4 wskazówki, jak utrzymać dietę Intermittent Fasting na właściwym torze

Oto kilka kluczowych trików, które pomogą wytrwać Ci w postanowieniu!
4 wskazówki, jak utrzymać dietę Intermittent Fasting na właściwym torze
fot. unsplash
23.11.2019

Wraz ze wzrostem popularności diety intermittent fasting, czyli okresowego postu, pojawia się pytanie o to, jak najlepiej wykorzystać tę strategię odchudzania. Korzyści są jasne: chudniesz zdrowo, masz więcej sił, a okresowy post nie prowadzi do zaburzeń odżywiania czy spowolnienia metabolizmu. Pierwsze dni i podejmowanie postu są trudne, jak przy każdej innej diecie, jednak kiedy Twoje ciało dostosuje się do takiego odżywiania, reszta pójdzie jak z płatka. Jak zatem przetrwać pierwsze dni i wytrzymać w postanowieniach? Oto kilka wskazówek!

Zobacz też: Dieta Intermittent fasting robi furorę na całym świecie. Dzięki niej schudniesz zdrowo i efektywnie

Jak wytrwać na diecie intermittent fasting? Odpowiedzi na najważniejsze pytania

fot. unsplash

1. Jak powstrzymywać głód podczas diety?

W pierwszych dniach post może być naprawdę uciążliwa. Dlatego powinnaś dobrze przygotować organizm na taki wysiłek i spożywać produkty wysoko włókniste, takie jak fasola, orzechy, owoce i warzywa oraz produkty wysoko białkowe, tak jak mięso, ryby, tofu czy orzechy.

Pij dużo wody, gdyż czasami pragnienie może być mylone z głodem. Poza tym możesz również sięgać po czarną kawę czy herbatę ziołową z cynamonem i lukrecją. Napoje te mają działanie tłumiące apetyt.

Oglądaj mniej telewizji, w której pojawiają się setki reklam dotyczących żywności, a to może sprawić, że poczujesz się głodny (choć wcale tak nie musi być).

2. Kiedy najlepiej ćwiczyć?

Wiele osób zastanawia się, kiedy najlepiej udać się na siłownię: podczas postu czy jedzenia. Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ powinna to być sprawa indywidualna. Z obserwacji jednak wynika, że po wysiłku fizycznym często dopada nas głód, dlatego dla dobra diety lepiej ćwiczyć w trakcie normalnego dnia jedzenia.

fot. unsplash

3. Śniadanie: czy można je pominąć? 

Choć utarło się przekonanie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, badania pokazują, że nie ma związku pomiędzy pominięciem śniadania a utratą masy ciała i na odwrót. Jeżeli nie lubisz jeść śniadań lub nie masz czasu - nie zaszkodzi to Twojej sylwetce.

4. Jak zwalczać uczucie braku energii i dekoncentracji podczas postu? 

Spróbuj wypić czarną kawę. Pomaga ona poprawić koncentrację i dodaje energii, a nie jest kaloryczna. Wypróbuj również medytacji, weź głęboki oddech i zrób sobie przerwę. Takie oderwanie się na chwilę od obowiązków może pomóc zebrać Ci myśli.

Zobacz też: Tyjemy nie tylko od złej diety, ale także przez coś, co jest w mieszkaniu każdej z nas!

Polecane wideo

Dieta zapisana w gwiazdach. To powinien jeść każdy znak zodiaku
Dieta zapisana w gwiazdach. To powinien jeść każdy znak zodiaku - zdjęcie 1

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.11.2019 09:51
Opinie na temat tabletek na odchudzanie są różne a to z powodu tego że cześć nie działa a inne tak. Przekonałam się do tabletek figurena a to dlatego że bardzo mi pomogły schudnąć. Bez nich wiele miesięcy walczyłam o spadek wagi, który nie przychodził na tyle by mnie motywowało to do dalszych działań. figurena dała mi spadek wago i 14kg przezpełny okres kuracji.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie