Ta informacja wstrząsnęła Internetem: Gorąca kąpiel spala tyle samo kalorii, co spacer

Koniec z wyrzutami sumienia. Lenistwo też działa odchudzająco.
Ta informacja wstrząsnęła Internetem: Gorąca kąpiel spala tyle samo kalorii, co spacer
fot. Unsplash
16.03.2018

Naukowcy są dla nas ostatnio wyjątkowo łaskawi. Najpierw ogłosili, że picie wina odchudza skuteczniej, niż trening. Później dowiedzieliśmy się, że lepiej nie sprzątać mieszkania, bo to szkodzi bardziej od palenia papierosów, a alkohol oczyszcza nasz mózg, usuwając z niego szkodliwe substancje. To nie koniec dobrych wieści.

Badacze z brytyjskiego Loughborough University teraz przekonują, że jeśli masz do wyboru aktywność fizyczną albo leniuchowanie w wannie - każde wyjście jest dobre. W obu przypadkach można spalić tyle samo kalorii. Udowodnił to eksperyment przeprowadzony na grupie 14 osób. Te najpierw wybrały się na godzinną przejażdżkę rowerową, a później wzięły gorącą kąpiel.

Co prawda, ruch na świeżym powietrzu pozwolił spalić więcej kalorii, ale leżenie w wannie też może nam pomóc w uzyskaniu idealnej sylwetki. Kąpiel to mniej więcej -130 kalorii na naszym liczniku. Dokładnie tyle samo, co półgodzinny spacer. Istotne jest to, aby woda była odpowiednio gorąca. Najlepiej ok. 40 stopni Celsjusza.

Badanie wykazało również, że przez 24 godziny po kąpieli poziom cukru w naszej krwi obniża się o 10 procent. Same korzyści!

Zobacz również: Dobra wiadomość dla leniuchów: Sprzątanie szkodzi zdrowiu bardziej niż palenie papierosów

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.03.2018 04:49
Ja to wiem od dawna bo jak sie człowiek poci to też sie meczy a w wannie sie pocisz chyba jasne dlaczego sie chodzi do sauny czasami co ;p Agata 25
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2018 13:44
Super, można usprawiedliwić swoje lenistwo, bałaganiarstwo, alkoholizm i nie mieć żadnych wyrzutów sumienia XD
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.03.2018 10:53
i wy w to wierzycie
odpowiedz
Alicja (Ocena: 5) 16.03.2018 07:28
Każdy może się odchudzić. Efektywne i zdrowe odchudzanie to jest to proces. Teoretycznie każdy może się odchudzić i zadbać o siebie, niby wystarczy mniej jeść i poćwiczyć... ale zrobić do zdrowo, bez prochów, bez wydawania kasy na cudowne środki nie dopuszczając do efektu jojo to zupełnie inna sprawa. Polecam metodę fizjologiczną z książką Odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii. Dzięki wiedzy z niej czuję się świetnie, tryskam zdrowiem i energią i mam już 15 kg mniej :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo