6 porannych nawyków, przez które nie możesz schudnąć

Ich porzucenie nie powinno przysporzyć Ci problemów.
6 porannych nawyków, przez które nie możesz schudnąć
Fot. iStock
01.11.2018

Przechodzimy na drakońskie diety i pocimy się na siłowni po to tylko, aby mieć szczupłą sylwetkę. Podejmujemy mnóstwo wyrzeczeń i nie zdajemy sobie sprawy z jednej rzeczy – wystarczy zmienić niektóre poranne nawyki, aby wspomóc proces odchudzania. Dzięki temu nie będzie on tak bolesny.

Groźna moda wśród kobiet. Głodzą się wspólnie, a kiedy któraś nie daje rady...

Jak wskazuje portal allwomenstalk.com mogą one mieć bardzo duży wpływ na tycie. Większy, niż można byłoby pomyśleć. Pozbądź się ich, a na pewno szybko zobaczysz różnicę. Już nie będziesz musiała podejmować tak dużego wysiłku, jeśli chodzi o dietę i aktywność fizyczną.

Niekonsekwentne ważnie się

To bardzo ważne, aby ważyć się w ciągu dnia zawsze o tej samej porze. Tylko wtedy będziemy mogły faktycznie przekonać się, jak przebiega proces chudnięcia. Przed zjedzeniem śniadania twoja waga będzie inna niż po obfitym obiedzie. Ważąc się o różnych porach dnia, nie będziesz miała świadomości, czy faktycznie chudniesz czy niższy numer na wadze jest spowodowany innym czynnikiem.

Pomijanie śniadania

Nieregularne spożywanie posiłków nie sprzyja chudnięciu. Metabolizm zwalnia. Poza tym bez śniadania będziesz bardziej skłonna sięgnąć po niezdrową przekąskę, która na chwilę dostarczy ci zastrzyk energii. Na przykład czekoladowego batonika.

Nieścielenie łóżka

Być może pomyślisz sobie, co to ma wspólnego z chudnięciem. Okazuje się, że całkiem sporo, chociaż w tym przypadku chodzi o czynnik psychologiczny. To ważne, jak zaczniesz dzień. Ścieląc łóżko, od razu zaczynasz od sprzątania i organizowania. Jest bardziej prawdopodobne, że będziesz działać w ten sposób przez cały dzień, a dobre wybory przełożą się również na to, co zjesz w ciągu dnia.

Ta dziewczyna schudła 200 kilogramów! Nie uwierzysz, jaka dzisiaj jest piękna

Spanie zbyt długo

Dobrze jest trzymać się ustalonego rytmu, chociaż włączanie drzemki co 5 minut bywa kuszące. Niestety wiąże się to z tym, że będziesz podejmowała każde działanie z minimalnym wysiłkiem i przez cały dzień będziesz ociężała. Prawdopodobnie pójdziesz na skróty również w odżywianiu. To oznacza złe wybory żywieniowe.

Zbyt małe nawodnienie

Z rana dobrze jest nawodnić organizm. Dzięki temu zdobędziesz energię i wspomożesz proces wypłukiwania toksyn. Poza tym byłabyś zdziwiona, jak wiele osób myli pragnienie z głodem. W rezultacie objada się zamiast zaspokoić to pierwsze.

9 sposobów na przyspieszenie odchudzania

Mycie zębów przed jedzeniem

W filmach często można zauważyć, jak ludzie myją zęby przed jedzeniem. I nie tylko. Wiele osób ma taki nawyk. Jeśli jednak będziesz myć zęby po śniadaniu, istnieje mniejsze ryzyko, że wkrótce sięgniesz po przekąskę. To dlatego, że nie będziesz chciała pozbyć się cudownego uczucia świeżości w ustach.

Te Polki uważane są przez obcokrajowców za najpiękniejsze. Kontrowersyjny ranking
Te Polki uważane są przez obcokrajowców za najpiękniejsze. Kontrowersyjny ranking - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 4.2 / 5
Klara (Ocena: 5) 27.01.2019 18:55
Ja zaczełam się odchudzać, po tym jak przestałam karmić. Do zgubienia miałam 12 kg które przybrałam w ciąży. Koleżanka poleciła mi Slimunox i udało się. W moim przypadku zajęło to ponad trzy miesiące.
odpowiedz
Poradnia dietetyczna (Ocena: 5) 21.11.2018 02:18
Kiedy moja córka zaczęła chodzić do podstawówki, zaczęła narzekać na zmęczenie i niewyspanie. Nie wiedziałam jak jej pomóc, ponieważ chodziła spać o odpowiednich godzinach. Zaczęłam się zastanawiać, czy jej osłabienie nie wynika czasami z złego żywienia. Wiadomo jak to z dziećmi – nie przepadają ani za regularnym jedzeniem, ani za konkretnym jedzeniem, do tego mają dużo zajęć, no i rosną. Kiedy podjęłam decyzję o tym, żeby skorzystać z pomocy dietetyka, od razu doszłam do wniosku, że najlepiej będzie skorzystać z doradcy online, bo wszyscy w naszej rodzinie są bardzo zabiegani i tak wpadliśmy na Foodwise. Znalazłam link na jakimś forum https://www.foodwise.pl/kontakt na poradach od nich opieram dietę dla całej rodziny. Mało kto w ogóle się zastanawia nad tym, że to dieta może nie być dla nas odpowiednia, a przecież można tak łatwo wyeliminować błędy.
odpowiedz
sscoaching (Ocena: 5) 04.11.2018 19:20
Sposób na płaski brzuch? Mnóstwo osób odnosi sukcesy w zrzuceniu brzucha dzięki temu... bit*ly/2Rgb773
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.11.2018 12:03
Mi było ciężko zmienić nawyki żywieniowe samej. Zdecydowałam się na katering dietetyczny od mniammniamcatering.pl i jakoś poszło, posiłki są bardzo smaczne, także nie czuję w ogóle że jestem na diecie :) Jem i chudnę :)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 01.11.2018 14:58
Tytul niedadekwatny do treści
odpowiedz

Polecane dla Ciebie