Przestań walczyć z jedzeniem

Musisz sobie uświadomić, że jedzenie nie jest twoim wrogiem, więc zaprzyjaźnij się z nim, a chudnięcie nagle wyda się prostsze.
Przestań walczyć z jedzeniem
08.07.2008

Chipsy wcale nie proszą cię o zjedzenie, a kolejna porcja makaronu z sosem o dokończenie do ostatniej nitki spaghetti. Jedzenie nie będzie twoim wrogiem, jeśli odpowiednio do niego podejdziesz. W końcu dojdziecie do konsensusu :), chociaż wiemy, jak jest ciężko, kiedy już raz próbowałaś go osiągnąć. Pomożemy ci spojrzeć na Jedzenie inaczej:

  1. Opanuj apetyt. Żołądek wysyła twojemu mózgowi sygnał o najedzeniu dopiero po 20 minutach. Dlatego jeśli myślisz o przekąsce czy deserze po posiłku, zastanów się, czy naprawdę jesteś głodna. Poczekaj, bo może się okazać, że chciałaś „napchać" się bez sensu.
  2. Jedz mrożone owoce. Zamrożone owoce są nadal owocami i, jak dowodzą badania, nie tracą swoich właściwości odżywczych. Ponieważ są słodkie, stają się świetną przekąską. Ewentualnie zawsze możesz zamrożone maliny, jagody i truskawki zmiksować z jogurtem naturalnym, otrzymując świetny koktajl. Pamiętaj tylko, by nie rozpychać żołądka zbyt dużą ilością jedzenia.
  3. Myśl o tym, jak poprawić wartość odżywczą posiłków, np. jeśli jesz sałatę lodową , zastąp ją liśćmi szpinaku. Mają o wiele więcej witamin i coraz łatwiej kupić je w opakowaniach.
  4. Niech sałatki będą twoimi głównymi posiłkami. To bardzo ważne, żeby nie myśleć o nich jako o dodatkach. Pomyśl, ile kolorów wniosą do twojego życia!
  5. Unikaj płynnych kalorii. Pamiętaj, że kalorie zawarte w płynach dłużej dochodzą do naszej świadomości. Dlatego nie zdajemy sobie sprawy, że nam ich wystarcza i powiększamy ich liczbę w ciągu dnia o kolejne. Zamiast karmelowej macchiato, wypij latte na odtłuszczonym mleku.

Polecane wideo

Komentarze (27)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.12.2008 23:35
Tytuł nie zgadza sie z tym co pisze w tym artykule. Głupiee..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2008 01:33
sam tytuł artykułu mi się podobał, bo faktycznie jedzenie to nie wróg a przyjaciel. Ale zastąpienie sałaty lodowej SZPINAKIEM?? Porażka, tym bardziej że sałata do sałatki, a szpinak mozna dobrze przyrządzić ziołami, a nie jako substytuy innego warzywa.Może jeszcze mamy zastąpić warzywa owocami, a owoce warzywami?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.07.2008 16:46
Ja wole wafle kukurydziane :) Nie lubie wasy bleee dziwny masmak :) ale nie ma to jak platki z mlekiem albo z jogurcikiem no i o tego kawalek banana :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2008 18:19
sałatki owocowe są najlepsze ;) zmieszać kawałki przeróżnych owoców ;) niebo w gębie ;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2008 21:07
ja to jem tosty i pieczywo wasa wasa jest slodka ale bez cukru
odpowiedz

Polecane dla Ciebie