Jak efektywnie schudnąć? Najlepsze sposoby z całego świata

Jak robią to Niemcy, Węgrzy czy Tajowie?
Jak efektywnie schudnąć? Najlepsze sposoby z całego świata
Fot. Unsplash
18.01.2020

Chociaż na całym świecie panują takie same zasady dotyczące odchudzania, każdy z krajów ma swoje ulubione sposoby utraty masy ciała. W dużej mierze związane jest to z kulturą i przyjętymi zwyczajami. W Polsce utarło się przekonanie, że najzdrowszym i najefektywniejszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów oprócz ćwiczeń jest zbilansowana dieta i regularne posiłki. A jak wygląda to w innych krajach na świecie? 

Zobacz też: 5 rewolucyjnych produktów, które zdefiniują dietę w 2020 roku

Efektywnie odchudzanie według poszczególnych krajów świata

#Tajlandia: ostre jedzenie

Niektóre tajskie potrawy uznawane są za najbardziej pikantne na całym świecie, a jak wiemy ostre jedzenie pobudza nasz metabolizm i sprzyja chudnięciu. Mało tego, pikantne potrawy zmuszają nas do wolniejszego jedzenia, co również jest dobrą strategią odchudzania.

#Brazylia: ryż i fasola

Brazylijczycy zapewniają sobie szczupłą sylwetkę przede wszystkim bazując na spożywaniu ryżu i fasoli. Trzymanie się diety opartej na tych produktach pozwala zmniejszyć szansę na otyłość nawet o 14procent, a to dlatego, że oba składniki są niskotłuszczowe i zawierają dużo błonnika.

#Niderlandia (Holandia): jazda na rowerze

Kto był w Amsterdamie doskonale wie, że rower to najczęściej wybierany przez mieszkańców środek transportu. Mówi się nawet, że jest tam więcej rowerów niż ludzi. Jazda na rowerze bez wątpienia sprzyja sylwetce i jest genialnym sposobem odchudzania.

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/41517627803265049/)

#Niemcy: codzienne śniadania

Dla Niemców pożywne śniadanie jest bez wątpienia najważniejszym posiłkiem dnia. Składa się z pełnowartościowych zbóż, chleba i owoców, aby zapewnić sobie energię na cały dzień. Pożywne śniadania to również mniejsza ochota na niezdrowe pokusy w ciągu dnia.

#Szwajcaria: więcej musli

Musli zostało wynalezione 100 lat przez szwajcarskiego lekarza i do dziś jest szalenie popularne w tym kraju. Zjedzenie miseczki musli na śniadanie lub lunch może obniżyć zły poziom cholesterolu i jest doskonałym źródłem wolno uwalniającej się energii. Pamiętajmy jednak, że produkt produktowi nie równy.

#Wielka Brytania: trzymanie się małych porcji

Wylewający się talerz jedzenia to dla Brytyjczyków dość zaskakujący widok. Ich receptą na zachowanie zdrowej i szczupłej sylwetki jest jedzenie małych porcji.

#Francja: powolne jedzenie

Francuzi uwielbiają jeść i delektować się jedzeniem. Swoje posiłki spożywają, więc bardzo powoli rozkoszując się każdym kęsem. 

#Indie: joga

Joga jest jedną z najbardziej popularnych aktywności fizycznych w Indiach, a relaksująca forma ćwiczeń nie tylko pomaga skupić się na sobie i wyciszyć, ale także wzmacnia mięśnie, pomaga podkręcić metabolizm, co z kolei sprzyja spalaniu kalorii.

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/456552480976575708/)

#Rosja: uprawa własnej żywności

W większej części Rosji nadal wiele gospodarstw domowych uprawia własne owoce i warzywa. Jak wiemy owoce i warzywa są podstawą naszej diety, a Rosjanie doskonale potrafią to wykorzystać. 

#Meksyk: obiad jako największy posiłek

Tamtejsi mieszkańcy traktują obiad jako największy posiłek w ciągu dnia. Kolacja z kolei powinna być lekka, gdyż położenie się spać z pełnym żołądkiem nie sprzyja metabolizmowi.

#Węgry: kiszone warzywa

Węgrzy uwielbiają kiszone ogórki, kapustę czy paprykę i uważają, że to najlepszy sposób na utrzymanie zdrowej sylwetki. Kiszone produkty obniżają ciśnienie krwi, poziom cukru oraz rozbijają tkankę tłuszczową.

Zobacz też: Figura marzeń: Czy jedzenie białka zapewni Ci smukłą sylwetkę?

Polecane wideo

Była blogerką fitness, dziś cieszy się z dodatkowych kilogramów. Namawia kobiety do ignorowania „kultury diety”
Była blogerką fitness, dziś cieszy się z dodatkowych kilogramów. Namawia kobiety do ignorowania „kultury diety” - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 3.4 / 5
gość (Ocena: 5) 21.01.2020 09:36
moja siostra zamówiła figurena ponieważ bardzo jej koleżanka polecała. Pracuje na siłowni przy fitnesie.. Siostra schudła w miesiąc 5 kg więc figurena fajnie działa :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.01.2020 15:23
A ja mam zdrowe posiłki lightdiet i to mój najlepszy sposób na odchudzanie. Każdy ma swoje.
odpowiedz
Iza (Ocena: 5) 19.01.2020 19:07
Moim zdaniem najważniejsza jest konsekwencja. Trzeba się mocno zaprzeć, że człowiek schudnie i w końcu się uda. Ja teraz jestem na diecie z cateringiem dietetycznym warszawski dzień i nie poddaje sie.
odpowiedz
Janek (Ocena: 1) 18.01.2020 15:14
Hehe akurat bardzo trafiony artykuł skierowany do p0lek. Chociaż żadna dieta tutaj nie pomoże, tu trzeba dużej samodyscypliny, chęci, samozaparcia. Prócz diety trzeba trochę czasu na siłowni spędzić. Typowa p0olka to myśli że kupi cudowną tabletkę którą będzie żarła dzień w dzień i nic nie zmieniając w swoim nudnym życiu sama z siebie tak po prostu schudnie. Typowa p0lka jest typowa.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 18.01.2020 09:53
Niderlandia ??? NIDERLANDY niedouczone tluki
odpowiedz

Polecane dla Ciebie