Basen KONTRA siłownia: Gdzie szybciej schudniesz?

Oto korzyści, jakie niesie pływanie!
Basen KONTRA siłownia: Gdzie szybciej schudniesz?
fot. unsplash
28.10.2019

Pływanie jest świetną formą treningu, który pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Nie obciąża stawów, dlatego jest to świetny sposób na spalanie kalorii dla osób, które mają problemy ze stawami. Dodatkowo łączy w sobie trening oporowy, jest dużo przyjemniejsze i poprawia nie tylko naszą sylwetkę, ale również zdrowie. Oto korzyści, jakie niesie pływanie!

Zobacz też: Ile można schudnąć w 7 dni? Dziewczyny chwalą się w Sieci efektami ćwiczeń i diety

Pływanie a odchudzanie

fot. unsplash

1. Pływanie spala bardzo dużo kalorii

Czy wiesz, że pływanie przez godzinę spala od 500 do 750 kalorii? Oczywiście wszystko zależy od wagi, sposobu odżywania czy intensywności pływania. Jedno jest pewne, pływając możesz schudnąć!

2. Pływanie zapewnia Ci trening oporowy

Pływanie wspaniale wpływa na pracę naszego serca i jest pewnego rodzaju treningiem sercowo-naczyniowym, tak samo jak bieganie czy jazda na rowerze. Woda dodatkowo sprawia, że zaliczasz w tym samym czasie trening oporowy. To dodatkowe wyzwanie, które pomaga w realizacji celów związanych z utratą wagi.

3. Spróbuj stylu motylkowego, aby wzmocnić trening

Pływanie na motylka to najcięższy styl, który jednocześnie spala najwięcej kalorii. W ciągu godziny spalisz nawet 750 kalorii. Tutaj jednak bardzo ważna jest poprawność pływania oraz intensywność treningu.

4. Bieganie w basenie pozytywnie wpływa na mięśnie

Opór jaki zapewnia nam woda sprawia, że w ciągu godziny biegania możemy spalić ok. 600 kalorii. Bieg w wodzie pomaga wzmocnić mięśnie, przez co bieganie na lądzie będzie dla Ciebie dużo łatwiejsze.

5. Pływanie pomaga w korygowaniu wad postawy

Nie ma nic lepszego w tym przypadku niż pływanie. W wodzie nasze ciało odciąża się, rozluźnia, a nasz organizm zostaje pobudzony. 

Zobacz też: 7 rzeczy, jakie dzieją się z Twoim ciałem, kiedy tracisz na wadze

Polecane wideo

Rodzice co roku wysyłali ją na obozy dla otyłych. Nie dość, że nie schudła, to w dodatku…
Rodzice co roku wysyłali ją na obozy dla otyłych. Nie dość, że nie schudła, to w dodatku… - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.10.2019 16:54
Chciałabym chodzić na basen ale mnie to za bardzo brzydzi. Jak pomyślę że pływa tam pot ludzi, grzybica i nie podtarde tylko to nie chce.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.10.2019 09:13
ja szukałam odpowiedniego rozwiązania dla mnie. zawsze miałam mega problemy z odchudzaniem a mój organizm niestety zawsze odkładał (słaba przemiana). Trafiłam na figurena bo czytałam o nich na tym portalu. Odmieniły mi życie muszę przyznać. Zmieniły moją przemianę, poprawiły w znacznym stopniu. Kilogramy zaczeły bardzo przez to spadać. Schudłam 12kg a wcześniej jak schudłam 2kg to był sukces.. na prawdę bardzo polecam figurena.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie