Trening dopasowany do typu figury: Wskazówki dla klepsydry, gruszki & innych!

Twój trening może przynosić lepsze efekty!
Trening dopasowany do typu figury: Wskazówki dla klepsydry, gruszki & innych!
19.07.2014

Na pewno nieraz zastanawiałaś się, czy Twój trening mógłby przynosić lepsze efekty. Kolejne tygodnie chodzisz na siłownię, a Twoje ciało zamiast przybliżyć się do wymarzonego szczupłego wyglądu, staje się masywne, bądź w ogóle nie nabiera kształtów? Najprawdopodobniej wynika to z  nieodpowiedniego dopasowania treningu do budowy Twojej sylwetki.

Jeśli do tej pory nie wiedziałaś, nad czym pracować lub na co zwrócić uwagę podczas wykonywania ćwiczeń, nasz artykuł może okazać się przydatny. Wystarczy, że dobierzesz trening do własnego typu figury, a efekty Cię zaskoczą!

jedzenie słodyczy

Wysypiaj się

Bez tego czynnika nie osiągniesz zamierzonych efektów. Optymalna długość snu, która pozytywnie wpływa na twoje zdrowie i samopoczucie to 7-9 godzin. Funkcjonowanie Twojego organizmu nie jest wtedy zaburzone przez bark energii, dzięki czemu magazynujesz mniej tłuszczu. Błędem jest również codzienne spanie więcej niż 10 czy 11 godzin.

Wiemy, że nie jest to łatwe, ale postaraj się zoptymalizować długość swojego snu. Efekty Cię zaskoczą!

jedzenie słodyczy

Dowiedz się, jaki jest Twój typ figury

Wiedza na temat typu własnej sylwetki to pierwszy krok do sukcesu. W oparciu o tę wiedzę możesz dopasować ćwiczenia do problematycznych partii ciała i okolic, gdzie gromadzi ono najwięcej tłuszczu. Masz również możliwość doboru odpowiedniej diety, która idealnie uzupełni ćwiczenia. Z taką strategią nareszcie masz szansę wygrać walkę z kilogramami.

jedzenie słodyczy

Typ sylwetki: Gruszka

Każda posiadaczka takiego typu budowy, powinna dobierać ćwiczenia, które ujędrnią i optycznie powiększą górną część ciała, równocześnie pamiętając o ujędrnianiu i wyszczuplaniu jego dolnych partii.

Często popełnianym błędem jest pomijanie w ćwiczeniach górnych partii ciała i całkowite skupienie na dolnych. W efekcie tak przebiegających treningów, uzyskujemy efekt jeszcze bardziej masywnych ud i pośladków przy szczupłych ramionach.

 

jedzenie słodyczy

Typ sylwetki: Klepsydra

Ćwiczenia wykonywane przez posiadaczki sylwetki o tym kształcie powinny skupiać się na modelowaniu zarówno górnych i dolnych partii ciała, przy jednoczesnym zachowaniu szczupłej talii. Szczególnie polecane są również ćwiczenia wspomagające utrzymanie prostej postawy. Dodatkowy trening cardio pomoże spalić dodatkowe kalorie i pozbyć się tkanki tłuszczowej.

jedzenie słodyczy

Typ sylwetki: Smukły

Kobieta o tym typie sylwetki powinna skupić się na uwypukleniu mięśni pośladków oraz tylnej i przedniej części nóg, w tym mięśni łydek. Praca nad mięśniami ramion i pleców, oraz trening mięśni brzucha, stworzy wrażenie wąskiej talii. Trening siłowy pomoże poprawić napięcie mięśni i wzmocnić kości, które są słabym ogniwem u kobiet o tym typie sylwetki. Zalecane jest również pływanie.

jedzenie słodyczy

Dieta

Niezależnie od tego, czy reprezentujesz jeden z wymienionych typów sylwetki, czy łączysz w sobie cechy wszystkich równocześnie, powinnaś poświęcić swoją uwagę odpowiednio zbilansowanej diecie. Zaplanuj ją w taki sposób, by przynajmniej dwa lub trzy z pięciu posiłków składały się z warzyw.

Jeśli nie jesteś pewna, co powinnaś jeść i jak zaplanować dietę, skorzystaj z usług dietetyka bądź dowiedz się, jak najwięcej z dostępnych źródeł. Twoje ciało z pewnością Ci się odwdzięczy.

Komentarze (16)

Ocena: 4.5 / 5
Lidia (Ocena: 5) wczoraj 08:05
Trening jednak niewiele wniesie, jeśli dana osoba nie będzie trzymała się idealnie dopasowanej diety. Jak dla mnie idealnie sprawdzić się może przede wszystkim catering dietetyczny Wygodna Dieta. Korzystam z niego już wiele miesięcy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2015 11:04
Trening dał mi dużo, to prawda - ale waga spadała przy nim pomału - bardziej wyrabiały mi się mięśnie. Dopiero jak do diety dołożyłam tabletki - acetomale, to waga zaczęła ładnie, sukcesywnie spadać w doł ok 5 kg na miesiąc. Polecam spróbować i wam :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 23.07.2014 20:15
Przecież tu nie ma żadnych informacji. Dodaję komentarz, żeby ocenić ten artykuł. Może warto czasami spróbować wyczerpać temat, szczególnie jeśli jest tak wyjątkowo ciekawy jak ten
odpowiedz
BS (Ocena: 5) 22.07.2014 10:25
Bardzo ciekawy temat, ale malo infomacji. Czemu nie napisza Panstwo taki artykul dla kazdego typu sylwetki osobno? Ja bym chetnie poczytala nowe informacje na temat odzywiania i treningow dla mojego typu sylwetki:)
odpowiedz
joanna (Ocena: 5) 21.07.2014 23:26
Jestem dietetyczką i powiem jedno! Są tylko i wyłącznie dwa typy budowy ciała. Androidalna czyli jabłko i gynoidalna czyli gruszka. Reszta to wymysł jakiegoś głupiego pismaka!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo