`Mam zły dzień`, `Dziś są moje urodziny` - oto jak kobiety usprawiedliwiają przerwaną dietę!

Porzuciłaś dietę? Z pewnością masz dobrą wymówkę.
`Mam zły dzień`, `Dziś są moje urodziny` - oto jak kobiety usprawiedliwiają przerwaną dietę!
28.04.2013

Trzymanie się diety wymaga od nas silnej woli i bezkompromisowości. Jednak każda z pań, której kiedykolwiek przyszło walczyć z nadwagą, doskonale wie jak dużo kosztuje osiągnięcie tej wymarzonej sylwetki. Dlatego wiele kobiet po jakimś czasie rezygnuje z odchudzania, decydując się na powrót do poprzednich nawyków żywieniowych. Większość z nich jednak nie czuje się zawiedziona  swoją słabością i znajduje dla niej dobrą wymówkę.

Firma British Lion zleciła badania, których celem było wyłonienie najczęstszych usprawiedliwień porzucania diety, które wymyślają  kobiety, by nie czuć wyrzutów sumienia. Jak pokazały ich wyniki, najczęstszą przyczyną jej przerwania jest stwierdzenie, że życie jest za krótkie na dietę i ciągłe uczucie głodu. Z kolei 41% kobiet powrót do dawnej diety usprawiedliwiło złym dniem lub urodzinami.

Przeciętna kobieta przechodzi na dietę 4 razy w ciągu roku i za każdym razem nie jest w stanie wytrwać na niej dłużej niż 3 tygodnie. Naukowcy wskazują, że największą pokusą i jednocześnie powodem rezygnacji z walki o smukłą sylwetkę jest czekolada, której nie jesteśmy w stanie sobie odmówić.

- Wiele kobiet zaczyna dietę z dobrym nastawieniem. Niestety, na swojej drodze do smukłej sylwetki napotykają na wiele pokus, przed którymi trudno się ustrzec. Zwykle to właśnie słaba wola jest przyczyną rezygnacji z diety, panie w tajemnicy zaczynają podjadać, te odstępstwa od diety usprawiedliwiają, po czym zupełnie rezygnują z odchudzania - stwierdza rzecznik marki British Lion.

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2013 11:27
dziękuję mojej mamie i babci za dobre geny, dzięki którym mogę jeść co mi się podoba i nie muszę się martwić o swoją wagę :D
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 28.04.2013 22:39
Mi sie udaje od środy trzymac diety :D nie jem od 18, nie jem pieczywa, staram sie jesc jak najmniej smazonych rzeczy oraz słodyczy i spozywam sporo owocow i warzyw :) mam nadzieje ze da to jakies efekty
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.04.2013 21:07
" w sumie to nic takiego... nie jestem aż taka gruba"
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 28.04.2013 10:24
"I tak nie schudnę"
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.04.2013 09:08
Ale to jest takie dobre...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo