Chodzenie po galerii handlowej = skuteczny trening. Ile możesz spalić na zakupach?

Ten sposób walki z tłuszczykiem jest wyjątkowo przyjemny.
Chodzenie po galerii handlowej = skuteczny trening. Ile możesz spalić na zakupach?
17.10.2012

Większość kobiet ma kompleksy na punkcie własnej figury. Jednym tchem potrafimy wymienić listę tych części swojego ciała, które chciałybyśmy w sobie zmienić: piersi, brzuch, pośladki, uda… Jednocześnie rzadko kiedy zadajemy sobie trud, by choć odrobinę popracować nad sylwetką.

Dla tych wszystkich z Was, które nie znoszą ćwiczyć, mamy jednak dobrą wiadomość. Możecie skutecznie spalać kalorie w bardzo przyjemny sposób, a mianowicie… chodząc na zakupy. Z badań, przeprowadzonych przez brytyjską sieć domów towarowych Debenhams wynika bowiem, że przemieszczanie się od sklepu do sklepu oraz oglądanie i przymierzanie ubrań może mieć bardzo korzystny wpływ na nasze ciało.

Eksperyment przeprowadzono na grupie 5 kobiet i 5 mężczyzn. Respondenci musieli wybrać się do galerii handlowej i pobuszować po kilku butikach. Już po dwóch godzinach zakupowego szaleństwa okazało się, że każde z nich spaliło nawet 385 kcal! To jednak nie wszystko. Z ankiety przeprowadzonej wśród 2000 klientów Debenhams wynikło również, że kobiety podczas jednego wypadu na zakupy pokonują średnio ponad 4,8 km w zaledwie 2,5 godziny.

Nie dajmy się zwieść, zakupy to ciężki wysiłek i nie chodzi tylko o ciężar toreb, ale o liczbę kilometrów, które pokonujemy. Długość alejek w centrum handlowym to często ponad 5 km, a to tylko jedna runda. Tyle samo kilometrów pokonuje się podczas porannego biegania. Jeśli więc ktoś nie biega, może tracić kalorie, kupując – zachęca Marta Drzewiecka, dyrektor marketingu Silesia City Center.

Taki sposób na odchudzanie wydaje się wyjątkowo kuszący, oczywiście pod warunkiem, że tuż po spaleniu kalorii w kilku butikach, nie wybierzemy się do pobliskiego fast foodu by je uzupełnić…

Maja Zielińska

Zobacz także:

Rewolucyjny trening odchudzający: Ćwiczysz 2,5 minuty dziennie, a spalasz aż 200 kalorii!

Jeśli marzy Ci się zgrabna sylwetka, nie musisz spędzać kilku godzin na siłowni!

Ile posiłków trzeba jeść w ciągu dnia, żeby nie tyć? (Obalono tezę mówiącą o pięciu daniach)

Zaleceniom nie będzie łatwo sprostać, szczególnie jeśli prowadzisz bardzo aktywny tryb życia.

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2012 18:54
ostatnie zdanie bardzo trafne ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2012 09:37
coś w tym jest, ja zawsze w galerii handlowej pokonam tyle kilometrów że potem mam zakwasy :)
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2012 09:36
przyjemne z pożytecznym, to jest myśl :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie