Najlepsze ćwiczenia na szczupłe biodra i uda (Możesz mieć takie jak Anja Rubik!)

Zobacz jak ćwiczyć, żeby zmniejszyć ich obwód!
Najlepsze ćwiczenia na szczupłe biodra i uda (Możesz mieć takie jak Anja Rubik!)
30.05.2014

Odchudzanie nie należy do najłatwiejszych czynności, szczególnie jeśli zależy ci na zgubieniu centymetrów z poszczególnych części ciała. Każda z nas ma inną budowę sylwetki, dlatego różnie reagujemy na ćwiczenia.

Jeśli chciałabyś wyszczuplić biodra, musisz wiedzieć, że to ciężka batalia, która tylko przy odpowiednio dobranych ćwiczeniach jest możliwa do wygrania. Zobacz jak ćwiczyć, żeby zmniejszyć ich obwód!

Kardio

Podstawowym krokiem, który powinnaś zrobić jest rozpoczęcie ćwiczeń kardio. Niezależnie czy będzie to jogging, jazda na rowerze czy pływanie, kardio pomoże ci ujędrnić całe ciało i świetnie przygotowuje je do właściwego treningu siłowego.

 

step ćwiczenia

Step

Jeśli nie lubisz chodzić na siłownię, możesz kupić mały stopień (step) do ćwiczenia w domu. To jedno z najprostszych i najskuteczniejszych ćwiczeń, które wyszczupla biodra. Najlepsze efekty uzyskasz jeśli będziesz ćwiczyła z dodatkowym obciążeniem w dłoniach. Wchodź i schodź ze stopnia bokiem, za każdym razem utrzymując pozycję na stepie na jednej nodze przez 5 sekund. Powtórz 10-15 razy na każdą nogę.

 

ćwiczenia vogue

Przysiady z wypadem

Przysiady z wypadem w bok doskonale rzeźbią biodra, a co ważniejsze, nie potrzebujesz do tego żadnych przyrządów. Przysiad powinien być tak niski, aby kolana z łydką tworzyły kąt prosty. Przy wyproście wyrzucaj nogę w bok na wysokość pasa. Ręce powinny pozostać zgięte. Powtarzaj ćwiczenie 15-20 razy na każdą kończynę.

 

ćwiczenia vogue

Trening interwałowy

Stepper czy maszyna wioślarska są nieco trudniejsze od ćwiczeń kardio, ale dzięki temu twoje ciało bardziej się meczy, a trening jest wydajniejszy. Pamiętaj jednak, aby utrzymywać odpowiednie dla spalania tłuszczu tętno krwi. Najlepiej uzyskasz je, stosując interwały czyli naprzemiennie szybkie i wolne tempo ćwiczeń.

 

ćwiczenia vogue

Przysiady

Przysiady z wypadem nogi w tył są bardzo skuteczne, ponieważ świetnie wzmacniają mięśnie nóg i pośladków oraz jak żadne inne wyszczuplają problematyczne miejsca. Jeśli będziesz ćwiczyła z dodatkowym obciążeniem, efekty będą szybsze i lepiej widoczne. Wykonuj 30 powtórzeń na każdą nogę.

 

ćwiczenia vogue

Nożyce na leżąco

Kolejnym skutecznym ćwiczeniem, do którego nie potrzebujesz żadnych przyrządów, jest podnoszenie wyprostowanych nóg i przechylanie ich do boku, kiedy pozostajesz w pozycji leżącej. Ćwiczenie wydaje się banalnie proste, ale po 10 powtórzeniach zobaczysz, jakie jest trudne. Wykonuj powtórzenia powoli, tak aby każde zajmowało przynajmniej 3 sekundy. Dzięki temu mięśnie pozostaną dłużej napięte.

Polecane wideo

Komentarze (15)
Ocena: 4.27 / 5
anka (Ocena: 5) 05.02.2019 20:26
Mi niestety ruch nie daje aż takich wyników, musiałam go połączyć z dobrze dobraną dietę. Wybrałam dietę cambridge i widzę efekty
odpowiedz
wyzwolona (Ocena: 5) 19.03.2015 11:47
dobra, podejmuję wyzwanie. Kto ze mną? No z odchudzaniem u mnie ciężko idzie. Wolę ćwiczenia no i oczywiście odpowiednia spodnica efelina dużo też daje.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 30.05.2014 22:14
Przecież od przysiadów tyłek rośnie gorzej niż po czekoladzie.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 1) 30.05.2014 16:32
Na prawdę jest ktoś kto chce mieć takie patyki jak ona?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 30.05.2014 14:46
To Ania Rubik ma biodra ? hmmm :) To raczej przykład dosyć "chłopięcej" figury. I raczej wynika to z jej genów, tego jaką ma budowę ciała niż ćwiczeń.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie