Wymioty, głodówki, wyrzucanie jedzenia - tak odchudzają się dzisiejsze nastolatki!

Gimnazjalistki głodzą się, ponieważ panicznie boją się przytyć.
Wymioty, głodówki, wyrzucanie jedzenia - tak odchudzają się dzisiejsze nastolatki!
03.02.2014

W kobiecych magazynach, reklamach i na stronach internetowych aż roi się od zdjęć smukłych modelek. Ich ciała są zgrabne, zadbane i przede wszystkim bardzo szczupłe. Nic zatem dziwnego, że młode dziewczyny - chcąc wyglądać tak samo jak gwiazdy wybiegów - są w stanie ryzykować nawet swoim życiem.

Umysłami współczesnych 13-latek zawładnęła mania nadmiernego „dbania o sylwetkę”. Nastolatki do tego stopnia boją się przytyć, że stosują najpopularniejszą dietę – głodówkę. 

Jednak czy w okresie dojrzewania w ogóle powinno się odchudzać? Młode dziewczyny powinny dbać o urozmaiconą dietę, żeby ich ciało odpowiednio się ukształtowało. Mają jeszcze czas na wszelkiego rodzaju diety.

odchudzanie

„Aż dwie trzecie 13-latek boi się przytyć, a co dziesiąta odczuwa paniczny strach na samą myśl o dodatkowych kilogramach. Wiele z nich najzwyczajniej się głodzi” – wynika z raportu University College w Londynie oraz Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej.

W obawie przed nadmiernymi kilogramami, gimnazjalistki stosują takie metody odchudzania jak omijanie posiłków czy wyrzucanie jedzenia. Według specjalistów, taka sytuacja może paradoksalnie doprowadzić do nakręcania epidemii otyłości w Wielkiej Brytanii.

„Nastolatki, które odmawiają sobie jedzenia, nie wiedzą, że za kilka lat mogą być przez to otyłe. Głodzenie się może za jakiś czas niepostrzeżenie zamienić się w obżarstwo” – biją na alarm naukowcy.

odchudzanie

Spośród 7 tysięcy ankietowanych 13-latek, co czwarta z nich przyznaje się do nieregularnego jadania posiłków, głodzenia się czy nawet do wyrzucania jedzenia. W rezultacie skończy się to tak, że zanim ukończą one 15. rok życia, będą o 40 proc. bardziej narażone na nadwagę.

Naukowcy informują, że coraz więcej dziewczynek w obawie o swój wygląd, od najmłodszych lat zaczyna katować swoje ciało, uciekając się do niezdrowych metod odchudzania. Tego typu zaburzenia kosztują brytyjską służbę zdrowia ok. 300 milionów zł rocznie. 

Myślicie, że polskie nastolatki również tak często się głodzą?

KLK

Komentarze (21)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.02.2015 16:41
dziewczyny nie katujcie się tak - takimi sposobami zniszczycie organizm, a ładna sylwetka to taka, która jest szczupła a nie wyniszczona - organizm potrzebuje witamin i potrzebuje jedzenia. możecie jeść i wspomagać się suplementacją - takie acetomale powinno wam pomóc w tym, żeby zrzucić kilogramy i nie wygladać jak śmierć.
odpowiedz
nica (Ocena: 5) 24.07.2014 17:18
od 4 lat jestem aanorektyczko - bulimiczkom . Od zawsze byłam wysoka i ... szczupła ale to było za mało . gdy miałam 14 lat przy wzroście 176 i wadze 59 kilo zaczełam się otchudzać teraz mam 16 lat 176 i 40 kg a to dzięki temu że np. w papilocie widziałam bardzo szczupłe wysokie modeliki teraz pomagam anorektyczką bo ja nie wiem czy przezyje 4 lata jestem wykończona ale walczę !!!!!!!!!!
odpowiedz
ja (Ocena: 5) 27.02.2014 09:10
Gdybyście, drogie papilotki, nie propagowały chudości - co drugi artykuł dotyczy szczupłych modelek, bezmyślnych diet czy sposobow na schudnięcie - to młode czytelniczki nie odchudzałyby sie tak gwałtownie i niebezpiecznie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.02.2014 16:58
Wydaje mi się że własnie teraz zapanowała moda na zdrowy tryb życia i bulimiczek i anorektyczek jest znacznie mniej.
odpowiedz
Sylwia_N (Ocena: 5) 04.02.2014 14:30
Beznadziejne jest takie odchudzanie. Jestem od niedawna instruktorką fitness (polecam, jeżeli nie wiecie co zrobić ze swoim życiem to jest to ciekawy pomysł), skończyłam kilka kursów i szkołę w progresie i przede wszystkim - dobra dieta i ćwiczenia! Pewność siebie i chęci również się przydają. Głodówki, objadanie się, a później zwracanie jedzenia źle wpływają na zdrowie!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo