Nie zgadniesz, ile czasu w ciągu całego życia ludzie spędzają na liczeniu kalorii! (Aż żal straconych chwil...)

Gdy się odchudzasz, zaczynasz liczyć kalorie. Tracisz na to sporo czasu w ciągu całego swojego życia!
Nie zgadniesz, ile czasu w ciągu całego życia ludzie spędzają na liczeniu kalorii! (Aż żal straconych chwil...)
30.06.2013

Podliczanie kalorii w zjedzonych przez nas posiłkach jest sprawdzoną metodą odchudzania i utrzymywania uzyskanej wagi. Jeśli i ty parasz się tą dietetyczną matematyką, powinnaś jednak zastanowić się, czy nie zaszło to już za daleko. 

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez SodaStream, przeciętny człowiek w ciągu całego życia spędza 338 dni na liczeniu kalorii. 

-Liczenie kalorii jest codziennym rytuałem współczesnego człowieka. Nasze badania tylko potwierdzają, że obecnie wszyscy mają obsesję na punkcie odchudzania i pilnowania swojej wagi – przyznaje Fiona Hope z SodaStream.

 

Wyniki badań wykazały, że najsilniejszą motywacją do liczenia kalorii jest chęć bycia atrakcyjnym w oczach najbliższych i partnera. Inni z kolei pragną zrzucić w ten sposób zbędne kilogramy, by być bardziej podobnym do swoich przyjaciół. 

Choć 1 na 6 osób liczy kalorie w sposób tradycyjny, zapisując wszystko w dzienniczku odchudzania, to wiele osób ułatwia sobie tę czynność za pomocą najnowszych technologii. Największą popularnością cieszą się aplikacje na smartfony, takie jak tabele, czy kalkulatory kalorii. Dzięki nim możemy kontrolować przyjmowane przez nas kalorie w każdym momencie, bez większego zachodu.

Czy was również dopadł szał liczenia kalorii?

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Okiem dietetyka (Ocena: 5) 03.07.2013 01:22
Nie liczcie kalorii! Błagam. Przez obsesyjne liczenie kalorii można zrobić krzywdę swojej psychice. Jedźcie zdrowo, miejsce świadomość kalorii, ale nie musicie codziennie je sobie dodawać w kalkulatorze. Polecam wrzucić na luz i jeść zdrowo nie licząc kalorii ;)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 30.06.2013 02:10
TO NIECH IDĄ DO DIETETYKA
odpowiedz

Polecane dla Ciebie