Urodzeni w tych miesiącach są grubsi. Mają wrodzoną skłonność do tycia

Data urodzenia wpływa nie tylko na horoskop, ale też poziom tkanki tłuszczowej.
Urodzeni w tych miesiącach są grubsi. Mają wrodzoną skłonność do tycia
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/ro.curve/)
15.07.2018

Teoretycznie miesiąc przyjścia na świat nie powinien mieć żadnego znaczenia. Chyba, że zajmujesz się astrologią i wierzysz w horoskopy. Data urodzenia to mało znaczący szczegół, który w żaden sposób nas nie określa. Ot, zbiór cyfr w danych osobowych, który wpływa jedynie na początek naszego PESEL-u. Osoba obchodząca urodziny w styczniu ma takie same możliwości, co ta z sierpnia.

Zobacz równieżSłynne patenty na płaski brzuch, które NIE DZIAŁAJĄ

Tak przynajmniej podpowiada zdrowy rozsądek, ale właśnie udowodniono bardzo ciekawą zależność, która każe zweryfikować ten pogląd. Naukowcy wykazali, że niepozorny szczegół, jakim jest miesiąc urodzenia, wpływa bezpośrednio na nasze zdrowie i kondycję. Okazuje się, że jedni są bardziej narażeni na otyłość, niż inni.

Stosujesz diety, ćwiczysz, jesteś aktywna i robisz wszystko, by zachować dobrą formę, ale wciąż masz problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej? To może być jedna z głównych przyczyn.

skłonność do tycia

fot. Unsplash

O przełomowym odkryciu informuje prestiżowy magazyn naukowy „Nature Medicine”. Badacze przyjrzeli się bliżej ponad 8 tys. dorosłych osób. Poddali analizie skład ciała każdej z nich, szczególną uwagę poświęcając tkance tłuszczowej. Ta, brew pozorom, wcale nie jest jednakowa u każdego. Nie od dziś wiadomo, że w ludzkim organizmie występuje tzw. biały i brązowy tłuszcz.

Ten drugi znajduje się przede wszystkim w okolicach klatki piersiowej. Od szyi w dół. Biały ma za zadanie magazynowanie kalorii, a brązowy odpowiada za ich spalanie. Im mniej tego drugiego, tym większa skłonność do tycia. Niestety, nie mamy na to bezpośredniego wpływu.

Naukowcy byli do tej pory przekonani, że tajemnicą sukcesu jest miejsce, gdzie przyszliśmy na świat. Im chłodniejszy klimat panuje w naszej ojczyźnie, tym więcej brązowego tłuszczu w ciele. Najnowsze wnioski mówią o tym, że większe znaczenie ma data urodzenia.

Zobacz równieżMamy świetną wiadomość. W czasie snu można... schudnąć! (Wiemy, jak to zrobić)

skłonność do tycia

fot. Thinkstock

Badacze z Politechniki Federalnej w Zurychu przebadali uczestników eksperymentu, mierząc poziom białego i brązowego tłuszczu w ich organizmach. Następnie porównali wyniki z ich datą urodzenia. Właśnie na tej podstawie doszli do wniosku, że osoby, które przychodzą na świat w konkretnych miesiącach mają większą skłonność do otyłości. Pozostali znacznie łatwiej radzą sobie z ryzykiem wystąpienia nadwagi. Czy jesteś w grupie szczęśliwców?

Można to bardzo łatwo ustalić. Naukowcy twierdzą, że osoby poczęte w zimniejszych miesiącach, a urodzone od lipca do grudnia - mają więcej tego dobrego tłuszczu, który odpowiada za spalanie kalorii. Jeśli obchodzisz urodziny od stycznia do czerwca - zdecydowanie trudniej będzie ci zachować smukłą sylwetkę.

Na to nie mamy wpływu, ale możemy pomóc naszym dzieciom w inny sposób. Według ekspertów warto obniżyć temperaturę panującą w mieszkaniach. W miesiącach chłodniejszych mamy skłonność do ich przegrzewania, a to też może mieć wpływ na powstawanie złego tłuszczu.

Zobacz również9 przekąsek, które możesz bezkarnie zjeść wieczorem i NIE PRZYTYĆ

Polecane wideo

Komentarze (12)
Ocena: 4.33 / 5
Kora (Ocena: 5) 27.02.2019 22:03
Też nie uważam, żeby to miało jakiś wpływ. Kształt naszej sylwetki zależy przede wszystkim od naszej diety. Często zdarzają się w dzisiejszych czasach problemy z zaparciami, zgagą, bólami brzucha, brakiem apetytu. Wszystko to jest spowodowane nieprawidłowym odżywianiem. Ja miałam zgagę niemal bez przerwy. Teraz korzystam z pomocy dietetyczki online Foodwise. Nie mam już takich problemów i udało mi się zrzucić już osiem kilogramów. To strasznie wygodne, że zalecenia dostaje na swoje konto na stronie Foodwise i nie muszę jeździć do żadnych gabinetów.
odpowiedz
M (Ocena: 1) 28.08.2018 00:27
Wypraszam sobie, urodziłam się 31 maja no i nie mam problemu z sylwetką - wszystko jest takie, jakie być powinno. Ten artykuł to gówno prawda.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.08.2018 03:15
Jestem z lipca, a jestem grubasem
odpowiedz
Danka (Ocena: 5) 18.07.2018 09:30
Ja kiedyś nie byłam zwolenniczką brania tabletek.Ale niestety nie dawałam rady na samych dietach.Z dużej ilości tabletek wybrałam Slimunox.I był to trafny wybór.Z tygodnia na tydzień chudłam .A całe odchudzanie skończyłam z wynikiem -14 kg
odpowiedz
Maj (Ocena: 1) 17.07.2018 18:09
Jestem z maja i wciaz szczyply, zatem nieprawda.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie