Polska zajęła 1. miejsce w światowym rankingu. Niestety jest to poważny problem

Wnioski płynące z tego badania są bardzo smutne, zwłaszcza dla kobiet.
Polska zajęła 1. miejsce w światowym rankingu. Niestety jest to poważny problem
Fot. Unsplash
18.09.2019

Wśród obcokrajowców Polki cieszą się sporym zainteresowaniem i uznaniem. Zdaniem wielu zagranicznych mężczyzn polskie kobiety należą do jednych z najpiękniejszych na całym świecie. Jednak my same jesteśmy dla siebie o wiele bardziej krytyczne. Potwierdzają to także najnowsze badania.  

Zobacz również: 7 szczególnych zalet Polek. Kobiety innych narodowości mogą nam pozazdrościć

Z danych zebranych przez WHO, czyli Światową Organizację Zdrowia wynika, że w porównaniu z kobietami z innych krajów, Polki są bardzo krytyczne wobec własnego wyglądu. Aż 90 proc. naszych rodaczek nie lubi tego, jak wygląda oraz zmaga się z mnóstwem kompleksów. Co więcej, krytyczne ocenianie swojego wyglądu zaczyna się już od najmłodszych latW porównaniu z koleżankami z innych krajów, polskie nastolatki mają zdecydowanie niższą samoocenę. Większość z nich, podobnie jak dorosłe Polki, uważa, że są za grube, mimo że nie stwierdzono u nich nadwagi 

Fot. iStock

O fatalnej samoocenie polskich kobiet świadczy też nowy ranking przygotowany przez serwis Chef’s Pencil. Jest to portal, na którym można znaleźć ciekawe przepisy kulinarne, a oprócz tego przygotowuje ciekawe zestawienia. Jednym z nich jest ranking narodowości, które najczęściej wyszukują w Google informacji na temat diet odchudzających. W tym zestawieniu Polki zajęły pierwsze miejscea dietą, która wzbudza w nas największe zainteresowanie jest dieta dr Ewy Dąbrowskiej. Z informacji zebranych przez Chef’s Pencil wynika, że duże zainteresowanie dietami odchudzającymi utrzymuje się w Polsce już od 6 lat.  

Może wreszcie przyszła pora na to, żeby trochę sobie odpuścić i pokochać siebie? 

Zobacz również: Mężczyźni oceniają młode Polki: „Księżniczki, które czekają na księcia z bajki”

Polecane wideo

Twarz, która gwarantuje powodzenie u facetów. Zobacz najbardziej pożądane singielki z Tindera!
Twarz, która gwarantuje powodzenie u facetów. Zobacz najbardziej pożądane singielki z Tindera! - zdjęcie 1
Komentarze (18)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.10.2019 19:23
Wystarczy spojrzeć na nasze sztuczne "gwiazdki". Skoro wszędzie promuje się nienaturalnie osiągnięte standardy to co w tym dziwnego że polskie nastolatki mają kompleksy?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.10.2019 19:14
Ja jestem zadowolona ze swojego wyglądu ale fakt- wkładam to sporo pracy. Nie mam "cudownych genów" i muszę ćwiczyć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.10.2019 19:12
No trochę słabo że kobiety stawiają na dietę Dąbrowskiej. Dostarcza się organizmowi zbyt mało niezbędnych składników odżywczych, nie wykształca dobrych nawyków (3 posiłki dziennie to za mało), zaburza naturalną równowagę organizmu. W czasie diety można się spodziewać takich skutków ubocznych jak osłabienie, utrata odporności, bóle głowy, stawów, zaburzenia hormonalne i termoregulacji, biegunki, wypadanie włosów i to niby dieta pani doktor? Mama koleżanki trafiła z jej ośrodka do szpitala.
odpowiedz
Martyna (Ocena: 5) 22.09.2019 23:52
Od zawsze słyszymy, że jesteśmy za grube, za chude, za wysokie i za niskie. - trudno się dziwić, ze jest niska samoocena. Trzeba dbać o siebie i leczyć kompleksy. Ja teraz się wzięłam za siebie i zamówiłam sobie catering dietetyczny warszawski dzień i jestem bardzo zadowolona.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.09.2019 15:17
Lubią narzekać, ze sa brzydkie itp..ale jak potwierdzisz, ze rzeczywiscie to od razu strzelaja focha
odpowiedz

Polecane dla Ciebie