Mamy świetną wiadomość. W czasie snu można... schudnąć! (Wiemy, jak to zrobić)

Poznaj 5 niezawodnych wskazówek.
Mamy świetną wiadomość. W czasie snu można... schudnąć! (Wiemy, jak to zrobić)
Fot. iStock
23.06.2018

Kiedy myślimy o utracie zbędnych kilogramów, najczęściej mamy w wyobraźni obraz głodówek i ćwiczeń fizycznych. Na pewno nie przychodzi nam do głowy sen. Ostatnie badania pokazują jednak, że ma on wiele wspólnego z chudnięciem. Wszystko zależy od jakości oraz ilości naszego snu.

5 najgorszych nawyków, które prowadzą do otyłości

Jak spać, żeby tracić na wadze? Portal allwomenstalk.com podsuwa kilka cennych wskazówek.

Zwiększ ilość snu

Im więcej śpimy, tym więcej kalorii spalamy. To rzecz jasna nie znaczy, że mamy spać kilkanaście godzin. Przesada również nie jest wskazana. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie spać mniej niż 7-8 godzin. To jeden z najlepszych sposobów na chudnięcie podczas snu. Ponadto nie wymaga od nas żadnego wysiłku, a wręcz jest przyjemny.

Zrelaksuj się przed snem

Zanim położymy się spać, jest ważne, aby przełączyć się na tryb relaksu. Dzięki temu łatwiej zaśniemy, a sen będzie głębszy. Najlepiej zaszyć się gdzieś w samotności. Dobrym pomysłem jest słuchanie muzyki relaksującej, czytanie książki albo odpoczywanie w milczeniu. Zrób z tego nawyk, a zobaczysz, że jakość twojego snu się polepszy.

sen a utrata kilogramów

Fot. unsplash.com

Jedz lekkostrawne, zdrowe posiłki

Miej to na uwadze zwłaszcza na kilka godzin przed snem. Pełen żołądek w godzinach wieczornych to nienajlepszy pomysł. W ten sposób zmuszasz organizm do pracy, a przecież to czas na odpoczynek. Jeżeli niektórzy budzą się rano zmęczeni, być może przyczyną jest jedzenie na krótki czas przed snem.

Wieczorem unikaj picia

Staraj się pić najwięcej rano i po południu. Im bliżej ku wieczorowi, tym mniej pij. Przed snem najlepiej w ogóle ograniczyć picie do minimum. Jeżeli w nocy poczujesz potrzebę, aby pójść do łazienki, twój sen straci na jakości. Odbierzesz również sobie czas na sen. Nie wiadomo, jak szybko zaśniesz po raz drugi.
Ważne jest także, aby unikać picia alkoholu. Co prawda dzięki niemu łatwiej zapada się sen, ale pod jego wpływem często budzimy się wczesnym rankiem i już nie możemy zasnąć.

sen a utrata kilogramów

Fot. unsplash.com

Śpij w całkowitej ciemności

Jeżeli masz nawyk spania przy włączonym komputerze, skończ z nim. Również spanie przy lampce nie jest najlepszym pomysłem. Wypoczywaj w zupełnej ciemności. Zostało udowodnione naukowo, że światło zakłóca sen. Dbaj również o to, aby nikt nie wchodził do pomieszczenia i nie budził cię: czy to hałasem czy zapaleniem światła.

Stosowanie się wyłącznie do tych wskazówek nie wystarczy, aby schudnąć, ale z pewnością skutecznie wspomoże ten proces.

Osiem kilogramów w osiem tygodni. Australijka opowiada o diecie-cud

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.06.2018 12:02
ale brednie..wystarczy jesc na ok 5godz pdzed pojsciem.spac i spac 7-8 h.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 23.06.2018 07:55
Uwielbiam spać :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie