6 sposobów na płaski brzuch (DLA LENIWYCH!)

Nie musisz chodzić na siłownię, żeby mieć płaski brzuch. Prezentujemy propozycje dla osób o słabej woli.
6 sposobów na płaski brzuch (DLA LENIWYCH!)
Fot. Thinkstock
17.02.2016

Nie każda z nas została obdarzona silną wolą. Podziwiamy wszystkie wysportowane dziewczyny, które dzień w dzień dbają o swoją formę. Biegają, chodzą na siłownię bądź uprawiają inne formy fizycznej aktywności. W każdym razie rezultaty ich poczynań są fantastyczne, a my za każdym razem, patrząc na ich umięśnione brzuchy, pytamy same siebie: skąd w nich tyle samozaparcia? Czy Twój zapał jest duży, dopóki wzrok nie padnie na czekoladę na sklepowej półce albo nie przypomnisz sobie, że czeka na Ciebie kolejny odcinek `Z Archiwum X`? Witaj w naszym gronie. 

Czy to znaczy, że możemy zapomnieć o pięknym, płaskim brzuszku i zatapiać smutki w kolejnej porcji lodów, bolejąc w duchu nad słabością charakteru? Nic bardziej mylnego. Oto kilka sposobów dla leniwych. Na efekty wcale nie trzeba czekać długo!

Zobacz także: Piękna pupa w 7 dni!

płaski brzuch

Fot. Thinkstock

Brzuszki

Z rana nie jesteś w stanie dobudzić się bez pomocy filiżanki mocnej kawy? Zastąp ją serią brzuszków – 20 wystarczy. W tym przypadku ważna jest systematyczność. Zobaczysz, że już niedługo nie będziesz pamiętać o innej formie rozbudzania, a Twój brzuch będzie coraz ładniejszy i ładniejszy… Chyba sama przyznasz, że 20 brzuszków to nie jest duży wysiłek?

7 najlepszych kosmetyków, których musisz wypróbować! (Typy Czytelniczek)

płaski brzuch

Fot. Thinkstock

Gorzka czekolada - przyjemność, która pozwala na utratę kalorii

Postaraj się spojrzeć na swoje nawyki żywieniowe od pozytywnej strony, nie myśl w kategoriach, że czegoś sobie odmawiasz. Dlatego zacznij jeść gorzką czekoladę. Wspomaga ona spalanie tłuszczu. Nawet jeżeli do tej pory jej nie lubiłaś, postaraj zastąpić nią batoniki i mleczną czekoladę. Po dwóch tygodniach, nie pomyślisz o innej, bo organizm odzwyczai się od dużej ilości cukru. Piszemy to z własnego doświadczenia. Wybieraj czekoladę o zawartości co najmniej 70% kakao.

płaski brzuch

Fot. Thinkstock

Spacer

Nie ma chyba osoby, która nie lubi spacerów lub przynajmniej nie pała do nich taką niechęcią, jak do ćwiczeń. Szybki marsz przez 20-30 minut, który będziesz wykonywać codziennie, pozwoli Ci na utratę kilku centymetrów w obwodzie. Nawet nie zauważysz, jak zamieni się to w przyjemny nawyk. Jeżeli masz psa, tym lepiej – nie będziesz musiała szukać pretekstu do wyjścia.

płaski brzuch

Fot. Thinkstock

Naprężanie mięśni

To ćwiczenie możesz wykonywać, siedząc w szkolnej ławce, przy biurku w pracy, w metrze czy w samochodzie. Bardzo wolno zacznij wciągać powietrze (w trakcie musisz mieć napięte mięśnie), a następnie równie wolno wypuszczaj je (również mając napięte mięśnie). Powtarzaj je ok. 10 razy dziennie. Postaw na jakość wykonywania ćwiczenia.

płaski brzuch

Fot. Thinkstock

Odtłuszczone produkty mleczne

Jeżeli chcesz zbudować mięśnie brzucha, pij mleko, jedz jogurty i twarożek. Produkty te nie powinny mieć wysokiej zawartości tłuszczu. Zawierają one białko, które jest budulcem masy mięśniowej, ponadto przyspieszają utratę kalorii. Organizm podczas trawienia spala ich więcej niż w przypadku innych związków. Należy spożywać je w niewielkich ilościach i dość regularnych odstępach czasu.

płaski brzuch

Fot. Thinkstock

Oprócz ćwiczeń trzeba zadbać także o dietę. Wcale nie musi być ona zdrowa aż do obrzydzenia i bez smaku. W kilku słowach opisujemy, co jeść. Ważne jest oczywiście `budowanie` masy mięśniowej.

Jajka

Dopuszczalne jest jedzenie 2 jajek dziennie. Nie przejmuj się, że ich duża ilość wpłynie negatywnie na Twoje zdrowie. Zawierają one wysokowartościowe białko. Pamiętaj jedynie o zasadzie, aby nie jeść jajek w połączeniu z węglowodanami i prostymi tłuszczami. Jajka są smaczne i sycące – to wspaniała propozycja na pierwsze śniadanie.

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 4.2 / 5
Marlena (Ocena: 5) 24.02.2016 14:30
"Pamiętaj jedynie o zasadzie, aby nie jeść jajek w połączeniu z węglowodanami i prostymi tłuszczami" - GŁUPOTA Nie raz jem na przykład na obiad 2 sadzone jajka + ryż/kasza/ziemniaki. Przed pisaniem kolejnych artykułów radziłabym się podszkolić trochę w tym temacie ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.02.2016 10:18
płaski brzuch zaczyna się w kuchni: regularne posiłki co 3h, picie 1,5-2l wody, unikanie słodyczy i odstawienie alkoholu ;)
odpowiedz
kasia (Ocena: 3) 17.02.2016 09:34
Portal leci w dół na łeb na szyję. Poza tym denerwujące klikanie aby przejść do kolejnej części tekstu. To nadzwyczaj i w przypadku przeglądania strony na telefonie komórkowym.
odpowiedz
fitnesska (Ocena: 3) 17.02.2016 08:54
"pij mleko, jedz jogurty i twarożek"- te produkty zawierają laktozę, która utrudnia spalanie tkanki tłuszczowej, więc jak możecie pisać, że przyspieszają spalanie kalorii?!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie