Nie jadasz śniadań, żeby zrzucić parę kilogramów? Nie bądź GŁUPIA - przytyjesz!

Jak brak pierwszego posiłku wpływa na metabolizm?
Nie jadasz śniadań, żeby zrzucić parę kilogramów? Nie bądź GŁUPIA - przytyjesz!
23.01.2012

Śniadanie jest jednym z najważniejszych posiłków w ciągu całego dnia. Dzięki niemu otrzymujemy zdrową dawkę energii na wiele godzin, czujemy się skoncentrowani i przede wszystkim nie tyjemy. Jak to możliwe?

- Rezygnacja ze śniadania kończy się najczęściej tym, że w ciągu dnia dosłownie rzucamy się na jedzenie i w związku z tym jemy dużo więcej. A stąd prosta droga do nadwagi - tłumaczy prof. Claire Collins na łamach news.com.au.

Tymczasem z badań, przeprowadzonych przez Collinsa wynika, że aż 40 proc. kobiet nie je śniadania raz w tygodniu, a 7 proc. w ogóle nie uznaje tego posiłku. Zdaniem ankietowanych pań, dzięki takiemu postępowaniu chudną. Prawda jest jednak zupełnie inna. - Ze wszystkich kobiet w wieku 18-24 lata, które nie jedzą śniadania, co piąta ma nadwagę, a 15 proc. cierpi na otyłość – wylicza serwis.

A Wy jaki macie stosunek do pierwszego posiłku w ciągu dnia? Zdarza się Wam go celowo omijać?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Pisanie odchudza! Poznaj ćwiczenie, które pomoże Ci zrzucić 1,5 kg (Wow, to działa!)

Rewelacyjna metoda walki ze zbędnymi kilogramami!

Najlepsze diety świata (DASH, TLC & inne)

W zestawieniu wzięto pod uwagę 25 kuracji odchudzających popularnych na całym świecie. Poznaj metody, które spotkały się z największym uznaniem ekspertów, na co dzień zajmujących się odżywianiem. Która dieta trafiła na pierwsze miejsce?

 

Komentarze (76)

Ocena: 5 / 5
Podpis...iza (Ocena: 5) 02.08.2015 18:01
Napisz Guzik prawda.Nie jedząc przez 4 miesiace sniadan schudłam 13 kgkomentarz...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.03.2012 22:53
Jak przestalam jesc sniadanie - ktore zawsze i tak bylo male to stracilam apetyt ... serio! Wstaje przed 6 a dopiero cos zjadam kolo 11. Potem mi sie nie chce nic przez 5 godzin dopiero cos po poludniu zjadam i wieczorem tez mi sie nie chce. Schudlam i czuje sie swietnie ;D W moim wypadku sniadania pobudzaly mi apetyt. Nie jem sniadan = nie mam apetytu ;] Jem jak musze czyli z rodzina obiad
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.02.2012 22:53
16 lat, 45 kg, bez śniadań. Czasem nawet wystarczą 2-3 kanapki z pasztetem podlaskim na cały dzień:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.02.2012 22:03
bez sniadania ani rusz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.02.2012 20:25
Ja osobiście nie mam czasu na śniadania, nie robię ich też do szkoły gdyż nie mam na to czasu. Szkolne przerwy zajmowane są przechodzeniem z jednego budynku do drugiego więc często zdarza się iż jem dopiero około 16 i jakoś nie mam nadwagi. (ważę 55kg przy wzroście 163m. ahh często równiez podjadam w nocy i nie uprawiam sportu)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo