Wiecznie głodna? POWĄCHAJ coś pysznego, a łaknienie minie! (SERIO - to działa!)

Jeeeeść! Czy samo wąchanie jedzenia sprawi, że poczujemy się najedzone?
Wiecznie głodna? POWĄCHAJ coś pysznego, a łaknienie minie! (SERIO - to działa!)
24.03.2012

Holenderscy naukowcy przeprowadzili ciekawy eksperyment. Wybrali dziesięciu śmiałków, którzy mieli za zadanie zjeść porcję budyniu. W tym samym czasie badacze za pomocą specjalnej rurki wdmuchiwali do ich nosów waniliowy aromat potrawy. Co się okazało?

W momencie, gdy uczestnicy badania czuli intensywny zapach potrawy, spożywali znacznie mniejsze porcje budyniu. Gdy aromat był bardzo słaby, ich apetyt mocno wzrastał – relacjonuje serwis biomedical.pl

Czyżby więc silniejszy zapach potraw rzeczywiście wpływał na wielkość kęsów, które wkładamy do ust? Holenderscy badacze nie mają już wątpliwości! Naukowcy są przekonani, że podczas jedzenia mocno aromatycznych dań zawsze zjemy około 10 procent mniej pożywienia przy każdym gryzie.

Wszystko dlatego, że oddziałujemy w ten sposób na nasz zmysł węchu, który funkcjonując podobnie jak zmysł smaku, pozwala nam szybciej „nasycić się” daną potrawą i tym samym zniwelować uczucie głodu.

Czy sposób ten jest naprawdę skuteczny? Wypróbujcie same i dajcie znać, co o tym myślicie!

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Jak im się udało schudnąć?

Jeśli chciałabyś zrzucić kilka kilogramów, ale brakuje ci silnej woli, weź przykład z kobiet, którym się udało.

Wiecznie na diecie, a waga ANI DRGNIE? Wiemy dlaczego!

Zobacz, co powinnaś zrobić, aby Twoje odchudzanie było bardziej efektywne.

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.03.2012 12:29
O kurde, działa! :D Ale w sumie to nic dziwnego, zawsze mam większa ochotę na jedzenie, którego zapach dopiero co poczułam, niż kiedy je gotuję i od wdycham zapachy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.03.2012 00:27
Potrafiłam się "najeść" zapachem, od 6 lat mam zaburzenia odżywiania. Jak na moje takie właśnie rady popychają dziewczyny w strone ED, 6 lat temu można było coś takiego przeczytać tylko na stronach proany..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.03.2012 22:58
ta to tak samo jakby ci się chciało siusiu i spojrzałabyś na toaletę i ci się odechciało.. ta uważajcie to mądrzy jesteście
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.03.2012 15:47
Naukowcy... nawet w gimnazjum wiedzą, że aby eksperyment był jako tako przeprowadzony potrzeba 2 grupy po 100 osób, jedną kontrolną, a druga do badania. A aby potwierdzić odkrycie potrzeba powtórzenia tego eksperymentu przez inną grupę naukowców w identycznych warunkach. BZDURA!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.03.2012 15:26
Jest wręcz przeciwnie...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo