Jak uniknąć efektu Dominiki Gwit? Poznaj kilka cennych porad

Nie zmarnuj tego, co osiągnęłaś!
Jak uniknąć efektu Dominiki Gwit? Poznaj kilka cennych porad
Fot. iStock
31.08.2018

Wiele kobiet z nadwagą chciałoby schudnąć jak najszybciej. Dlatego niektóre z nich decydują się na restrykcyjną dietę. Często okazuje się ona zbyt restrykcyjna. Gdy mija wyznaczony czas, kobiety dosłownie rzucają się na kaloryczne produkty i szybko nadrabiają utracone kilogramy. To właśnie tzw. efekt jojo.

Internautki od kilku dni nie dają spokoju Dominice Gwit. Celebrytka zamieściła kolejne zdjęcia

Jedną z osób, które dotknął efekt jojo, jest Dominika Gwit. Po przejściu spektakularnej metamorfozy celebrytka przytyła ponownie. Obecnie deklaruje, że akceptuje swój wygląd. Jej komentarz na ten temat możemy przeczytać w „Vivie”. „Są tacy, którzy podchodzą do tego rozsądnie, i są tacy jak ja, kiedy się odchudzałam. (...) Cały czas myślisz, co masz zjeść i kiedy masz zjeść. Nie umiałam sobie z tym poradzić. Podczas diety jadłam tak mało, że jak później zjadłam trochę kaszy, to od razu widziałam to na wadze. W pewnym momencie poddałam się i zaczęłam jeść normalnie. Pękłam” – słowa te są świadectwem na to, że lepiej podejść do diety na spokojnie i chudnąć w wolniejszym tempie. Chociaż na efekt może trzeba będzie poczekać nawet kilka lat, jest większe prawdopodobieństwo, że się utrzyma. Poza tym Anna Lewandowska czy Ewa Chodakowska podkreślają, że chodzi bardziej o wprowadzenie zdrowych nawyków niż dietę, po której powracamy do starych zwyczajów żywieniowych.

Jednak dla tych z was, które nie mają w sobie tyle cierpliwości, aby czekać, zostało sporządzonych kilka rad, jak zapobiec efektowi jojo. Oto one.

Stopniowo zwiększaj porcje

Twój organizm przyzwyczaił się do mniejszych porcji, więc zwiększaj je stopniowo. Nagłe zmiany są niewskazane nie tylko z uwagi na twoją sylwetkę, ale także zdrowie. Niektóre kobiety po diecie idą na obfity posiłek do baru szybkiej obsługi. W ten sposób wynagradzają sobie dietę. Nie ma nic gorszego.

Rób przemyślane zakupy

Sporządzaj listę zakupów. To uchroni cię przed skuszeniem się na sklepowe okazje i nabywaniem produktów zbędnych oraz niezbyt wartościowych pod względem odżywczym. Inaczej twoja lodówka będzie przepełniona i możesz spożywać więcej jedzenia niż normalnie jesteś w stanie przyjąć. To pułapka.

Nie rezygnuj z aktywności fizycznej

Wejście na piętro po schodach i spacer do sklepu nie są w tym przypadku równoznaczne z aktywnością fizyczną. Pół godziny intensywnego wysiłku 3-4 razy w tygodniu to podstawa. Możesz sobie jednak wybrać sposób, w jaki spalisz kalorie.

Karolina czuje się dyskryminowana, bo jest chuda. „Otyłe dziewczyny mną gardzą!”

Jedz posiłki o stałych porach

Nawet jeżeli zakończysz dietę, nie rezygnuj z jedzenia o stałych porach. To wspomaga utrzymanie wagi. Staraj się spożywać taką samą liczbę posiłków jak wcześniej. Pamiętaj też o tym, aby nie podjadać przed snem.

Jedz zdrowe przekąski

Zawsze miej przy sobie zdrowe przekąski i podawaj je w atrakcyjnej formie. Zdrową przekąską mogą być batony Lewandowskiej czy Chodakowskiej, ale równie dobrze mieszanki z rodzynków i orzechów albo chipsy z suszonych owoców. Przy obecnej modzie na zdrowe odżywianie na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Połowa tej dziewczyny ZNIKNĘŁA. Teraz wreszcie wygląda na swój wiek

Od czasu do czasu pozwalaj sobie na coś słodkiego

Dzięki temu unikniesz bardzo silnej pokusy, która zakończy się pochłonięciem naraz całej tabliczki czekolady, kilku pączków albo pół blachy ciasta. Nie licz na to, że z czasem twoja wola stanie się z żelaza. To prawda, że można ją ćwiczyć, a organizm stopniowo odzwyczaja się od słodkości i po roku ulubione ciastka mogą stać się zbyt słodkie. Mimo wszystko jakaś dawka łakoci jest wskazana. Lepiej zjeść dwa razy w ciągu tygodnia po dwie kostki czekolady, niż potem całą tabliczkę za jednym zamachem.

Trudno uwierzyć, że to siostry. Pokazały, jak różnią się ich ciała
Trudno uwierzyć, że to siostry. Pokazały, jak różnią się ich ciała - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 4 / 5
Emilia (Ocena: 5) 27.01.2019 19:05
Każdy chce wyglądać dobrze,dla tego również kupiłam Slimunox.Nie myślałam że efekty przyjdą w tak szybkim czasie po dwóch tygodniach nosiłam już ubrania w rozmiarze mniejszym.
odpowiedz
Gryzelda (Ocena: 5) 29.09.2018 18:37
W końcu mogę spojrzeć bez przerażenia w lustro.Udało mi się schudnąć właśnie dzięki Foreverslim.Cały proces nie był ani łatwy ani przyjemny.Ale nareszcie mam to za sobą.I już nigdy nie dopuszczę do tego aby się tak zapuścić.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 31.08.2018 23:23
"Efekt Dominiki Gwint"? Serio taki dałyście tytuł? Ale z was k.u.rwy p13rd0l0ne. Odwalcie się od tej dziewczyny p1zd.y nied0ruchan3.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.08.2018 11:46
aby utrzymać wagę potrzebna jest silna wola, po prostu. Odpuścisz sobie raz, drugi, trzeci i koniec, po figurze
odpowiedz

Polecane dla Ciebie