Ile powinna ważyć idealna kobieta według mężczyzn i według nas samych? Odpowiedź zdecydowanie zaskakuje!

Tego nikt się nie spodziewał.
Ile powinna ważyć idealna kobieta według mężczyzn i według nas samych? Odpowiedź zdecydowanie zaskakuje!
Fot. iStock
30.07.2019

Waga to dla wielu kobiet bardzo drażliwy temat. Wiele z nas ma olbrzymie kompleksy na punkcie wartości, którą pokazuje waga łazienkowa. Aby ujrzeć na jej wyświetlaczu mniejszą liczbę kobiety katują się dietami i treningami. Dla większości z nas moment ważenia się jest naprawdę nieprzyjemny i potrafi zepsuć cały dzień. Możemy być naprawdę zadowolone z wyglądu, ale jeśli waga pokaże większą wartość, niż się spodziewałyśmy, natychmiast tracimy humor. 

Zobacz również: „Mój mąż nie chciał mieć 'grubej żony'. Głodził mnie, dopóki nie ważyłam 30 kg”

Serwis BadGirlsBible.com przeprowadził ankietę, w której badał, jak kobiety oceniają swój wygląd. Zaskoczenia nie było - jesteśmy dla siebie po prostu bezlitosne. Z badań wynika, że przy średnim wzroście 163 cm kobiety ważą ok. 78 kg. Jednak to dla nich o wiele za dużo, a za idealną wagę podawały 56 kg. Przy takim wzroście oznacza to wagę w dolnej granicy normy - 21,3 według wskaźnika BMI. Kobiety oceniały też swoją atrakcyjność w 10-stopniowej skali. Przy swoim aktualnym wyglądzie szacowały samoocenę na 6,1. Co ciekawe, “idealne”, odchudzone ciało oceniały tylko na 6,9. 

Fot. iStock

A co na to mężczyźni? Okazuje się, że są zdecydowanie mniej krytyczni wobec kobiecego wyglądu. Panowie ocenili, że “idealna kobieta” powinna ważyć ok. 65 kg. To aż o 9 kg więcej od perfekcyjnej wagi zdaniem kobiet. Zdaniem aż 46 proc. ankietowanych mężczyzn ich partnerki mają idealną masę ciała i w ogóle nie powinny się odchudzać. 

I co wy na to? Może nie warto być dla siebie aż tak surową i czas pokochać swoje ciało, bez zamartwiania się wartością na wadze? 

Zobacz również: 7 produktów, dzięki którym będziesz miała boską figurę!

Polecane wideo

Miała dosyć perfekcyjnego fałszu na Instagramie, więc założyła ruch „Kiss My Fat Ass”. Nigdy nie była szczęśliwsza
Miała dosyć perfekcyjnego fałszu na Instagramie, więc założyła ruch „Kiss My Fat Ass”. Nigdy nie była szczęśliwsza - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 4.8 / 5
KtośBoWhyNot (Ocena: 5) 24.07.2023 18:08
Ja mam 170 lecz uważam że moja waga (56kg) to o wiele za dużo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.07.2021 20:52
Nie jestem zaskoczona
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.08.2019 01:39
tak 15 kg mniej od wzrostu tzn.jak ktoś ma 170cm wzrostu to powinien ważyć 55 kg-nie jest się wtedy za chudym ani za grubym
odpowiedz
Joan (Ocena: 5) 04.08.2019 22:18
To też przecież zależy od osoby i budowy ciała. Jedne będą wyglądały brzydko, a drugie cudnie. Ja się postanowiłam wziąć za siebie i zamówiłam sobie catering dietetyczny warszawski dzień Pana Gesslera i jestem bardzo zadowolona z efektów diety. Czasami wybiorę się jeszcze na siłownię i coraz lepiej to wygląda.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.08.2019 23:19
Ja mam 178 cm i ważę 57 kg. Czuję się dobrze ze swoją wagą, nie wyglądam ani zbyt chudo, ani grubo, jest tak w sam raz.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie