7 dni, a na wadze 7 kg mniej. W czym tkwi sekret diety GM?

Jej zwolennicy są zachwyceni efektami, ale dietetycy – niekoniecznie.
7 dni, a na wadze 7 kg mniej. W czym tkwi sekret diety GM?
Fot. Unsplash
04.06.2020

Gdy tylko zaczyna się robić cieplej, a pogoda wymusza na nas zmianę garderoby z zimowej na letnią, w wyszukiwarkach internetowych obserwujemy wzrost różnych zapytań związanych z dietami i odchudzaniem. “Jak szybko schudnąć?”, “Jak schudnąć bez ćwiczeń?”, “Jak schudnąć z brzucha?” - w okresie przedwakacyjnym te hasła cieszą się zwiększoną popularnością. 

Zobacz również: DIETA ADELE: W jaki sposób piosenkarka schudła aż 45 kg?

Każdy, komu marzy się szczuplejsza sylwetka marzy o tym, aby pozbyć się dodatkowych kilogramów bezboleśnie, bez wysiłku i w możliwie jak najkrótszym czasie. Tylko czy to rzeczywiście możliwe? Zdaniem ekspertów najzdrowsze tempo utraty kilogramów to od 0,5 do maksymalnie 1 kg na tydzień. Ich zdaniem tylko wówczas unikniemy efektu jojo. Mimo to diety cud cieszą się niesłabnącą popularnością - żyjemy przecież w świecie instant, w którym oczekujemy upragnionych wyników tu i teraz. Z tego względu jedną z najsłynniejszych diet odchudzających jest dieta GM, na której można schudnąć aż 7 kg i to zaledwie w 7 dni. Na czym polega dieta GM, jakie efekty przynosi i czy jest zdrowa? 

Dieta GM: jak schudnąć 7 kg w dni

Dieta GM to inaczej dieta General Motors. Według pogłosek została ona opracowana z myślą o pracownikach tej firmy w 1985 roku, chociaż niektórzy twierdzą, że to tylko mit, a jej twórcy nie są znani. Dieta GM trwa tydzień i polega na tym, że każdego dnia spożywa się produkty z innej grupy żywnościowej. Oprócz tego codziennie należy zapewniać organizmowi odpowiednie nawodnienie w postaci 8-12 szklanek wody. Aktywność fizyczna jest niewskazana, zwłaszcza w trakcie pierwszych 3 dni kuracji odchudzającej. Jak wygląda dieta GM dzień po dniu? 

Dieta GM: jak schudnąć 7 kg w dni

Fot. Unsplash.com

Dzień 1 

Pierwszego dnia na diecie General Motors można spożywać jedynie owoce – wszystkie z wyjątkiem bananów. Ilość owoców nie jest określona, a najbardziej wskazane są zwłaszcza melony. 

Dzień 2 

Drugi dzień diety GM to dzień pod hasłem warzyw. Można je spożywać zarówno surowe jak i gotowane. Podobnie jak pierwszego dnia ilość warzyw nie jest określona. Wyjątek stanowią ziemniaki - można je zjeść tylko rano, na śniadanie lub drugie śniadanie. 

Dzień 3 

Trzeciego dnia możesz łączyć ze sobą warzywa i owoce we wszelkich kombinacjach – z wyjątkiem bananów i ziemniaków. Można spożywać je do woli. 

Dzień 4 

To dzień pod znakiem bananów - przez cały dzień możesz spożywać tylko te owoce. Wskazane jest też picie mleka, najlepiej odtłuszczonego. Można połączyć ze sobą te dwa elementy i przygotować mleczne koktajle bananowe. 

Dzień 5 

W tym dniu możesz wprowadzić do diety GM mięso, np. dwie porcje wołowiny, kurczaka lub ryby (po 250 g). Wegetarianie mogą zastąpić mięso brązowym ryżem lub twarogiem. Dodatkowo można zjeść maksymalnie 6 pomidorów. Ważne, aby w tym dniu zwiększyć liczbę płynów - powinno się wypić przynajmniej 15 szklanek wody. 

Dzień 6 

Menu tego dnia wygląda tak samo jak dnia poprzedniego. Różnica polega na tym, że możesz zjeść dowolną ilość warzyw – z wyjątkiem ziemniaków. 

Dzień 7 

Ostatniego dnia diety GM możesz zjeść tylko brązowy ryż, owoce oraz warzywa. Dodatkowo możesz pić również soki owocowe. 

Trudno zaprzeczyć, że dieta GM to dieta wielu wyrzeczeń i może powodować uczucie frustracji. Z tego powodu zapewne wielu osobom nie udaje się wytrwać na niej do końca mimo efektów w postaci nawet do 7 kg na minusie w tydzień. Również dietetycy nie są zachwyceni tą kuracją. Ich zdaniem na diecie GM można stracić na najwyżej wodę, a nie zbędą tkankę tłuszczową. 

Co sądzicie o diecie GM? Wypróbowalibyście taką metodę na odchudzanie? 

Zobacz również: Kontrowersyjna dieta OMG. Szok dla organizmu i MINUS 10 kg w 6 tygodni

Polecane wideo

„Ideał z supermarketu”. Nazwali ją najpiękniejszą kasjerką na świecie
„Ideał z supermarketu”. Nazwali ją najpiękniejszą kasjerką na świecie - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.06.2020 12:43
W ciągu 7 dni schudnąc 7 kg to niezdrowe. Nie jestem na żadnej diecie zwyczajnie postanowiłam jeść mniej i zdrowiej, pić więcej mineralnej cisowianki i się ruszać. To przynosi efekty
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.06.2020 09:44
działa na mnie najlepiej suplement figurena. Zrzuciłam wagę po 3 miesiącach, całość która nagromadziłam podczas ciąży. Nie mam powrotu wagi, żadnych skutków ubocznych. Polecam figurena każdej która podchodzi do kuracji wspartej suplementem.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie