Pisanie odchudza! Poznaj ćwiczenie, które pomoże Ci zrzucić 1,5 kg (Wow, to działa!)

Rewelacyjna metoda walki ze zbędnymi kilogramami!
Pisanie odchudza! Poznaj ćwiczenie, które pomoże Ci zrzucić 1,5 kg (Wow, to działa!)
13.01.2012

Odchudzanie zaczyna się w głowie – to prawda stara jak świat. Dobrze wiemy przecież, że w walce z nadwagą nie wystarczą dobrze dobrana dieta i mordercze treningi. Dużo zależy również od naszej psychiki, odpowiedniego nastawienia.

Jak więc skutecznie zwiększyć efekty odchudzania? Pomoże krótkie ćwiczenie pisemne. Polega ono na sporządzeniu listy wartości, które liczą się dla nas najbardziej.

Naukowcy z Uniwersytetu w Waterloo w Kanadzie udowodnili, że osoby, które potrafią świadomie określać swoje priorytety, lepiej zrozumieją siebie i dzięki temu łatwiej jest im skupić się na tym, co dla nich ważne.

Aby udowodnić tę tezę, badacze przeprowadzili specjalny eksperyment. Poproszono grupę 45. studentek, których indeks masy ciała wynosił 23 lub więcej (waga w normie to BMI równe 18,5-24,9) o wybranie, z wcześniej przygotowanej listy, swoich życiowych priorytetów. Znalazły się wśród nich kreatywność, związki z rodziną i przyjaciółmi, miłość, religia.

Następnie połowie kobiet dano kwadrans na napisanie eseju o najwyżej cenionej wartości. Reszta pisała o tym, dlaczego wartości, które uplasowały się na dole ich własnej listy, mogą być istotne dla kogoś innego – relacjonuje przebieg eksperymentu serwis kopalniawiedzy.pl

Cztery miesiące później wszystkie kobiety ponownie zważono. Co ciekawe, panie, które pisały o własnych wartościach schudły średnio 1,5 kg, a przedstawicielki drugiej grupy przytyły średnio 1,2 kg.

Przypadek czy dobrze zaplanowana manipulacja? Zdecydujcie same!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Najlepsze diety świata (DASH, TLC & inne)

W zestawieniu wzięto pod uwagę 25 kuracji odchudzających popularnych na całym świecie.

Grubasy: "Otyłość to nie choroba, nadwaga jest OK!" - oni (tak naprawdę) wcale nie chcą chudnąć!

Oszukują się, żeby nie katować się dietami i ćwiczeniami.

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.02.2012 17:10
chcę poznać to ćwiczenie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.01.2012 20:19
a ja poilecam zumbe na schudniecie niby sie meczysz i wracasz radosna i pełna energii:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.01.2012 11:10
Ejjj.... Wierzcie lub nie ale... Jak chyba każda z nas miałam postanowienie noworoczne (czas przeszły uzasadniony;)). Postanowiłam zapisać w swoim notesie co dokładnie chce zmienić, dlaczego jest to dla mnie ważne itd. Codziennie od 2 stycznia coś tam skrobałam. Między innymi o tym, ze chcę schudnąć bla bla bla... ale nic nie wprowadziłam w życie:P Tylko codziennie w kółko, że to ważne, że chcę, że poczuję się przez to lepiej, dam rade.... TYLKO PISAŁAM ZA NIC SIĘ NIE WZIĘŁAM. Wczoraj się zważyłam i... -1 kg a wcale jakoś nie uważałam na to co jem a o ćwiczeniach nie wspomnę. Pewnie przypadek ale najprawdziwsza prawda.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.01.2012 10:46
zal -.-
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.01.2012 19:33
ale głupoty :|
odpowiedz

Polecane dla Ciebie