Dieta Watanabe to nawet -3 kg w 3 dni. Ale menu pozostawia dużo do życzenia

Wytrzymałabyś na niej?
Dieta Watanabe to nawet -3 kg w 3 dni. Ale menu pozostawia dużo do życzenia
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/748653138049038843//pinterest.co.uk/pin/94505292170692417/)
23.08.2020

Dietetycy i trenerzy personalni od lat jak mantrę powtarzają, że nie istnieje coś takiego jak dieta cud, a najlepsze efekty jeśli chodzi o odchudzanie zapewnia połączenie zdrowej, zbilansowanej diety z regularną aktywnością fizyczną. Oczywiście zgodnie z takim scenariuszem na efekty trzeba trochę poczekać, ale przynajmniej nie grozi nam efekt jo-jo. 

Zobacz również: Tylko 3 posiłki i cola zamiast słodyczy. Nastolatki oszalały na punkcie diety K-pop

Mimo to wiele osób, które pragną zrzucić parę kilogramów woli zaufać kolejnym “cudownym” dietom, zamiast wprowadzić w swoje życie gruntowne i długoterminowe zmiany. Za jedną z takich cudownych diet uchodzi dieta Watanabe wywodząca się z dalekiej Japonii. Ma ona wielu zwolenników i ponoć przynosi spektakularne efekty w krótkim czasie, ale jej zasady są dość kontrowersyjne. Na czym polega dieta Watanabe, co można na niej jeść i ile można schudnąć? 

Dieta Watanabe, czyli dieta bananowa: zasady i efekty 

Dieta Watanabe wywodzi się od nazwiska jej twórczyni, czyli Sumiko Watanabe, farmaceutki z Osaki. Sumiko ułożyła ją dla swojego męża, Hitoshiego, który schudł na niej prawie 17 kg. Dieta Watanabe jest szerzej znana jako dieta bananowa, ponieważ to właśnie ten owoc jest jej podstawą.  

Dieta Watanabe, czyli dieta bananowa: zasady i efekty

Fot. Unsplash.com

Dietę Watanabe czy też dietę bananową można stosować w trzech różnych wariantach czasowych. W zależności od czasu trwania kuracji można mówić o różnych efektach i nieco zmodyfikowanym jadłospisie. 

Dieta bananowa 3-dniowa  

  • To najkrótszy wariant diety Watanabe. W trakcie jej stosowania należy spożywać 3 banany dziennie, wypijać 3 szklanki mleka oraz 2 litry wody niegazowanej. 
  • Efekty: do –3 kg 

Dieta bananowa 7-dniowa  

  • Tygodniowa dieta Watanabe zakłada trzy posiłki dziennie składające się z bananów i płatków owsianych, do których można dodawać nieco jogurtu naturalnego oraz odrobinę miodu. Oprócz tego należy pić 1,5 litra wody. Jako przekąski między posiłkami można też sięgać po jabłka. 
  • Efekty: do –5 kg 

Dieta bananowa 30-dniowa 

  • Na miesięcznej diecie Watanabe każdy dzień należy rozpoczynać od śniadania, na które składa się 1 duży banan i szklanka wody niegazowanej. Reszta posiłków jest całkowicie dowolna. Należy jednak ograniczyć spożycie nabiału oraz całkowicie wykluczyć z jadłospisu słodycze i alkohol. 
  • Efekty: do –7 kg  

Należy pamiętać o tym, aby najadać się nie do syta, ale jedynie w ok. 80 proc., a ostatni posiłek spożywać najpóźniej o godzinie 20:00.  

Co sądzicie o takiej diecie? Wytrzymalibyście tydzień albo i dłużej głównie na samych bananach? 

Zobacz również: Dieta, która bije rekordy zapytań w Google. Podobno żadna inna nie przynosi takich efektów

Polecane wideo

„Najpiękniejsza stewardessa na świecie”. Na Instagramie ma grubo ponad pół miliona fanów
„Najpiękniejsza stewardessa na świecie”. Na Instagramie ma grubo ponad pół miliona fanów - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 23.08.2020 10:07
Jeszcze nie ma reklamy figureny? :D spam i pseudoreklama za 3, 2,1...
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 23.08.2020 09:36
I te piękne zdjęcia idealnych modelek przy artykułach o dietach... One mają nas do czegoś zmotywowac czy utrwalić nieprawdziwy obraz dziewczyn z Instagrama? Pomyślcie nad tym.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.08.2020 07:41
Ja bym wytrzymała, bo uwielbiam banany.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie