Oto najczęstsze postanowienie noworoczne!

Kobiety na całym świecie dokonują wraz z nadejściem nowego roku wielu postanowień. Często są to nierealne cele. Co w przyrzeczeniach pojawia się na całym świecie najczęściej?
Oto najczęstsze postanowienie noworoczne!
05.01.2012

Kilka dni temu świętowaliśmy Nowy Rok, a – jak powszechnie wiadomo – sylwester sprzyja składaniu pewnych postanowień. Jedni z nas obiecują sobie wtedy na przykład, że nauczą się wymarzonego języka obcego, inni natomiast że rzucą palenie lub zaczną uprawiać sport. Z danych przytoczonych przez U.S. Centers for Disease Control and Prevention w Atlancie wynika jednak, że najczęstszym postanowieniem noworocznym jest… odchudzanie.

Niestety wewnętrznej obietnicy związanej z dietą i zdrowym odżywianiem dotrzymuje zaledwie 20 proc. osób. Pozostali rezygnują po kilku tygodniach lub zniechęcają się już na samym wstępie. Zdaniem dr Jessiki Bartfield z Gottlieb Memorial Hospital winę za to ponoszą nierealne cele, które stawiamy sami przed sobą. - Na początek wystarczy, że postanowimy schudnąć o 10 proc. – tłumaczy specjalistka i dodaje: - Aby to osiągnąć, nie należy się głodzić. Wystarczy jeść mniej niż zwykle, zrezygnować ze słodyczy i zacząć się ruszać. Warto na przykład zaparkować samochód nieco dalej, niż zazwyczaj i resztę drogi pokonać pieszo. I najważniejsze: należy raz w tygodniu się zważyć i sprawdzić, czy nastąpiły jakiekolwiek postępy w odchudzaniu.

Zdaniem dr Bartfield codziennie trzeba również liczyć kalorie, ponieważ większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duże ilości jedzenia pochłania w ciągu dnia. - Dzięki temu szybciej będziemy mogli zareagować, gdyby okazało się, że znowu ważymy za dużo – komentuje dietetyczka.

Wy również postanowiłyście popracować nad sylwetką przez najbliższy rok? A może miałyście zupełnie inne postanowienie noworoczne?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Ilu ludzi w Polsce nałogowo słucha Radia Maryja? STATYSTYKI MOGĄ CIĘ ZDZIWIĆ

Rozgłośnia o. Rydzyka ma w naszym kraju psychofanów.

9 mln ton śmieci w PL! Co najczęsciej trafia do naszych śmietników i DLACZEGO?

Ty też wyrzucasz do śmieci duże ilości jedzenia?

 

Polecane wideo

Komentarze (32)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.03.2012 18:22
ssH2Sj svtmuyztbdzp
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.03.2012 01:28
4dJ5E0 hltjrkvhurbt
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2012 04:53
Hej:)Zorganizuje taki temat z pewnością Dzięki za inspirację ipazsz się na Darmowy Poradnik Stylizacji i na Przypominajkę, przez te kanały otrzymasz ode mnie informacje kiedy się taki mały kursik na ten temat odbędziePozdrawiam:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.01.2012 21:32
dupa
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.01.2012 12:19
a ja chce przytyć i nie wiem jak...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie