Internautki odchudzają się suszarką do włosów. To może się źle skończyć

Lekarze przestrzegają przed idiotyczną modą.
Internautki odchudzają się suszarką do włosów. To może się źle skończyć
Fot. Unsplash/ iStock
26.04.2019

Ze wszystkich stron słyszymy, że szczupła sylwetka to absolutna podstawa. Brzuch musi być jak najbardziej płaski, bo w przeciwnym razie wszyscy będą patrzeć na nas z odrazą. Nic więc dziwnego, że niektórzy próbują osiągnąć taki efekt wszelkimi dostępnymi metodami. Także bardzo niekonwencjonalnymi.

Zobacz również: 5 sposobów na idealnie płaski brzuch

Jakiś czas temu na łamach popularnego serwisu Brighstide opublikowano poradnik „10 szybkich sposobów na zrzucenie wagi dla leniwych”. Redakcja zaleca serwowanie jedzenia na mniejszych talerzach, spanie w niskiej temperaturze, dużo śmiechu, a także - wygrzewanie tych partii ciała, na których odłożyło się najwięcej tkanki tłuszczowej.

W jaki sposób? Suszarką do włosów.

Z poradnika dowiadujemy się, że bardzo pomocne okazują się kompresy rozgrzewające na bazie soli lub imbiru. Działanie tej metody polega na tym, że im jest nam cieplej, tym bardziej się pocimy. A w efekcie pozbywamy się zalegającej w organizmie wody. Wysoka temperatura ma też „roztapiać” tkankę tłuszczową. Do tego przydaje się gorące powietrze z suszarki.

O tym dziwnym sposobie na odchudzanie możemy przeczytać także na innych portalach. A skoro wszyscy o tym mówią, to musi być prawda. Czyżby? Eksperci nie pozostawiają na tym pomyśle suchej nitki.

Cytowany przez „The Sun” chirurg plastyczny Christopher Inglefield nie ma wątpliwości, że „suszenie brzucha” może przynieść więcej szkody, niż pożytku.

Zobacz również: Jak schudnąć bez diety? 10 mądrych wskazówek

Nie ma żadnych dowodów na skuteczność tej metody. Gorące powietrze z suszarki niczego nie roztapia, ale może wywołać poparzenie brzucha drugiego stopnia. Wysoka temperatura w efekcie odpowiada za powstawanie pęcherzy na skórze, a to prowadzi do infekcji

- alarmuje lekarz, jednoznacznie obalając popularny w Internecie mit. To jednak nie koniec.

W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do martwicy komórek skóry

- przestrzega. I oby wszyscy go posłuchali.

Zobacz również: Jak schudnąć z brzucha?

Z jej ciałem stało się coś dziwnego. Schudła tylko w połowie, a od pasa w dół wciąż jest otyła
Z jej ciałem stało się coś dziwnego. Schudła tylko w połowie, a od pasa w dół wciąż jest otyła - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.05.2019 10:30
Dieta .. od tego zacznijmy. Do diety w celu poprawy przemiany materii czy pomocy w blokowaniu głodu warto zastosować suplement. Suplementy oczywiście są takie które działają i nie... warto wtedy wybrać figurena bo jest sprawdzony i bardzo dużo ludzi go poleca. Sama stosuje i chudne znacznie wiecej niż bez niego.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.04.2019 10:57
Odchudzasz się? Warto włączyć do swojej diety preparat slimcea, znacznie przyśpiesza efekty redukcji tkanki tłuszczowej.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie