Tak odchudzają się polskie gimnazjalistki! (TO NIEMĄDRE!)

Obsesja chudego ciała i ciągłego kontrolowania wagi zawładnęła umysłami młodych dziewczynek.
Tak odchudzają się polskie gimnazjalistki! (TO NIEMĄDRE!)
06.12.2013

Modę na tego rodzaju „dietę” zapoczątkowały modelki. Zapewne nie zdawały sobie sprawy, że w przyszłości  w ich ślady pójdą młode dziewczynki, zapatrzone w swoje idolki i naśladujące ich każdy krok.

Na czym polega wyżej wspomniana „dieta”? Chodzi o popularne połykanie nasączonych herbatą lub sokiem wacików kosmetycznych. Brzmi strasznie, jednak ten sposób odchudzania nadal jest praktykowany. Najgorsze jest to, że opanowuje coraz młodsze umysły. Jest to tani i łatwy sposób na szybką utratę wagi bez żadnego większego wysiłku.

koleżanki

Według specjalistów, odchudzanie nastolatka powinno opierać się na piramidzie zdrowego żywienia. Pierwszą zasadą są regularne posiłki, zaś podstawą takiej diety powinny być warzywa i produkty pełnoziarniste, nabiał, chude mięso oraz ryby. Prawidłowa utrata wagi to 0,5 kg na tydzień, nie więcej. W przeciwnym wypadku zacznie pojawiać się efekt jo-jo.

Specjaliści alarmują, że dzieci i młodzież należy edukować w dziedzinie zdrowego żywienia. Dieta powinna być zbilansowana i różnorodna, a jej dopełnieniem musi być aktywność fizyczna.  Jeżeli nie będziemy uświadamiać dzieci w tej dziedzinie, to sami wymyślą znacznie bardziej rygorystyczne metody walki z nadwagą, gorsze niż waciki czy jaja tasiemca.

KLK

koleżanki

Szacuje się, że w naszym kraju odchudza się 49 proc dziewczynek i 33 proc. chłopców w wieku gimnazjalnym. Ci najbardziej zdesperowani przyspieszają metabolizm za pomocą... połykania jaj tasiemca!

Błędne jest przekonanie, że waciki zrobione są z naturalnej bawełny, czyli zupełnie nieszkodliwej dla organizmu. Dziewczynki, które nałogowo połykają nasączone waciki wpychają w siebie zatem poliestrowe włókna. Nie trzeba mówić, że te zawierają w sobie dużo szkodliwych chemicznych substancji, które niszczą organizm. Poza tym trudno jest je wydalić z organizmu.

koleżanki

Młodzież uczęszczająca do gimnazjum zwraca wielką uwagę na swój wygląd. Według badań znaczna część gimnazjalistów nie jest zadowolona ze swojej wagi, dlatego też coraz częściej sięgają po diety odchudzające.

Badania przeprowadzone na zlecenie programu edukacyjnego Żyj smacznie i zdrowo wykazały, że 53 proc. dziewczyn i 44 proc. chłopców nie spożywa pięciu posiłków dziennie. „Zachowanie regularnych odstępów - ok. 3-3,5 godziny - pomiędzy posiłkami i jedzenie według zasady +częściej a mniej+, pomaga utrzymać metabolizm na odpowiednim poziomie. Dzięki temu organizm ma stały dopływ składników odżywczych i unika napadów tzw. wilczego głodu, co często prowadzi do otyłości „ - mówi Agnieszka Piskała, specjalistka ds. żywienia w programie edukacyjnym Żyj smacznie i zdrowo.

Komentarze (19)

Ocena: 5 / 5
Media lubią koloryzować fakty :) (Ocena: 5) 06.01.2014 20:49
2 lata temu skończyłam gimnazjum, teraz jestem w 2 klasie liceum (czyli mam 17 lat). W mojej klasie z gimnazjum odchudzały się dwie dziewczyny. Jedna z zapałem biegała i zdrowo się odżywiała, jednocześnie prowadząc o tym bloga (nadal go z sukcesem prowadzi), na którym propagowała zdrowy styl życia i szczupłe "fit" ciało (szczupłe, ale w sensie zdrowe, bez nadwagi - a nie zagłodzone). Osiągnęła piękną, wysportowaną sylwetkę treningami i smaczną, zdrową i kolorową dietą. Jest z siebie dumna. Druga z nich również się odchudzała, a raczej chciała odchudzać, ale usunęła tylko z jadłospisu słodycze - to wszystko, co zrobiła w tym kierunku. Na tym poprzestała i dalej nie robiła już nic, wróciła do słodyczy, i nadal umartwia się swoją nadwagą. Ale nie zamierza się odchudzać. To wszystkie przypadki dotyczące odchudzania jakie były obecne w moim gimnazjum, pozdrawiam! :)
odpowiedz
aaa (Ocena: 5) 07.12.2013 21:40
Młodzieży się przewraca z dobrobytu niech się wezmą do pracy po szkole to głupie metody na odchudzanie im wyjdą z głów .. Najlepiej haczka i w pyrki;)
zobacz odpowiedzi (1)
Ojojoj (Ocena: 5) 06.12.2013 22:42
Masakra też jestem jeszcze w gimbie ale no bez przesady, to prawda że miło kto jest zadowolony ze swojego wyglądu ; przykro ... Ludzie znajdujcie w sobie coś pięknego ;* S.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.12.2013 20:15
Według mnie większość nastolatek odchudza się nie z powodu swoich idolek - modelek. Problem tkwi w innych gimnazjalistach, którzy naśmiewają się z osób z nadwagą. Potem niestety chce się szybko schudnąć, bo jak? Nikt nie lubi jak publicznie nazywa się go "grubasem".
odpowiedz
Lol? (Ocena: 5) 06.12.2013 19:55
Cztery artykuły wyżej podpis "Chudziutka...." a tutaj narzekanie na niezdrowe odchudzanie? I co się dziwić, że potem co druga nastolatka się głodzi...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo