20-latka „schudła”... jedząc 3 razy więcej. Na obu zdjęciach waży TYLE SAMO!

Sara przekonuje, że kalorie to nie wszystko. I sama jest na to dowodem.
20-latka „schudła”... jedząc 3 razy więcej. Na obu zdjęciach waży TYLE SAMO!
fot. zrzut ekranu instagram.com/saggysara
03.10.2016

Co trzeba zrobić, żeby schudnąć? Drastycznie ograniczyć ilość przyjmowanych kalorii i stale kontrolować swoją wagę. Każdy domorosły dietetyk twierdzi, że tylko w ten sposób osiągniesz sukces. Jedz cokolwiek, ale mało. Jak zgubne mogą być tego efekty, pokazuje przykład tej młodej obywatelki Finlandii.

Sara Puhto także uległa złudzeniu, że im mniej kaloryczne żywienie, tym automatycznie lepsza sylwetka. Jeszcze rok temu zwyczajnie się głodziła. Jako aktywna fizycznie 20-latka pozwalała sobie na mniej, niż tysiąc kalorii dziennie. Teoretycznie powinna drastycznie schudnąć, ale w praktyce na niewiele się to zdało.

Idealnie pokazuje to zdjęcie porównujące jej sylwetkę sprzed roku i dziś…

 

Zobacz również: Na pierwszym zdjęciu ta dziewczyna waży 62 kg, na ostatnim… 10 kg więcej! (Widzisz jakąś różnicę?)

kalorie w diecie

fot. zrzut ekranu instagram.com/saggysara

Październik 2015 kontra wrzesień 2016. Po lewej - efekt diety 1000 kalorii połączonej z niekontrolowanymi napadami obżarstwa (będących skutkiem niedożywienia) i 54 kg. Po prawej - zbilansowana dieta 2-3 tysięcy kalorii i... tylko 2 kg więcej.

Sylwetka jednak zupełnie inna - zgrabna, smukła, umięśniona. Finka przekonała się, że liczby nie mogą rządzić twoim życiem.

kalorie w diecie

fot. zrzut ekranu instagram.com/saggysara

Kolejne porównanie i kolejny szok. Te zdjęcia także dzieli zaledwie rok i 1 kg. Wizualnie znacznie więcej, bo Sara w październiku 2015 roku wyglądała zwyczajnie pulchnie. Dziś jej ciało jest znacznie smuklejsze i bardziej proporcjonalnie zbudowane.

Waga niemal ta sama, a na oko wydaje się, że różnica wynosi przynajmniej 10 kilogramów!

kalorie w diecie

fot. zrzut ekranu instagram.com/saggysara

Ponownie rok różnicy między zdjęciami. Po lewej - efekty drastycznej i bardzo niskokalorycznej diety. Po prawej - racjonalne żywienie. 20-latka udowadnia, że głodzenie się nie jest rozwiązaniem. Zwłaszcza, jeśli ciągle chodzisz głodna i w chwilach zwątpienia sięgasz po niezdrowe przekąski.

Przestałam się ważyć i nie pozwalam liczbom, aby dyktowały mi, jak mam się czuć we własnym ciele. Interesuje mnie tylko to czy żyję zgodnie z własnym sumieniem i potrzebami. I czuję się fantastycznie! - przekonuje.

kalorie w diecie

fot. zrzut ekranu instagram.com/saggysara

Zmiana podejścia do tematu przyniosła niesamowite efekty. Zdjęcia z profilu pokazują to wprost - na obu waży mniej więcej tyle samo (+/- 2 kg), ale prezentuje się skrajnie inaczej. Po lewej - ociężała i z wyraźnie odstającym brzuchem. Po prawej - szczupła, zgrabna i zwyczajnie seksowna.

A wszystko dzięki kaloriom, których obawiała się przez lata.

kalorie w diecie

fot. zrzut ekranu instagram.com/saggysara

Nie obyło się także bez ćwiczeń. Sara realizuje program opracowany przez Kaylę Itsines. Problem w tym, że wcześniej też nie stroniła od wysiłku fizycznego, ale efekty nie były widoczne.

Zobacz również: Odchudzanie bez diety i ćwiczeń? To możliwe!

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
a.f (Ocena: 5) 04.10.2016 14:18
WTF wyglada praktycznie tak samo, sylwetka nic sie nie zmieniła, wyrobila sobie tylko mięśnie na brzuchu -.-"
odpowiedz
Barabośka (Ocena: 5) 03.10.2016 15:06
nie od dzisiaj wiadomo że SWIADOMOŚĆ tego co się robi to największy sprzymierzeniec. ja też zaczęłam jeść bardziej tłusto ale zamiast przysłowiowej słoniny jadłam awokado. to tłuszcz i to, ale działanie i wpływ na organizm diametralnie różny. i do tego tabsy iq green i schudłam w trzy miesiące aż 16 kilogramów :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.10.2016 08:18
Ważny jest bilans kaloryczny, najważniejsze jest aby dobrze rozłozyć wysiłek i kalorie tak aby najwięcej ćwiczyc wtedy kiedy palimy tłuszcz a nie cukier. W książce Odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii jest to ładnie opisane. Wiem po sobie , ze jak się chce to można zrobić ładną formę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo