Niebezpieczna Meridia

Miała być ratunkiem dla tych najbardziej otyłych. Dlaczego więc stała się ulubionym środkiem chudych modelek na całkowite wstrzymanie apetytu?
Niebezpieczna Meridia
27.02.2009

Meridia jest produktem farmakologicznym obecnym na rynku od kilku lat. Założeniem producenta było ułatwienie zrzucenia kilku kilogramów osobom patologicznie otyłym, których nadmierna waga jest zagrożeniem dla życia. W efekcie działania leku dochodzi do nasilenia uczucia sytości oraz do przyspieszenia tempa użytkowania zapasów energii zlokalizowanych w tkance tłuszczowej. Zdaniem lekarzy, Meridia to jedyna szansa na powrót do szczupłej sylwetki dla osób, u których leczenie niefarmakologiczne nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

Jest jednak sporo przeciwwskazań do zapisywania tego leku (bo oficjalnie jest wyłącznie na receptę), z których nadrzędnym jest nadciśnienie. Sibutramina, czyli główny składnik specyfiku, podnosi ciśnienie, powoduje kołatanie serca, bezsenność, suchość w ustach. Objawy podobne do tych, wywoływanych przez amfetaminę.

Niestety, coraz częściej po nielegalnie zdobyty specyfik sięgają młode dziewczyny próbujące swoich sił jako modelki lub nastolatki mające obsesję na punkcie szczupłego wyglądu. Pieszczotliwie nazywają ją „Meri”, sądząc że tabletka to ich najlepsza przyjaciółka.

Zazwyczaj najbardziej spektakularne efekty mogą pojawić się na początku kuracji, później kilogramów nie ubywa, pojawia się natomiast strach przed efektem jo-jo oraz efekty uboczne. Niektórzy z pacjentów piszą o wręcz nieznośnej suchości w ustach, przypominającej pieczenie, inni wspominają epizodyczne krwotoki z nosa, zaparcia, silne bóle brzucha, wypadanie włosów, nudności, zaburzenia czucia czy niepokój.

Niestety, na forach poświęconych dietom i odchudzaniu ciągle pojawiają się wątki od osób prywatnych skłonnych sprzedać Meridię. Ewentualny nabywca (a chętnych nie brakuje) omija w ten sposób wizytę lekarską i zaczyna przyjmować silny lek bez medycznej konsultacji - na własne ryzyko, zapominając o niebezpieczeństwach.

Pragniemy przestrzec was przed tego typu posunięciami i chemicznymi ingerencjami w metabolizm, bez konsultacji lekarskiej. Meridia i jej odpowiedniki (np. Zelixa czy Lindaxa) są preparatami całkowicie zakazanymi w przypadku osób zażywających leki przeciwdepresyjne, ketokonazol, erytromycynę, cyklosporynę oraz będących w ciąży lub karmiących piersią.

Zobacz także:

Osiem mitów na temat sałatek

Dziecięca anoreksja

Gabriela Mostowicz-Zamenhof

Polecane wideo

Komentarze (284)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.06.2009 09:16
Witam mam do sprzedania Meridia15 oryginalne opakowanie 30 tabletek zapraszam!! Cena 90zł +5zł koszt wysyłki Kontakt GG9690085 512-604-004
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.06.2009 23:17
Sibutramina to nie jest pochodna amfetaminy-masz złe informacje. Jest nim składnik innego leku-fentermina. Ja stosuję lindaxa15 od m-ca i suchość w ustach miałam przez może 2pierwsze dni,pózniej już żadnych skutków ubocznych. Przepisał mi ją lekarz, schudłam na niej dość sporo i będę kontynuować leczenie jeszcze przez 2m-ce (tak poradził mi lekarz. Pozdrawiam :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.05.2009 09:33
czy przytyje gdy odstawie meridie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2009 23:25
Napiszcie jaka jest różnica między Meridią a ZeliXem. Dzieki
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2009 23:22
Myślę, ze wszystko jest dla ludzi/ najważniejsze jest stosowanie leków zgodnie z samym soba. jeśli poczujesz, że coś jest nie tak, najlepiej zgłosic się do lekarza!! na każdego działa inaczej. Ja stosuję go od jakiegoś czasu , nie mam skutków ubocznych, dużo ćwiczę i dobrze sie odżywiam. To jest najważniejsze!!! Pozdrwaam A.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie