Wykorzystaj tych kilka wskazówek i przyspiesz swój metabolizm

Kiedy metabolizm jest szybszy, twój organizm spala więcej kalorii, a ty chudniesz – i to wszystko bez potrzeby dodatkowej aktywności.
Wykorzystaj tych kilka wskazówek i przyspiesz swój metabolizm
fot. istock.com
12.03.2020

Szybkość metabolizmu zależy przede wszystkim od genetyki, wieku, płci. Możesz go przyspieszyć zmianą i wprowadzeniem nowych nawyków do swojego trybu życia.

#1 KULTURYSTYKA

Ćwiczenia aerobowe są bardzo ważne, ale żeby przyspieszyć metabolizm powinnaś postawić na rozwój mięśni. Przy ćwiczeniach siłowych zużywasz więcej kalorii przy jednoczesnym zachowaniu mięśni niż tłuszczu.

#2 TRENING HIIT

Lepiej zrobić niewiele i dobrze, niż dużo i źle. Chcesz spalić więcej kalorii? Wykonuj interwały o wysokiej intensywności. Kiedy ćwiczyć praktycznie do granic swoich możliwości to nie tylko spalasz tłuszcz, ale zapotrzebowanie na energię jest przedłużane nawet na stan spoczynku.

Zobacz również: Jak skutecznie i szybko schudnąć?

#3 JEDZ KILKA RAZY DZIENNIE

Aby schudnąć musisz jeść – to wiadome. Jedzenie jest też ważne z punktu widzenia utrzymania równowagi hormonalnej. Jedz mniejsze porcje kilka razy dziennie a unikniesz nagłemu wzrostowi insuliny i tym sam zapobiegniesz wahaniom wagi. Dodatkowo nie będziesz czuła się głodna i unikniesz ciągłego podjadania.

#4 PIKANTNE POTRAWY

Jeśli jesteś fanką kuchni indyjskiej czy meksykańskiej to masz szczęście. Potrawy zawierające pikantne chili pomagają spalić więcej kalorii niż zjedzenie potrawy neutralnej. Składnikiem, który jest odpowiedzialny za pieczenie jest kapsaicyna, sprzyja spalaniu lipidów.

#5 BIAŁKA

To składniki odżywcze, które potrzebują więcej czasu na przetworzenie. Oznacza to, że organizm zużywa więcej kalorii aby strawić białka. Co istotne, nadmiar białka w organizmie nie kumuluje się w postaci tłuszczu, ale… mięśni. Pomaga to przyspieszyć metabolizm. Wprowadź koniecznie do diety chude mięso, ryby, rośliny strączkowe czy ser.

Łącząc te wszystkie wskazówki jesteś bliżej osiągnięcia idealnej wagi. Dodaj do tego aktywność fizyczną, a sukces gwarantowany!

Polecane wideo

Na temat diety keto krąży wiele mitów. Ona przetestowała ją na własnej skórze
Na temat diety keto krąży wiele mitów. Ona przetestowała ją na własnej skórze - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
Patrycja (Ocena: 5) 29.03.2020 22:31
Również używam herbaty Malwa Tea " Aktywne Trawienie", nie dość, że smaczna to jeszcze pomaga w trawieniu. Piję ją kilka razy w tygodniu i już widzę pierwsze efekty :)
odpowiedz
Ewela (Ocena: 5) 17.03.2020 23:18
U mnie o diecie nie ma mowy za bardzo lubię jeść 😆 ale staram się ograniczać słodkie i nie lubię fast food'ow. Ćwiczenia hm niestety straszny że mnie leń, czasem się przełamie i mam małe zrywy, ale na krótki okres. Bardzo lubię kawę i herbatę, więc po śniadaniu serwuje sobie kawkę latte, a później wypijam filiżankę herbatki malwa body slim, no i że wszystkich sił staram się nie pomijać picia wody.
odpowiedz
Basia (Ocena: 5) 17.03.2020 08:37
U mnie poza ćwiczeniami i piciem dużej ilości wody świetnie się sprawdza picie herbaty od malwa tea - aktywne trawienie.
odpowiedz
Olga (Ocena: 5) 15.03.2020 15:59
Ćwiczenia i racjonalna dieta to jest dopiero połączenie idealne. Ja dużo ćwiczę i do tego uważam na to, co jem. Bardzo często wracam do mojego cateringu dietetycznego warszawski dzień, bo dla mnie to jest doskonała opcja na dbanie o siebie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie