Nie chce Ci się sprzątać przed świętami? Robienie porządków się opłaca (spalasz SETKI kalorii!)

Odkurzanie i mycie okien działają lepiej niż niejedna dieta.
Nie chce Ci się sprzątać przed świętami? Robienie porządków się opłaca (spalasz SETKI kalorii!)
20.12.2011

Każda szanująca się pani domu chciałaby przed Bożym Narodzeniem wypucować swoje mieszkanie na błysk. Aby jednak przedświąteczne porządki nie zamieniły się w koszmar, warto podejść do nich w odpowiedni sposób. Potraktować walkę z uporczywym brudem jako idealną okazję do zrzucenia kilku zbędnych kilogramów.

Zmywanie, polerowanie, szorowanie to prawdziwi pogromcy kalorii – zauważa portal wp.pl. Intensywne sprzątanie działa lepiej niż trening w siłowni. Już samo odkurzanie to strata około 120 kalorii.

W walce z nadwagą pomaga również mycie okien. Godzina poświęcona polerowaniu szyb gwarantuje spalenie ponad dwustu kalorii. Dużej siły wymaga od nas także czyszczenie podłogi i kabiny prysznicowej czy chociażby zmywanie naczyń. Przy energicznym wykonywaniu tych czynności, w niecałe pół godziny, pozbędziemy się prawie 150 kalorii.

Podobnie jest podczas gotowania. Mieszanie sosu, schylanie się do szafki po odpowiednią miskę, stawanie na palcach by sięgnąć po właściwą zastawę - wszystkie te aktywności wprawiają w ruch mięśnie rąk, nóg i pleców, wzmacniając całe ciało.

Przedświąteczne porządki działają lepiej niż niejedna dieta. Nie czekajmy więc dłużej, tylko już teraz bierzmy się do pracy. W domu jest przecież tyle do zrobienia!

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Były tak grube, że chciały się zabić! Dziś są chudsze o 207 kg - zdradziły swój sekret!

Spektakularne efekty!

Dieta Dukana pod lupą: Bardziej SZKODLIWA niż SKUTECZNA?

Dieta Dukana odchudziła już rzesze Polek. W ostatnim czasie coraz częściej mówi się jednak o niej w negatywnym kontekście.

Komentarze (18)

Ocena: 5 / 5
aleksja (Ocena: 5) 30.10.2017 09:52
hahaha przed świętami odchudzanie to chyba najstarsza rzecz na swiecie jaka sie robi :) nowy rok o nowa ja i zdazyc przed swietami jednak zeby schudnac nie wystarczy posprzatac domu tylko porzadnie wziasc sie za siebie :) mi sie udalo polecam www.twojcel.eu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.10.2017 09:30
Przed świętami jest dużo pracy, więc za porządki zabieram się już wcześniej, jeszcze pod koniec listopada. Na spokojnie zdażę sprzątnąć mieszkania i zamówić ekipę od ozonowania Airozone. Mam w domu alergików, więc szczególnie a to czekają.
zobacz odpowiedzi (4)
gocha (Ocena: 5) 11.12.2016 12:53
Ja jednak wolę prawdziwy fitness niż bieganie z miotłą po domu, tym bardziej że jak patrzę na gospodynie domowe to wcale nie wyglądają jakby spalały tyle kalorii przy sprzątaniu. A od np. takiego prania dywanów to tylko kręgosłup i kolana bolą dlatego ja takie rzeczy zlecam Klinice Dywanów. Wyprali mi wszystkie dywany w domu,a ja nie muszę się męczyć
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.11.2012 13:58
takie typowe porządki to niezbędna konieczność, wiadomo. ale przed świętami nie mam zamiaru siedzieć w domu i zasuwać z miotłą, więc najpewniej wynajmę babeczki z Błyszczy żeby raz dwa zrobiły to za mnie. wiadomo, fachowiec zrobi to dwa razy szybciej i efektywniej, ja wolę w tym czasie zająć się gotowaniem i poszukiwaniem prezentów :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2012 10:57
ja nie lubię sprzątać, na szczęście to nie jedyny sposób na zrzucanie kalorii :) są przyjemniejsze metody, oświecony kochanek pisze na swoim blogu o zbawiennym działaniu seksu na zbędne kalorie... NIKNĄ :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo