Na diecie 5 kęsów chudnie się nawet 7 kg tygodniowo. W czym tkwi jej sekret?

Możesz jeść wszystko, na co masz ochotę. Ale jest pewien haczyk.
Na diecie 5 kęsów chudnie się nawet 7 kg tygodniowo. W czym tkwi jej sekret?
Fot. Unsplash
30.10.2019

Odchudzanie to najczęściej rezygnacja z wielu przyjemności i wiąże się z wprowadzeniem do swojego życia pewnego reżimu. Trzeba zacząć pilnować tego, co się spożywa, liczyć kalorie, a do tego zamiast spędzać wolny czas przed telewizorem wiele osób zmusza się do aktywności fizycznej, dzięki której zapewnią sobie ujemny bilans kaloryczny. Wszystkie te wyrzeczenia w imię wymarzonej wagi i sylwetki.

Zobacz również: Produkty termogenne działają cuda. Dodaj je do menu, a waga spadnie sama

Jednak zwolennicy diety, o której przeczytacie poniżej przekonują, że wcale nie trzeba niczego sobie odmawiać oraz spędzać każdej wolnej chwili na siłowni, żeby zobaczyć rezultaty - i to naprawdę imponujące. To dieta 5 kęsów (ang. 5 bite diet), opracowana w 2007 roku przez dr Alwina Lewisa. Zapewnia spektakularne rezultaty w bardzo krótkim czasie, ponieważ traci się na niej nawet do 6,8 kg tygodniowo! W trakcie stosowania diety 5 kęsów nie trzeba rezygnować z ulubionych dań i przekąsek, można zapomnieć o liczeniu kalorii oraz odpuścić sobie katowanie się na siłowni. Eksperci mówią, że ta dieta zapewnia takie rezultaty odchudzania, jakie obserwuje się u osób po operacji zmniejszenia żołądka. 

Fot. iStock

Sekret diety 5 kęsów jednocześnie stanowi jej haczyk. Jak sama nazwa wskazuje, podczas tej kuracji odchudzającej można jeść zaledwie 5 kęsów pożywienia na posiłek. To dlatego, że zgodnie z założeniem dr Lewisa osoby stosujące tę dietę powinny nauczyć się jeść tak, jak pacjenci po zabiegu zmniejszenia żołądka. Dieta 5 kęsów opiera się na 5 prostych zasadach: 

  1. Możesz pić tyle, ile chcesz, tak często, jak chcesz – pod warunkiem, że będziesz wybierać napoje niezawierające kalorii. 
  2. Podczas obiadu zjedz 5 kęsów dowolnej potrawy, na jaką masz ochotę. 
  3. Powtórz to samo w porze kolacji. 
  4. Każdego dnia bierz multiwitaminy.  
  5. Upewnij się, że przynajmniej jeden z twoich posiłków jest bogaty w białko. 

A co ze śniadaniem? Dr Lewis rekomenduje całkowitą rezygnację z tego posiłku, aby przedłużyć naturalny, całonocny post. Zdaniem dietetyka to dodatkowo zwiększa efekty odchudzania. Dietę 5 kęsów można rozpocząć natychmiast, albo wprowadzać ją stopniowo, zmniejszając spożycie posiłków w ciągu kilku dni lub tygodni. Twórca diety w trakcie jej stosowania odradza treningi o wysokiej intensywności, ale lekkie ćwiczenia są dozwolone. Zaleca się też uzupełnianie niedoborów składników odżywczych poprzez regularne przyjmowanie suplementów witaminowychPo osiągnięciu docelowej masy ciała powinno się przejść na bardziej zrównoważoną, bogatą w składniki odżywcze dietę, aby utrzymać utratę wagi. 

Wypróbujecie dietę 5 kęsów? 

Zobacz również: 5 produktów spożywczych, przez które obwód Twoich bioder wciąż ROŚNIE

Polecane wideo

Ile można schudnąć w 7 dni? Dziewczyny chwalą się w Sieci efektami ćwiczeń i diety
Ile można schudnąć w 7 dni? Dziewczyny chwalą się w Sieci efektami ćwiczeń i diety - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
Marie Rose (Ocena: 5) 31.10.2019 15:11
Zgadzam sie, zajebista dieta, nie raz ja i inne anorektyczki na blogach ja stosowalysmy, bardzo zdrowa, polecam, gwarantuje brak konsekwencji zdrowotnych. :)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.10.2019 08:28
Brzmi dramatycznie niezdrowo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.10.2019 08:24
tabletki figurena dawały mi fajne efekty na początku... tak myślałam, bo później efekt się jeszce bardziej rozkrecił. Niby schudłam 12kg ale wydaje mi się ze z 50 tak teraz szczupło wyglądam :)
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie