Odważna teza: Możesz być gruba, bo to nie tłuszcz nas zabija! (W takim razie co?)

Naukowiec twierdzi, że otyłość wcale nie jest taka zła.
Odważna teza: Możesz być gruba, bo to nie tłuszcz nas zabija! (W takim razie co?)
04.04.2014

Kolorowe magazyny, trenerki-celebrytki, diety, książki na temat zdrowego stylu życia – wszystko to utwierdza nas w przekonaniu, że kobieta nie ma większego problemu w życiu, niż własna sylwetka i waga. Bez odpowiedniej figury nie możesz być seksowna, zdrowa, ani tym bardziej szczęśliwa. Wałeczki tłuszczu, podwójny podbródek i masywne uda utożsamiane są ze wszystkim, co najgorsze. Okazuje się, że niepotrzebnie!

Na tę informację czekały miliony kobiet z całego świata. Dosyć użalania się nad swoim wyglądem. Z nadprogramowymi kilogramami możesz być nie tylko piękna, ale także zdrowsza od szczupłych koleżanek. Tak przynajmniej wynika z rewolucyjnego odkrycia amerykańskiego kardiologa. Doktor Carl Lavie twierdzi, że czas schować do szuflady kompleksy i wyniszczające diety. Tłuszczu nie trzeba się pozbywać, ale w niektórych sytuacjach wręcz... pielęgnować.

- Otyłość jest we współczesnym świecie bardzo demonizowana, ale moje badania udowadniają, że tłuszcz wcale nie jest największym problemem – twierdzi specjalista i stawia jeszcze odważniejszą diagnozę...

jedzenie mięsa

Możesz być otyła, a nawet bardzo gruba, ale przy okazji zdrowa jak ryba. Jeśli tylko odrobinę się ruszasz, nie musisz przejmować się dodatkowymi kilogramami i tłuszczem – uważa dr Lavie, którego cytuje „Daily Mail”.

Specjalista odrzuca ustalenia innych naukowców, którzy łączą otyłość bezpośrednio z cukrzycą i chorobami serca. Nie zauważa także związku z rakiem piersi i jelita grubego, a o tych zagrożeniach inni lekarze mówią najczęściej. Przyznaje, że w niektórych przypadkach ryzyko choroby serca może być większe, ale w ostatecznym rozrachunku otyli i tak zyskują. Mają większe szanse na przeżycie.

 

jedzenie mięsa

To jest właśnie tajemnica sukcesu promowana przez amerykańskiego kardiologa. Nie dodatkowe kilogramy i wałeczki tłuszczu świadczą o naszym zdrowiu lub jego braku, ale sprawność fizyczna. Specjalista zaleca systematyczne ćwiczenia. Bieganie, rower, gimnastyka i podobne aktywności są zdecydowanie ważniejsze, niż walka o figurę. Jego zdaniem najgorszy wpływ na nasz organizm ma zła dieta (a diety odchudzające zazwyczaj eliminują ważne dla zdrowia składniki). W rzeczywistości możemy jeść, co tylko chcemy. Byle towarzyszył nam jakikolwiek ruch.

Inni specjaliści nie pozostawiają na tej teorii suchej nitki...

jedzenie mięsa

To największy paradoks otyłości. Wśród pacjentów, którzy chorują na serce, u osób otyłych zaobserwowano nawet o 30-50 procent mniejszy wskaźnik śmiertelności. Szczupłe osoby z tymi samymi chorobami umierają znacznie częściej – twierdzi.

Czy nie brzmi to jak promowanie otyłości? Podobno nie o to chodzi...

W żaden sposób nie pochwalam, ani tym bardziej nie promuję nadwagi. Mam jednak dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy przegrali walkę z otyłością. Jeśli ważysz za dużo, ale systematycznie ćwiczysz, możesz być równie zdrowa, co twoje wychudzone koleżanki. W przypadku choroby masz wręcz większe szanse na wyleczenie – wyjaśnia lekarz.

 

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2015 16:15
Tłuszcz nie jest zdrowy i niech nikt nie da sobie wmówić takich głupot. Tłuszcz powinno się spalić, zamienić na mięśnie i nie tlumaczyć swojego lenistwa w żaden sposób. Jeśli ktoś nie ma czasu, na ćwiczenia to może brać acetomale i osiągnie bardzo dobry efekt, dość szybko i niedrogo a przede wszystkim zdrowo. Ja schudłam 5kg przed studniówką, pozbywając się fałdek pod pachami i ujędrniając skórę. Wyglądałam ładnie i czulam się dobrze.
odpowiedz
krytyk (Ocena: 5) 06.05.2014 19:27
Nie rozumiem dlaczego takie artykuły są ilustrowane zdjęciami kobiet żrącymi jak świnie.
odpowiedz
Podpis... (Ocena: 5) 11.04.2014 09:33
Chodzi o to że przy każdej operacji i rekonwalescencji organizm osoby szczupłej zjada sam siebie, żeby się zregenerować. I osoby chude umierając z wyniszczenia. grube mają z czego się odbudowywać. To mówiłam ja, jarząbek, dietetyk szpitalny :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.04.2014 13:55
nie wierze... jak można pisać takie głupoty... kolejne odkrycie "amerykańskich naukowców". A grube osoby pomyślą, że jest okej. Wątroba otłuszczona, nie pracuje prawidłowo, woreczek żółciowy do wycięcia. Ale tłuszcz nie jest groźny...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.04.2014 22:12
Groby nigdy nie będzie piękny ani seksowny, przynajmniej w mojej opinii. Nie słyszałam, żeby uprawianie sportu (oczywiście dostosowane do własnych możliwości) komuś zaszkodziło. Ja chodzę na siłownię od listopada i zauważyłam nie tylko to, że schudłam i w tym roku w bikini pokażę się bez żadnego wstydu, czy że zniknął mi cellulit ale to, że pomimo męczących treningów mam więcej energii na co dzień i nareszcie jestem zadowolona z siebie :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo