szczególnie, że zdarza mi się coś podjadać ;) Dlatego, aby się trochę poruszać kupiłam sobie rowerek treningowy z polskiego geekbuying i staram się codziennie na nim ćwiczyć minimum pół godziny. Trochę ruchu mi się przyda :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2021 08:34
mój wybór padła na suplement figurenaSlim ze względu na liczne pozytywne opinie w internecie oraz polecenie przez koleżankę która kurację ma już za sobą. Widać to po niej, schudła 13kg. Ja teraz zaczynam, mam nadzieje że jeszcze zdążę pokazać ciałko na te wakacje.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie