46% Polaków ma nadwagę lub cierpi na otyłość

Jak tak dalej pójdzie, dogonimy USA i Zachodnią Europę. Wciąż za mało się ruszamy i za dużo jemy.
46% Polaków ma nadwagę lub cierpi na otyłość
15.10.2008

Prawie połowa Polaków ma problemy z nadwagą lub cierpi na otyłość, a prawie 18% choć raz w życiu próbowało schudnąć. Z drugiej strony, 51% ma prawidłową wagę i zaledwie trzy procent ma wskaźnik BMI poniżej 18,5.

Badania na temat wagi Polaków przeprowadził ośrodek badań TNSOBOP. Nadwaga częściej występuje u mężczyzn i u osób po 50. roku życia, pochodzących z dużych miast, szczególnie z województw mazowieckiego i łódzkiego.

Próby walki z nadwagą i otyłością częściej podejmują kobiety (29%, przy zaledwie 6% mężczyzn). Panie są bardziej chętne do walki o zgrabną sylwetkę lub chociażby zrzucenie kilku kilogramów.

Warto pamiętać, że każdy zrzucony kilogram, z tych nadprogramowych, odciąża serce, które przy nadwadze jest szczególnie narażone na choroby.

Polecane wideo

Komentarze (172)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2011 21:33
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się bojęHuba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2011 13:43
schudłam 30kg z 20 kg
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.02.2011 22:41
A WIĘC; PRZY ZWALCZANIU OTYŁOŚCI, WAŻNA JEST WIEDZA: Klasyfikująca pożywienie na kategorie uwzględniające zawartość tłuszczów, WYSOKICH węglowodanów, NISKICH węglowodanów; tj. tych które sprzyjają powstawaniu otyłości i cukrzycy typu 2, a które nie, oraz pozostałych składników. Stosunkowo prostym jest zaznajomić się z tabelami pożywienia wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu. To wystarcza, aby samemu DECYDOWAĆ o łatwym doborze składników swojej diety, co stanowi na szczęście, rozwiązanie trudnego problemu dotyczącego zwalczania obu chorób. Lekarz rodzinny zdecydowanie, też nam to potwierdzi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2009 23:19
[quote="Lady_Kala"]Gdy nie chce się ze sobą nic zrobić to najłatwiej jest mówić,ze trzeba się akceptować i kochać sie takim jakim sie jest! :D Najeżdżajcie na mnie dalej-mało że duża nadwaga jest nieestetyczna to jeszcze niezdrowa! Wy sie akceptujcie a ja lecę właśnie na siłownię i nie pozwolę sobie utyć! N[/quote] Zobacz na tzw. __INDEKS ŻYWIENIOWY. __Skrót adresu w Internecie_______: MAGDALIRL
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.05.2009 23:15
[quote="agatek50"]Przeraża mnie to, bo do wszystkich problemów zdrowotnych ludzi z nadwagą dochodzi jeszcze presja mediów i różne statystyki. Rozumiem, że powinno się zachęcać do schudnięcia, ale z drugiej strony to może zniechęcić daną osobę. Ale faktycznie otyłość t jedna z poważniejszych chorób cywilizacyjnych.[/quote] Spróbuj tzw. __INDEKSU ŻYWIENIOWEGO. To pomaga. __Skrót adresu w Internecie_______: MAGDALIRL
odpowiedz

Polecane dla Ciebie