Spalasz kalorie i nawet o tym nie wiesz (Gdzie i ile? Zdziwisz się!)

Mamy dobrą wiadomość - nawet bezczynne siedzenie w pracy przynosi efekty.
Spalasz kalorie i nawet o tym nie wiesz (Gdzie i ile? Zdziwisz się!)
27.03.2014

Już kilka lat temu udowodniono, że jeden namiętny pocałunek pozwala spalić nam od 6 do 12 kalorii na minutę. Okazuje się więc, że to całkiem skuteczny trening, ale raczej trudno spotkać aż tak wytrwałego partnera. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak katować się na siłowni, zajęciach fitness, basenie, bieżni czy w parku. Odchudzanie ma niewiele wspólnego z przyjemnością. Wystarczy wyobrazić sobie, że trzeba wcześniej wstać lub wylewać siódme poty po szkole czy pracy, by mieć wszystkiego dosyć. Ale wcale nie musi tak być!

Od zawsze wiadomo, że praca uszlachetnia. Teraz wiemy także, że pozwala spalić nadprogramowe kalorie i wcale nie mówimy o zaledwie kilku w ciągu całego dnia. Wszystko zależy od Twojego zaangażowania oraz zawodu, jaki wykonujesz. Nie musisz nawet pracować fizycznie, by pozbyć się zjedzonego wczoraj ciastka lub usprawiedliwić dietetyczny grzech, który dopiero masz zamiar popełnić. Każda czynność, którą wykonujesz, nie pozostaje obojętna dla organizmu.

Dzięki serwisowi Calorie Lab wiemy dokładnie ile kalorii można spalić przez godzinę wykonywania swoich obowiązków (także domowych!). Wartości te uzależnione są od wysiłku fizycznego, więc nie powinno dziwić, że dla drwala ten wskaźnik wynosi ponad 1000 kalorii, a dla pracownika biurowego... kilkadziesiąt. Wychodzimy jednak z założenia, że dobre i to! Sprawdź, czy nadal musisz przemęczać się na zajęciach sportowych, których tak bardzo nie lubisz...

 

businesswoman

Wartości te dotyczą sumiennego wykonywania obowiązków przez pełną godzinę. Ile zbierze się ich w ciągu całego dnia? To zależy wyłącznie od ilości powierzonych nam zadań i intensywności pracy.  Warto się jednak przyłożyć, bo badania potwierdzają, że współczesny człowiek spala zazwyczaj o 100 kalorii mniej, niż przyjął danego dnia. To nieuchronnie prowadzi do nadwagi.

Jeśli więc miałaś za sobą wyjątkowo spokojny dzień w pracy i niewiele udało się w tej kwestii zrobić (chociaż warto zauważyć, że samo przebywanie w miejscu pracy też pozwala odrobinę spalić), w domu sięgnij po odkurzacz. Korzyści są oczywiste – czyste mieszkanie i ponad 100 kalorii mniej w godzinę!

businesswoman

Tabela czynności i spalanych przez godzinę kalorii opracowana przez Calorie Lab (wartości dotyczą osoby o wadze 65-68 kilogramów):

Praca w piekarni – 204 kcal

Przenoszenie ciężkich ładunków – 476 kcal

Opieka pielęgniarska – 102 kcal

Polerowanie podłóg – 136 kcal

Sprzątanie łazienki – 102 kcal

Odkurzanie – 102 kcal

Prace porządkowe w gospodarstwie rolnym – 476 kcal

Opieka nad zwierzętami – 340 kcal

 

businesswoman

Dojenie krowy – 136 kcal

Sadzenie roślin – 340 kcal

Pielenie ogródka – 408 kcal

Prace murarskie – 408 kcal

Praca masażysty – 204 kcal

Prowadzenie samochodu – 68 kcal

Siedzenie w pracy – 34 kcal

Sprzedawczyni w sklepie – 88 kcal

Krawcowa – 102 kcal

 

businesswoman

Załadunek i rozładunek samochodu – 374 kcal

Chodzenie po miejscu pracy – 68 kcal

Zwiedzanie turystyczne – 238 kcal

Aktor teatralny – 136 kcal

Nauczyciel wychowania fizycznego – 374 kcal

Pisanie na komputerze – 34 kcal

Polecane wideo

Komentarze (12)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2015 16:06
najlepszy sposób na schudnięcie to dieta, ćwiczenia i odpowiednia suplementacja. ja brałam acetomale i zrzuciłam w dwa miesiące 11 kg. znajoma schudła 8 kg a siostra chłopaka dopiero zaczęła brać i mówi, że po trzech dniach widzi, że zniknął jej brzuszek - tak więc to działa nie tylko na mnie, sprawdzcie zreszta same - do kupienia w sieci, niedrogo.
odpowiedz
lila (Ocena: 5) 27.03.2014 09:03
im więcej dietetyków,tym więcej grubasów
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 27.03.2014 06:37
kto doi krowę? :D :D :D :D
zobacz odpowiedzi (5)
Anonim (Ocena: 5) 27.03.2014 06:02
kurde , kto odkurza przez godzine ? :D:D:D:D:D
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie