Groźna moda wśród kobiet. Głodzą się wspólnie, a kiedy któraś nie daje rady...

Wśród kobiet już od jakiegoś czasu trwa groźna moda na przeprowadzanie głodówki.
Groźna moda wśród kobiet. Głodzą się wspólnie, a kiedy któraś nie daje rady...
Fot. Unsplash
23.10.2018

Zbliża się dzień własnego ślubu, urodziny koleżanki albo ważna impreza rodzinna. Każda kobieta chce wyglądać podczas tych uroczystości jak najlepiej. Dlatego niektóre decydują się na głodówkę. Nie wiedzą, że jej skutki mogą być opłakane...

Jaką dietę stosuje Karolina Szostak? Dzięki niej schudła już ponad 15 kg!

Opieranie głodówek na wiedzy z forów internetowych

Faktycznie, głodówka to szybka metoda na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale może przynieść ogromną szkodę dla zdrowia, jeżeli nie zostanie prawidłowo przeprowadzona. Kobiety, zamiast udać się do specjalisty, głodzą się na własną rękę, sugerując się zasłyszanymi radami oraz wpisami na forach internetowych. Próżno tam jednak szukać rzetelnych informacji. „Głodówka zmieniła moje życie II”, „Głodówka 10-dniowa ZAPRASZAM”, „GŁODÓWKA CZYNI CUDA!!!” – to tylko niektóre z zachęcających nazw kafeterii dotyczących głodówek. Kobiety nie tylko szukają na nich informacji, jak przeprowadzić głodówkę, ale i wspierają się nawzajem. „Miałam właśnie chwile kryzysu…” – rozpoczyna się jeden ze wpisów. „Jestem głodna, poddałam się i wzięłam bułkę do ręki, ale potem pomyślałam o Was i z powrotem ją odłożyłam. Także jakoś się trzymam” – czytamy dalej. „Ja dziś zaczęłam pierwszy dzień. Jestem tylko na wodzie i jak naprawdę mi burczy w brzuchu to pije herbatę oczywiście bez cukru. Chciałabym wytrzymać przynajmniej tydzień. Kiedyś byłam na głodówce przez 21 dni. ALe to było wieki temu bo gdzieś 6-7 lat temu” – relacjonuje użytkowniczka o nazwie Princpolo. „Przylaczam sie do was. Moj cel to wazyc 65 kg moja aktualna waga 84. czy uda mi sie schudnac to wymarzonej wagi w ciagu ilu” – pisze kamilkan. Z wypowiedzi przebija zdesperowany, ale jednocześnie pełen nadziei ton. Niektóre kobiety widzą w głodówce ostatnią szansę na uzyskanie wymarzonej figury.

5 niebezpiecznych DIET: Trzymaj się od nich z daleka!

Prawda o głodówkach

Głodówki są modne od wielu lat. Kobiety decydują się na nie głównie z powodu chęci utraty zbędnych kilogramów, ale niektóre mają na celu również oczyszczenie organizmu. Głodówka faktycznie jest skutecznym sposobem na walkę z tymi problemami, ale musi zostać odpowiednio przeprowadzona. Tylko wtedy przyniesie zamierzony efekt. Na ten temat wypowiedziała się dla portalu kobieta.wp.pl dietetyk kliniczny Monika Magac. „Niestety większość kobiet, która decyduje się na post, nie ma wiedzy ani świadomości w jaki sposób tego typu dieta powinna być przeprowadzona. Dobrze przeprowadzone głodówki mogą przynieść pozytywne skutki. Niestety większość kobiet w internecie nadal promuje tę nieprawidłową formę. I to może mieć dramatyczne skutki – przestrzega kobieta. „W sytuacji źle prowadzonej głodówki organizm nie zacznie korzystać od razu z energii zgromadzonej w postaci tkanki tłuszczowej w organizmie, lecz w pierwszej kolejności uszkodzeniu ulegną mięśnie. Finalnie organizm będzie osłabiony, niezdolny do walki z infekcjami. Dzieje się to dlatego, że wiele komórek naszego ciała do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje glukozy, której organizm nie jest w stanie uzyskać z przemian tłuszczowych, dlatego czerpie ją z rozpadu własnych mięśni” – tłumaczy specjalista. Dalej Monika Magac wyjaśnia, co dzieje się po kilkunastu dniach głodówki. „Metabolizm znacznie zwalnia i przy następnej próbie zredukowania zbędnych kilogramów nie będzie to już tak łatwe, jak mogło być wtedy, gdy skład ciała był zupełnie inny, tzn. było w nim sporo mięśni, które pomagają nam niejako palić tkankę tłuszczową, czytamy. Ale to jeszcze nie koniec złych wieści. Głodówka może doprowadzić nawet do anoreksji. „Ponadto po długotrwałym głodzeniu się i nagłym powrocie do normalnego sposobu odżywiania, każda kaloria będzie odkładana w postaci tkanki tłuszczowej, co może zaprowadzić taką osobę do odstawienia jedzenia na jeszcze dłuższy okres. Finalnie prowadzi to do takich chorób jak m.in. anoreksja, brzmi komentarz Magac.

Prawidłowe przygotowanie do głodówki

Specjalista wyjaśnia też, jak powinna zostać przeprowadzona głodówka. Bardzo ważne jest bycie pod okiem specjalisty oraz przygotowanie do niej. „Tydzień lub dwa tygodnie przed planowaną głodówką należy zrezygnować z mięsa, mocnych naparów kawy czy herbaty. Spożywać w dużej ilości natomiast warzywa, owoce, kasze i zboża. Należy wówczas pić dużo płynów jak woda, ziołowe napary. Trzeba także pamiętać, że, głodówki jednodniowe należy stosować nie więcej niż raz w tygodniu. Te siedmiodniowe – nie częściej niż raz na trzy miesiące”, czytamy dokładną instrukcję.

Osiem kilogramów w osiem tygodni. Australijka opowiada o diecie-cud

Alarmujące dane

O skale problemu, jakim jest zaburzenie odżywiania, informuje Renfrew Center, amrykańska fundacja, która pomaga kobietom, które na nie cierpią. W ciągu ostatnich 10 lat ich liczba powiększyła się aż o 42 proc. Mowa o kobietach powyżej 35-go roku życia. Ponadto na serwisie kobieta.wp.pl czytamy, że około 10 proc. młodych kobiet zmaga się z problemem zaburzenia odżywiania.

Schudli, i dziś wyglądają jak zupełnie inne osoby! Najlepsze metamorfozy w Sieci
Schudli, i dziś wyglądają jak zupełnie inne osoby! Najlepsze metamorfozy w Sieci - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.10.2018 12:10
a w życiu żadnej głodówki. cisowiankę to ja piję do 3 litrów ale jem tak samo normalnie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.10.2018 12:08
a w życiu żadnej głodówki. cisowiankę to ja piję do 3 litrów ale jem tak samo normalnie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.10.2018 12:06
a w życiu żadnej głodówki. cisowiankę to ja piję do 3 litrów ale jem tak samo normalnie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.10.2018 13:17
matko ale te baby sa glupie, zycze kazdej z niej ogromnego efektu jojo. wazylam 82 kilo,teraz waze 60 i zamierzam zrzucic jeszcze 3-4 kilo. zdrowa kilkumiesieczna dieta, troche cwiczen i mozna osiagnac cel bez meczenia sie i obaw przed jojo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.10.2018 09:44
głupota
odpowiedz

Polecane dla Ciebie