Picie kawy pomaga w odchudzaniu? Musisz jednak przestrzegać pewnych zasad

Najnowsze badania mogą być kluczowe.
Picie kawy pomaga w odchudzaniu? Musisz jednak przestrzegać pewnych zasad
fot. unsplash
25.06.2019

To, czy kawa jest zdrowa niejednokrotnie poddawano dyskusji. Z badań wynika, że picie kawy niesie wiele pozytywnych korzyści, nie jest jednak zalecana dla osób z nadciśnieniem tętniczym.Pojawiały się również badania na temat odchudzających właściwości kawy, a najnowsze są doskonałym tego potwierdzeniem. Picie kawy pomaga w odchudzaniu? Zobaczmy, co odkryli naukowcy!

Zobacz też: Dziewczyny, które chcą oczyścić organizm, zwariowały na punkcie kombuchy! Warto ją pić?

Najnowsze badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Nottingham wykazało, że picie kawy może stymulować "brązowy tłuszcz", który spala kalorie. Czym jest brązowy tłuszcz? W ciele występują dwa rodzaje tłuszczu: biały (niezdrowy) i brązowy (zdrowy). Biały tłuszcz magazynuje kalorie, a brązowy je spala. Dzieje się tak ze względu na budowę brązowego tłuszczu, który wytwarza dużo ciepła. Brązowy tłuszcz zatem spala kalorie i pomaga w odchudzaniu.fot. unsplash

Eksperci wyjaśniają, że zwiększenie aktywności brązowego tłuszczu poprawia kontrolę poziomu cukru we krwi i poprawia poziom lipidów. Jest to pierwsze tego typu badanie przeprowadzone na ludziach, które pokazuje, że filiżanka kawy może mieć bezpośredni wpływ na funkcje tłuszczu brązowego. Bardzo obiecująco brzmi to nie tylko w kontekście odchudzania, ale również walki z otyłością. 

Naukowcy znaleźli związek pomiędzy piciem kawy a spalaniem kalorii, najpierw przy użyciu komórek macierzystych, a następnie przechodząc do obserwacji rezerw tłuszczu brązowego w ciele ludzkim. Profesor Symonds powiedział:

Z naszych poprzednich badań wynikło, że brązowy tłuszcz znajduje się głównie w okolicy szyi, dlatego mogliśmy zaobserwować czy prosto po wypiciu kawy tłuszcz się nagrzał. Wyniki były pozytywne i teraz musimy upewnić się, czy to kofeina czy inny składnik kawy pomaga w aktywacji brązowego tłuszczu. Obecnie przyglądamy się suplementom z kofeiną, żeby sprawdzić czy efekt jest podobny.

Po potwierdzeniu przez naukowców, który składnik jest za to odpowiedzialny, może zostać wykorzystany jako produkt w walce z otyłością oraz zapobiegać cukrzycy. Warto jednak podkreślić, że jedynie picie czarnej kawy przyczynia się do utraty wagi. Cukier oraz mleko to dodatkowe kalorie, które zdecydowanie nie sprzyjają odchudzaniu.

Zobacz też: Zgadniesz, co ma więcej kalorii? Odpowiedź może Cię zaskoczyć

Miała ładną buzię, ale sporą nadwagę. Teraz schudła 25 kg: "Dziękuję za motywację mojemu byłemu, który mnie zdradził"
Miała ładną buzię, ale sporą nadwagę. Teraz schudła 25 kg: "Dziękuję za motywację mojemu byłemu, który mnie zdradził" - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (9)

Ocena: 5 / 5
Zuza (Ocena: 5) 18.07.2019 16:52
To jak teraz wyglądam zawdzięczam w większości tabletka Slimunox.To one pozwoliły na o wiele szybszy spadek wagi.Dieta też była ale to te tabletki wykonały większość roboty.Polecam wszystkim odchudzającym się.
odpowiedz
Agata (Ocena: 5) 16.07.2019 14:36
ja kawę piję rano i do podwieczorku, który mam z cateringu dietetycznego Tummy Heaven. Nie wyobrażam sobie dnia bez filiżanki kawy!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.07.2019 20:32
Piję świeżo mieloną kawę z ekspresu z odrobiną mleka sojowego i bez cukru ale tylko rano. Przez resztę dnia tylko niegazowana cisowianka i zielona herbata. Czasem wycisnę sobie sok ze świeżych owoców i kilogramy lecą
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.06.2019 22:17
ja tam piję kawę ze słodzikiem i odrobinę mleka 1.5 procent a lody waniliowe posypuję sobie rozpuszczalną kawą
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.06.2019 15:47
nie lubię kawy, zielona herbata tak kawa nie. Dlatego ja nie odchudzam się pijąc kawę tylko będąc na diecie lightdiet. Dla mnie same plusy nie muszę gotować, teraz to gorąco stać przy garach. Mam dostawę do domu, zakupów nie muszę robić i przepychać się pomiędzy alejkami , kiedy wszyscy przed niehandlowymi niedzielami zakupy robią.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie