Kobiety KONTRA faceci: Kto schudnie szybciej, jeśli oboje będą stosować tę samą dietę?

Ciekawe odkrycie naukowców.
Kobiety KONTRA faceci: Kto schudnie szybciej, jeśli oboje będą stosować tę samą dietę?
15.09.2013

Jest kilka powodów, dla których można tak samo nienawidzić mężczyzn, co ich kochać. Dziś dopiszcie do listy kolejny, zupełnie niewybaczalny: chudną szybciej niż my!

Jak wykazały najnowsze badania organizacji Slimming World, w czasie 12 pierwszych tygodni odchudzania panowie tracą 6,1% masy ciała, podczas gdy kobietom udaje się zgubić jedynie 4,6%. Przeliczając to na kilogramy okazuje się, że faceci po 3 miesiącach wyrzeczeń są chudsi o 7,25 kg, a panie tylko o 4,95 kg. To dowód ogromnej niesprawiedliwości matki natury, która ewidentnie upodobała sobie `płeć brzydszą`.

Wspominałyśmy już o niesprawiedliwości matki natury. To twierdzenie jest jak najbardziej zasadne, gdyż poza wyżej wymienionymi przyczynami jest jeszcze jeden, bardzo istotny powód tak dużych różnic w utracie wagi. Otóż wielkie znaczenie podczas odchudzania mają… geny. To przez nie mężczyźni szybciej przerabiają tłuszcz na mięśnie. 

jabłko

Co jest powodem aż tak wielkiej różnicy w ilości traconych kilogramów? Naukowcy przyczyn upatrują w kobiecej psychice – panie często traktują opróżnianie lodówki jako formę psychoterapii. Jak wyjaśnia dr Jacquie Lavin, dietetyczka ze `Slimming World`, wszystko przez naszą ogromną emocjonalność i tendencję do `zajadania` stresów i problemów. W przeciwieństwie do mężczyzn, którzy po prostu dążą do zaplanowanego wcześniej celu, kobiety przed odchudzaniem muszą zapanować nad swoją emocjonalnością.

To nie wszystko – eksperci twierdzą, że nasze problemy z wytrwaniem w diecie w dużej mierze związane są też z pokusami atakującymi nas na każdym kroku, a przed którymi nie potrafimy się bronić. Częściej też dajemy się nabrać na `dietetyczne` produkty typu batoniki, które w rzeczywistości z dietetyką mają niewiele wspólnego.

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2013 16:49
Babom niestety wszystko w biodra i w tyłek idzie a to niestey trudniej zrzucic, facetom najczesciej tylko basiorek z przodu co juz nie jest takim problemem
odpowiedz
gosc (Ocena: 5) 15.09.2013 09:58
A o tym, że kobiety chudną wolniej ponieważ są stworzone do rodzenia dzieci? wyobraźcie sobie susza, głód a kobiety nie umieją utrzymać dziecka pod sercem bo głodują i tracą na wadze. Tak to sobie wymyśliła matka natura, ze skoro to my utrzymujemy i wydajemy na świat dziecko musimy być bardziej przystosowane do złych warunków atmosferycznych co za tym idzie na głód np.:)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 15.09.2013 03:27
Boże! CO za pierdoły! Jak tłuszcz może się zamieniać na mięśnie?! A o czymś takim, że kobiety mają mniejszą tkankę mięśniową (%), to autorka już nie raczy wspomnieć? Żałosne. Nie lepiej wypowiadać się na temat, na który ma się jakiekolwiek pojęcie?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie