Sposób na smukłą twarz. Tyle trzeba schudnąć, żeby zobaczyć różnicę

Wcale nie tak dużo! Ale jest pewien haczyk...
Sposób na smukłą twarz. Tyle trzeba schudnąć, żeby zobaczyć różnicę
Fot. Unsplash
08.08.2020

Gdy w wyszukiwarce internetowej zaczynamy wpisywać frazę: “Jak wyszczuplić...” już na drugim miejscu najczęściej wyszukiwanych fraz pojawia się podpowiedź: “twarz”. Wyprzedza ją tylko zapytanie o to, jak zapewnić sobie szczuplejsze uda. Odpowiedzi na to jak wyszczuplić twarz znajdziemy rzekomo aż na 281 tys. stronach w Google. 

Zobacz również: Właścicielki szczupłych twarzy robią tych 7 rzeczy. Tak szybko odchudzisz buzię

Jak zatem tego dokonać? Oczywiście nie da się schudnąć z samej twarzy, tak jak nie da się schudnąć wyłącznie z wybranej części ciała, np. z brzucha czy z ud. Aby twarz prezentowała się szczuplej należy tylko i aż zgubić parę kilogramów. Ile? Naukowcom wreszcie udało się to ustalić. Ile straconych kilogramów zapewni szczuplejszą twarz? 

Jak schudnąć z twarzy? Ile schudnąć aby twarzy wyszczuplała?

Fot. Unsplash.com 

Jak schudnąć z twarzy? Ile schudnąć aby twarzy wyszczuplała?

To zagadnienie postanowili zbadać naukowcy z University of Toronto, profesor Nicholas Rue oraz profesor Daniel Re. Eksperci przygotowali serię zdjęć różnych kobiet i mężczyzn w wieku od 20 do 30 lat. Następnie fotografie zostały przerobione w taki sposób, aby ukazywały stopniowe przybieranie na wadze sfotografowanych osób. Później zdjęcia oceniała grupa ochotników. Porównywali oni zdjęcia tej samej osoby i mieli za zadanie stwierdzić, na której fotografii twarz wygląda na grubszą.  

Na podstawie odpowiedzi ankietowanych naukowcy obliczyli o ile średnio musi zmienić się wskaźnik BMI aby inni ludzie zaczęli dostrzegać różnicę w wyglądzie twarzy. Ten wynik to minus 1,33 kg/m² masy ciała, czyli ok. 3,5 - 4 kg. 

Kobiety i mężczyźni średniego wzrostu muszą zrzucić 3,5 - 4 kg, by ta różnica była widoczna. Ale jeśli chcą być dzięki temu postrzegani jako bardziej atrakcyjni, spadek wagi musi być dwa razy większy 

- komentował wyniki badania prof. Nicholas Rule na łamach czasopisma “Social Psychological and Personality Science”. Zdaniem ekspertów wynika, że w takim przypadku kobieta powinna schudnąć ok. 6 kg, a mężczyzna - 8 kg. Wówczas twarz jest oceniana jako bardziej atrakcyjna. 

Co sądzicie o takich wynikach badań? Ile kilogramów musieliście zrzucić żeby inni zaczęli dostrzegać efekty waszego odchudzania? 

Zobacz również: Dieta zmieniająca rysy twarzy: Jak wyglądają ich buzie po zrzuceniu KILKUDZIESIĘCIU kilogramów?

Polecane wideo

W ogóle nie schudły, a wyglądają lepiej niż kiedykolwiek. Przestały liczyć kilogramy
W ogóle nie schudły, a wyglądają lepiej niż kiedykolwiek. Przestały liczyć kilogramy - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.08.2020 11:49
U mnie wystarczyło, że zgubiłam 4kg i od razu na twarzy zrobiłam się szczuplejsza. Jednak warto było się zdrowo odżywiać, pić 2l cisowianki i więcej się ruszać. Jeszcze ze 2kg zgubie i będę szczęśliwa :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.08.2020 09:50
jak schudnąć? moja odpowiedź jest taka, warto stosować do diety suplement figurena. Są to tabletki na odchudzanie które faktycznie działają. Mi pomogły schudnąć 12kg wieć i każdej pomogą, ale pamietajcie o diecie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.08.2020 07:51
To nie takie proste, badania badaniami, a rzeczywistość wygląda już zupełnie inaczej. Jako gatunek posiadamy ogólnie te same cechy, natomiast szczegóły takie jak ten, sprawiają, że każdy z nas jest indywidualną jednostką. Nie jesteśmy identyczni, a tkanka tłuszczowa odkłada się każdemu inaczej. Są ludzie, którzy mimo znacznej niedowagi mają pulchne twarze, a są też tacy z nadwagą i szczupłymi twarzami. Po prostu na to nie ma reguły.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.08.2020 02:10
oddam za darmo szczupłą twarz na rzecz szczupłych ud lub dużych piersi
odpowiedz

Polecane dla Ciebie